Turkusowy salon i meble z palet: modna aranżacja z kolorem w tle!

2016-05-24 0:24

Turkusowy salon jest pokojem urządzonym oszczędnie - meble z palet, a mimo to robiącym wrażenie. Najważniejsza jest tu turkusowy kolor ściany, na tle bieli. Aranżację turkusowego salonu dopełniają modne meble z palet i instalacja ze sprzętu sportowego.

Oryginalna aranżacja turkusowego salonu: oszczędna, ale pełna świeżości, dzięki kolorom. Spodoba się młodym osobom, może być inspiracją na świetny pokój młodzieżowy. Niebieska ściana kojarzy się z kolorem oceanu. Jak urządzić modny salon dla dwóch sióstr pasjonujących się sportem? Przede wszystkim aranżacja salonu powinna być jasna, byłoby cudownie gdyby było dużo miejsca do przechowywania, nie tylko garderoby , ale także sprzętu sportowego. Właścicielki marzyły także o kolorze turkusowym w aranżacji skandynawskiego salonu i małym podkreśleniu ich sportowej pasji.  Jak to wszystko pogodzić? Pomysł znalazła architekt wnętrz Katarzyna Kapuścińska z pracowni Unika:lab. Zaproponowała  w salonie turkusową ścianę, przełamującą białą bazę, pomalowane na biało meble z palet i ze skrzynek po owocach – inspiracja stylem surferskim, a głównym dodatkiem dekoracyjnym w salonie jest …rower na turkusowej ścianie.

Skandynawsko-surferska aranżacja salonu z turkusową ścianą

Właścicielki mieszkania – dwie siostry pracujące na co dzień w korporacjach – marzyły o jasnym salonie w stylu skandynawskim z elementami surferskimi i kolorem turkusowym. Życie sióstr, poza pracą, kręci się wokół sportu, stąd wspólne postanowienie o wyeksponowaniu desek, kasków, rowerów i  znalezieniu im takiego miejsca, by stały się integralną częścią wystroju salonu. W mieszkaniu sióstr nie bez powodu pojawiły się więc meble z odzysku: stolik i łóżko z palet, półki ze skrzynek. Przedmioty z recyklingu tworzą przecież styl surferów. Dla zrównoważenia bieli i koloru turkusowego architektka wprowadziła elementy loftowe: czarną stalową ramę drzwi przesuwnych między salonem i kuchnią, lampy na szynach, żarówki na kablach. Łóżko z palet jest tak naprawdę rozkładaną kanapą, a stolik został wyposażony w kółka. Ułatwia zamienienie salonu w sypialnię dla jednej z sióstr, której częste wyjazdy sprawiają, że jest bardziej gościem niż stałą lokatorką. Szerokie przesuwne drzwi pozwalają dostosować się do sytuacji: połączyć lub oddzielić kuchnię i pokój, szczególnie wtedy kiedy pokój staję się sypialnią.

Czytaj też: rower w domu

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021