Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką - IV edycja

2019-10-22 17:59
Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką - IV edycja
Autor: Jacek Marczewski Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką - licytację dzieł sztuki w Sali Kolumnowej prowadził dziennikarz Jarosław Kulczycki. Jak zwykle z charyzmą i humorem.

Jak inwestujemy i co sprawia, że rynek dzieł sztuki w Polsce wciąż rośnie, zastanawialiśmy się podczas kolejnej, czwartej już edycji cyklu „Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką”, która odbyła się w warszawskim Hotelu Bellotto.

Kolekcjonerzy zaczęli podejmować decyzje o zakupie dzieł sztuki, kierując się nie tylko pięknem, ale też patrząc przez pryzmat inwestycji. A tu perspektywy są obiecujące. – Stopa wzrostu dla wielu dzieł bywa wysoka i kusząca – uważa Rafał Kamecki, prezes Artinfo.pl i nasz ekspert, którego prezentacja poświęcona inwestowaniu w sztukę poprzedziła wieczorną licytację. Liczby mówią same za siebie. Rok 2018 zakończył się najwyższym w historii naszego kraju obrotem na rynku dzieł sztuki, który wyniósł 252 mln zł (dla porównania wynik z 2016 r. to 167 mln). Znacznie wzrosła też liczba samych wydarzeń aukcyjnych, co zawdzięczamy w dużej mierze aukcjom sztuki młodej. Ponad połowa sprzedanych prac malarskich to prace młodych artystów (rekordziści sprzedają na aukcjach nawet 60 prac rocznie). Do nich należy przyszłość.