Relacja z debaty "M jak mieszkanie". Konkurs PORTA BY ME

2015-12-09 12:59

18 października podczas Łódź Design Festival odbyła się debata „M jak mieszkanie” skierowana do studentów i młodych projektantów wnętrz. Zatytułowaliśmy ją „W sieci powiązań – inspiracja – projektant – inwestor”.

Nasi eksperci, projektanci, podzielili się swoim doświadczeniem, opowiedzieli o tym, czego nie nauczy szkoła, a dopiero praktyka: jak rozmawiać, jak zrozumieć potrzeby osób zamawiających projekt. Spotkaniu towarzyszyła premiera numeru specjalnego naszego miesięcznika „Trendy 2015/2016” oraz przegląd portfolio absolwentów architektury wnętrz. Nasz partner, firma Porta Drzwi ogłosiła otwarcie drugiej edycji konkursu PORTA BY ME.

Zawód: projektant

- Po zakończeniu edukacji na projektantów czeka bardzo wiele wyzwań  na budowie. By ich na to przygotować, w swojej szkole staram się przekazać „know-how”, który pozwoli na dobrą komunikację i owocną współpracę  z doświadczonymi wykonawcami - mówi Dominika J. Rostocka (architekt, główny projektant w firmie Creative Coop. Architects, założycielka Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu dla młodych projektantów wnętrz)

- Warto pamiętać, że zawód projektanta jest multidyscyplinarny. Poza kreacją wnętrz musimy także wykazać się umiejętnościami psychologa, mediatora, ale i menadżera, który panuje nad całością realizacji, budżetem oraz dba o zadowolenie inwestorów - dodaje Katarzyna Arsenowicz (architekt, Arsenowicz Design)

- Potrzeby inwestorów przez ostatnie lata bardzo się rozwinęły. Dlatego projektanci muszą być na bieżąco z trendami, nowymi technologiami oraz materiałami. To zawód, który wymaga ciągłego samodoskonalenia i uzupełniania wiedzy - podsumowują Konrad Sojka i Mikołaj Wojciechowski (architekci, Sojka & Wojciechowski Pracownia Projektowania Wnętrz).

Zapraszamy do konkursu PORTA BY ME

Artur Pęksyk (Szef Marketingu Porta KMI Poland):

Pomysł konkursu PORTA BY ME narodził się  w odpowiedzi na zmieniający się świat, nowe potrzeby. Chcieliśmy, aby młodzi ludzie mogli zmierzyć się z projektem, który ma szansę  na wdrożenie do produkcji. W tym roku postanowiliśmy zaproponować interpretację hasła-tematu „ONA i ON”. Interesuje nas, jaką wizję drugiej osoby mają projektanci w kontekście płci. Jak zostanie rozwinięty temat, pomysł projektowania dla niej lub dla niego, a może dla nich? W tej edycji konkursu nie przestrzeń jest ważna, a konkretny użytkownik. Jesteśmy otwarci na zmianę myślenia o projektowaniu drzwi dla indywidualnego odbiorcy. Finałowe projekty zostaną zaprezentowane w marcu 2016 roku podczas wystawy arenaDESIGN. Więcej informacji: portabyme.pl