Trendy z targów ISH 2017: nowoczesne baterie łazienkowe

2017-04-05 18:43 Daniel Działa

Targi ISH to jeden z największych w Europie przeglądów nowości łazienkowych. Prezentowane w tym roku baterie łazienkowe wyróżniają się nie tylko doskonałym designem, lecz także wysoką funkcjonalnością. Poznaj gorące trendy prosto z Frankfurtu!

Targi ISH 2017 poświęcone były m.in. poszukiwaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, zrównoważonego rozwoju, dygitalizacji łazienki czy kreowaniu miejsca relaksu, komfortu oraz dbałości o zdrowie. W nowoczesnym domu ważnym aspektem jest też ekologia oraz troska o środowisko. Dlatego tak istotne są innowacyjne baterie, które pozwalają nie tylko zaoszczędzić wodę, lecz także – zwyczajnie – umilają korzystanie z tego pomieszczenia.

Baterie łazienkowe: trendy ISH w pigułce

Nowoczesne baterie łazienkowe to przede wszystkim różnorodność, jeśli chodzi o ich formy. Miłośnicy klasyki wciąż mogą wybierać spośród baterii z oddzielnymi kurkami na ciepłą i zimną wodę, a także baterii jednouchwytów. Na targach ISH królowały także baterie łazienkowe z kurkami montowanymi w bocznej części.

Wysoka bateria łazienkowa
Autor: mat. prasowe Grohe Wysoka bateria łazienkowa z bocznym uchwytem

Wyraźnie widać też trend, by baterie łazienkowe stanowiły dekoracyjny element wnętrza, doskonale wpisujący się w aranżację łazienki. Stąd też do wyboru baterie o zaokrąglonych kształtach, a także mocno zgeometryzowane – współgrające z meblami, akcesoriami oraz ceramiką w wybranym stylu. Ponadto producenci baterii łazienkowych coraz bardziej stawiają na personalizację oraz indywidualne potrzeby. Dlatego w tych samych kolekcjach dostępne są baterie niskie i wysokie – także te wolno stojące, do montażu na podłodze. Producenci baterii łazienkowych proponują też liczne modele do montowania w ścianie (baterie podtynkowe). W ten sposób bateria jest mniej wyeksponowana i można się np. cieszyć ciekawą formą umywalki, zwłaszcza tej umieszczonej na blacie.

Nie przegap: Łazienka - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Bateria podtynkowa
Autor: mat. prasowe Hansgrohe Bateria podtynkowa w stylu retro

Bogactwo kolorów i opcji wykończeniowych może wręcz przyprawić o zawrót głowy. Tradycyjne baterie łazienkowe oferowane były najczęściej w kolorze metalicznym, z jedynie kilkoma opcjami wykończenia (stal nierdzewna, chromowana czy szczotkowana). A co można wybrać dziś? Aksamitna powierzchnia, tłoczony geometryczny wzór albo kolor złota, z blaskiem bądź matem – to tylko przykłady.

Trendy materiałowe: drewno i kamień w konstrukcji baterii

W 2017 roku zarówno ciemne drewno, jak i kamień – zwłaszcza marmur – cieszą się dużym uznaniem projektantów wnętrz. Nic zatem dziwnego, że także na targach ISH pojawiły się produkty z wykorzystaniem tych materiałów, i to nietuzinkowo. Chodzi na przykład o baterie łazienkowe, który przypominają rzeźby. Składają się z dwóch owalnych form, z których jedna, mniejsza, jest kurkiem. Taki kurek może być wykonany z drewna egzotycznego, marmuru, innego szlachetnego kamienia albo efektownie pozłacany lub pokryty lśniącą miedzią.

Modne kolory baterii łazienkowych: złoto, miedź, szarość i czerń

Baterie łazienkowe prezentowane na targach ISH we Frankfurcie czarowały nie tylko ciekawymi formami, efektownie modelowanymi powierzchniami, lecz także mało oczywistymi barwami. Choć w ofercie producentów baterii wciąż dominuje kolor stali, do łazienek coraz śmielej wkracza złoto. Co więcej, złote baterie łazienkowe dostępne są w różnorodnych formach – od pięknie modelowanych dwukurkowych, w stylu vintage, aż po minimalistyczne jednouchwytowe.

Zobacz też: Styl vintage - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Złote baterie łazienkowe
Autor: Roca, materiały prasowe Złote baterie łazienkowe (Armani dla Roca)

Konkurentem dla złota, jeśli chodzi o eleganckie barwy, stanowią wciąż modne kolory miedzi i mosiądzu. Miłośnicy minimalistycznej palety docenią zaś baterie łazienkowe w kolorze czarnym, antracytowym albo śnieżnobiałym.

Nowoczesne łazienki – zobacz ZDJĘCIA

W nowoczesnej łazience wszystko zna swoje miejsce, a dobry design idzie w parze z wygodą. Sprawdź nasze galerie zdjęć z łazienkami, gdzie czeka moc inspiracji dla domu.

NOWY NUMER

Oddajemy w Wasze ręce lipcowe „Dobre Wnętrze” na dobry początek wakacji! Słoneczny numer pełen podróżniczych inspiracji.

Kup dostęp
Dobre Wnętrze 7