Prysznic XXI wieku: nowoczesne rozwiązania w służbie wygody

2017-04-19 11:03

Współczesne łazienki zamieniają się w domowe strefy relaksu. Ważne miejsce w nich zajmują nowoczesne kabiny prysznicowe. Deszczownica i kilka opcji regulowania strumienia to jedno. Producenci wyposażenia łazienkowego idę jeszcze dalej – dodają lampy do deszczownic, a nawet kuszą kąpielą w rytm muzyki.

Dobrą okazję do zapoznania się z nowinkami technologicznymi stanowiły targi ISH 2017 we Frankfurcie. W dniach 14-17 marca producenci armatury, ceramiki i kabin prysznicowych prezentowali odwiedzającym swoje najnowsze dokonania projektowe.

Deszczownice XXI wieku: nowinki technologiczne

Deszczownice i kurtyny wodne wciąż uchodzą za oznakę luksusu oraz komfortu w łazience. To, że można w nich regulować strumień wody, wybierając różne jego rodzaje, nie jest już niczym nowym. Tradycyjne deszczownice, czyli – można powiedzieć – zmodyfikowane słuchawki prysznicowe, zyskały silnego konkurenta w postaci deszczownic sufitowych. Mają one postać płaskiego panelu, coraz częściej dodatkowo podświetlanego. Sterowanie nim odbywa się z wykorzystaniem elektroniki. Kolorowe podświetlenie deszczownicy to nie tylko swoisty gadżet, lecz przede wszystkim walory lecznicze (chromoterapia, a więc terapia za pomocą koloru).

Nie przegap: Nowoczesne baterie łazienkowe - trendy ISH 2017 >>>

Na targach ISH 2017 szczególnie wyróżniała się deszczownica AquaSymphony, która pozwala na kąpiel w rytm muzyki (utwór „Rain” DJ-a Moguaia). Wśród różnych opcji strumienia znajduje się np. wodospad (jeden mocny strumień), mżawka masująca czy przyjemna dla ciała mgiełka. Takie rozwiązanie, w parze z leczniczymi walorami kolorów, zamienia łazienkę w nowoczesne, domowe centrum spa.

Deszczownica z lampą
Autor: mat. prasowe Hansgrohe Deszczownica z lampą, czyli kąpiel w dobrym świetle

Nowoczesne kabiny prysznicowe

Oprócz tego, że armatura łazienkowa jest stale udoskonalana, coraz ciekawsze formy przyjmują kabiny prysznicowe. Jednym z gorących trendów jest z pewnością konstrukcja typu walk-in, czyli kabina półotwarta. Lekka optycznie i minimalistyczna, znakomicie pasuje do łazienek w stylu nowoczesnym.

Nie przegap: Styl nowoczesny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Z kolei do produkcji brodzików wykorzystuje się innowacyjne kompozyty. Z jakim efektem? Otóż brodzik może mieć fakturę zbliżoną np. do drewna, ciepłą, aksamitną, a dodatkowo ciekawe barwy. Na targach ISH 2017 widać było, że producenci tzw. ceramiki łazienkowej coraz śmielej eksperymentują z barwami. Jeśli chodzi o brodziki, szczególną popularnością cieszy się szarość – od pastelowej po antracyt.

Warto także zwrócić uwagę na brodziki i co za tym idzie, kabiny prysznicowe na planie trapezu. Efektownie ścięte z jednej strony, pozwalają sprytnie zaoszczędzić miejsce, co jest szczególnie ważne w małej łazience. Można nawet spróbować wykorzystać w aranżacji i kabinę, i wannę na planie trapezu.

Podświetlana kabina prysznicowa
Autor: mat. prasowe Hoesch Kabina prysznicowa z kolorem - kąpiel połączona z chromoterapią

Styl vintage we współczesnej wersji

Mimo że współczesna łazienka jest królestwem nowoczesności, nie brak w niej inspiracji stylami historycznymi. Do łask wracają chociażby takie koloru, jak złoto, miedź i mosiądz. Zarówno baterie prysznicowe, deszczownice, jak i brodziki oraz kabiny często są inspirowane designem vintage. Dlatego można mieć np. nowoczesną deszczownicę, ale do jej obsługi służy bateria do montażu trójotworowego i z pięknie modelowanymi kurkami (oddzielne na ciepłą i zimną wodę).

Zobacz też: Modna łazienka w stylu vintage >>>

Łazienka w stylu nowoczesnym: GALERIE ZDJĘĆ

Nowoczesna łazienka to salon kąpielowy, który zapewnia odpowiednie warunki i do szybkiej toalety, i do relaksującej kąpieli. Sprawdź, jak można pomysłowo zaaranżować łazienkę w stylu nowoczesnym.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022