Meble z palet. Tanie łóżko z palet: zrób to sam

Meble z palet w sypialni to sposób na oryginalny wystrój. W zrób to sam pokazujemy jak zrobić ekologiczne i tanie łóżko z palet. Barwny podest pod materac w sypialni wykonany z palet posłuży też jako stolik nocny. Nasza aranżacja sypialni jest złagodzona przez ozdobną tapetę i miękkie tkaniny.

Meble z palet: łóżko z palet
Meble z palet: łóżko z palet
Meble z palet: łóżko z palet
Meble z palet: łóżko z palet

Meble z palet świetnie się sprawdzą w sypialni. Palety można wykorzystać do zrobienia podestu pod materac. Takie łóżko z palet wykonasz samodzielnie - zamieszczamy instrukcję w cyklu zrób to sam. Sypialnia, aby była komfortowa, nie może być zagracona. Najważniejszy mebel w sypialni to oczywiście łóżko. Dla tych, którzy szukają nietypowych rozwiązań do sypialni mamy pomysł na zrobienie podestu, podstawy pod materac z palet. Powstanie nowoczesne i ekologiczne łóżko.

Sprawdź też: jak zrobić stolik kawowy z europalety >>>

Spanie na paletach: łóżko z palet do sypialni

Dizajnersko, z charakterem i tanio – jak zrobić łóżko z europalet?

Łóżko z palet: wymiary. Certyfikowane europalety mierzą 80x120x15 cm oraz 100x120x15 cm. Trzeba więc zestawić kilka - według
uznania i potrzeb. Palety należy ze sobą połączyć, żeby się nie rozjeżdżały, a na nich zamocować płytę, np. sklejkę, która
zabezpieczy materac przed wybrzuszaniem. Żeby się nie ślizgał, wystarczą rzepy przymocowane do płyty i do spodu materaca.

Łóżko z palet: szlifowanie. Jeśli korzystamy ze szlifierki elektrycznej, na początek zakładamy papier ścierny 60, decydując się na szlifowanie ręczne (co szczerze odradzamy), trzeba zacząć od osiemdziesiątki. Druga tura pracy wymaga papieru 120. Potem
paletę należy zmoczyć gąbką. Gdy drewno będzie wysychało, luźne „włoski” staną dęba – trzeba będzie je skosić, szlifując paletę
trzeci raz, papierem 240.

Łóżko z palet: malowanie. Palety można zaolejować, zalakierować, pomalować, według gustu. Uwaga - pracę zaczynamy od wnętrza palety.

Zrób to sam: łóżko z palet jak zrobić

Aby zrobić łóżko potrzebujesz trzy palety do przenoszenia towarów o wym. 120 x 80 cm. Drewniane palety warto pomalować na nasycony modny kolor, pasujący oczywiście do aranżacji sypialni. Zrób to sam: instrukcja krok po kroku jak zrobić meble z palet w [GALERIA ZDJĘĆ].

Łóżko z palet: potrzebne materiały

  • trzy palety służące do przenoszenia towarów wym. 120x80 cm
  • grunt do drewna
  • farba do drewna
  • papier ścierny lub szlifierka
  • wałek do malowania
  • pędzelek
 Meble z palet: łóżko z palet

Meble z palet: nasza propozycja to łóżko z palet - gotowa podstawa pod materac. Aranżacja sypialni: Tapeta Nordic Leaves 304004 Fiona; farba do ścian Flutex 5, kolor 1492 i 4376; farba do drewna Interior High Finish, kolor 1497; grunt do drewna Interior Wood Primer; FLüGGER.

Fot. Konrad Kalbarczyk

Galerie zdjęć: inspiracje i pomysły na meble z palet

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY