Żarówki na kablach: modne oświetlenie wnętrz

2016-05-24 18:56 Anna Szeweluk

Modne żarówki na kablu to oświetlenie, które podbiło rynek wnętrzarski. Dzis śmiało wpuszczamy je do naszych czterech kątów, z powodzeniem zastępując tradycyjne lampy. Odsłonięte żarówki wprowadzają do aranżacji ciekawy akcent i dodają wnętrzom charakteru. Ich prosta forma jest kwintesencją minimalistycznego designu.

Żarówki na kablu kiedyś pojawiały się najczęściej we wnętrzach użytku publicznego - kawiarniach, restauracjach oraz w aranżacjach industrialnych i loftowych. Dziś tego typu lampy wiszące śmiało bywają na salonach, z powodzeniem zastępując tradycyjne oświetlenie. Odsłonięte żarówki często na kolorowych kablach lub z ciekawym metalowym abażurem, w roli dekoracyjnego oświetlenia we wnętrzu, awansowały do rangi najbardziej pożądanych!

Zobacz: Wybieramy oświetlenie do nowoczesnych wnętrz >>>

Żarówki na kablu: w szklanej bańce

Urządzając wnętrza, coraz częściej wybieramy zwykłe, odsłonięte żarówki jako oświetlenie mieszkania. Takie industrialne lampy wiszące w kształcie żarówek tworzą doskonałą dekorację wnętrz w niemal wszystkich stylach: nowoczesnych, skandynawskich, industrialnych. Swoim wyglądem dokładnie odzwierciadlają żarówkę elektryczną, opatentowaną przez Thomasa Edisona.

Przeczytaj: Żarówki w roli nowoczesnych lamp: trendy w oświetleniu >>>

Odsłonięte żarówki przestały kojarzyć nam się z tymczasową prowizorką czy surowymi przestrzeniami. Stanowią niezwykle oryginalny element dekoracyjny w aranżacjach wnętrz. Ich delikatne, rozproszone światło dodaje wnętrzom charakteru i wprowadza do nich - szczególnie wieczorową porą - wyjątkowo nastrojową atmosferę. Prosta żarówka w wersji odsłoniętej, zachwyca swoją miękką formą i ciepłem poskręcanego żarnika. Dziś na rynku dostępnych mamy wiele różnych modeli lamp wiszących – żarówek. Różnią się materiałem i kolorem oprawek, jak również kształtem samej żarówki.

Więcej: Elegancka lampa. Pokazujemy jak zrobić abażur >>>

W mieszkaniu możemy zastosować je w najróżniejszych kombinacjach. Lampy żarówki możemy podwiesić razem, niczym bukiet kwiatów, lub też rozmieścić na suficie, zwieszając je na różnych wysokościach. Mogą służyć jako lampy sufitowe zawieszone na kolorowych kablach, ścienne - odpowiednio przymocowane na hakach lub wspornikach, bądź stojące na odpowiednich oprawach. Lampy żarówki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, co z pewnością dodatkowo podnosi ich walory estetyczne. Swoimi przystępnymi cenami udowadniają, że stworzenie niebanalnego wystroju wnętrza i ciekawego oświetlenia wcale nie musi być drogie!

Polecamy też: Kinkiety do sypialni, czyli oświetlenie punktowe >>>

Modne oświetlenie - GALERIE ZDJĘĆ

Nie tylko żarówki na kablu są modne. Zobacz w naszych galeriach zdjęć, jakie jeszcze oświetlenie możesz wybrać do swojego mieszkania.

Nie przegap: Oświetlenie energooszczędne, jak płacić mniej za prąd >>>