Garderoba w sypialni: trzy pomysły na garderobę w małej sypialni

2022-07-18 13:49

Garderoba w sypialni wciąż kojarzy się z przestrzenią i dużą ilością miejsca. Czy w małej sypialni możliwe jest wygenerowanie miejsca na wygodną garderobę dla dwojga? Zainspiruj się sprytnym rozwiązaniem kwestii garderoby dla dwojga we wnętrzu niewielkiej sypialni na piętrze mieszkania w zabytkowej kamienicy.

Garderoba marki Rejs
Autor: serwis prasowy marki Rejs

Spis treści

  1. Garderoba w sypialni: strefa podziałów
  2. Jak zrobić garderobę w sypialni?
  3. Garderoba w sypialni: parawan lub przepierzenie
  4. Garderoby w sypialni: szafy wnękowe lub zabudowa wnęki
  5. Pomysł na garderobę w sypialni: budowa ściany działowej
  6. Galerie zdjęć: pomysły na sypialnie z garderobą

Garderoba we wnętrzu małej sypialni i to w dodatku dla dwóch osób? Właścicielom sypialni na piętrze mieszkania w kamienicy sprzyjała kreatywność i silna potrzeba posiadania garderoby. A jak wiadomo -  „potrzeba matką wynalazków”! Zobacz, jak urządzić garderobę w sypialni - inspiracje.

Garderoba w sypialni: strefa podziałów

Wykorzystanie tylnej części wnętrza małej sypialni na pomieszczenie garderoby sprawiło, że wizualnie wnętrze nie straciło bardzo na metrażu, a zyskało dodatkową powierzchnię na funkcjonalną garderobę. Zamiast przesuwnej szafy wnękowej postawiono na statyczną ściankę działową z osobnym wejściem do każdej z dwóch  przestrzeni garderobianej – dla niej i dla niego.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni galeria >>>

Ascetyczne wyposażenie małej sypialni, w której ponad wszystkim dominuje szare, tapicerowane łoże z zagłówkiem, nie zagęszcza niepotrzebnie małej przestrzeni sypialni. Jasne ściany i podłoga w sypialni dodają oddechu wnętrzu, a żółty kolor zasłon (w odcieniu sieny) i miętowy kolor mobilnych szafek nocnych przełamują monochromatyzm aranżacji. Zabawne szyldy na drzwiach garderoby i wejściowych oraz oryginalny dywanik wprowadzają element zabawy dekoracją wnętrz.

Jak zrobić garderobę w sypialni?

Łączenie pomieszczeń sypialni i garderoby jest rozwiązaniem chętnie stosowanym z uwagi na praktyczne walory unii obu powierzchni. W zależności od rozmiarów sypialni i budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na wygospodarowanie praktycznej garderoby w jej przestrzeni, możemy zastosować kilka sposobów.

Garderoba w sypialni: parawan lub przepierzenie

Najszybszym, najtańszym i najłatwiejszym sposobem na wydzielenie przestrzeni garderoby w sypialni będzie ukrycie jej za przepierzeniem. Tylko od nas i naszej fantazji zależeć będzie jaki materiał wybierzemy na estetyczną zasłonę: czy to mięsistą kotarę z weluru przepasaną złoconym chwostem, sklejkowy parawan z ażurowymi motywami u szczytu czy też przesuwne panele na szynach. Bez względu na wybór pamiętać musimy jedynie o dostosowaniu rozwiązania do gabarytów i stylu wnętrza sypialni. Ciekawym, bardzo współczesnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie w tworzeniu garderoby nowego trendu promującego „wnętrza niedomknięte” - ze ściankami „do połowy”, jedynie zaznaczonymi w przestrzeni wnętrza. Odsuwając łóżko od ściany na co najmniej 120 cm zyskujemy przestrzeń garderobianą za strefą wypoczynku. Budując wysoki, tapicerowany zagłówek jednocześnie oddzielamy obie przestrzenie i zyskujemy stylową oprawę zwykłego łóżka.

Garderoby w sypialni: szafy wnękowe lub zabudowa wnęki

Najpopularniejszy i najbardziej estetyczny sposób na szybkie wygospodarowanie garderoby w powierzchni sypialni. Przy ograniczonym budżecie na szafę wnękową, wystarczy zainwestować w szyny i przesuwne drzwi panelowe. Dzięki temu zyskujemy powierzchnię  na półki i relingi, które w dowolnej konfiguracji możemy zamontować bezpośrednio na ścianie, oraz „fronty szafy”, którymi estetycznie zakryjemy „cały ten galimatias”. Jeśli dysponujemy większym budżetem oczywiście warto postawić na szafę wnękową z wypełnieniem, w tym ścianami bocznymi i tylnymi. Pozwoli to uchronić przechowywane ubrania przed stycznością z powierzchnią ścian.

Pomysł na garderobę w sypialni: budowa ściany działowej

Najdroższą metodą wydzielenia garderoby z sypialni, dedykowaną dla większych powierzchni sypialni, jest budowa ścianki działowej w wybranym fragmencie wnętrza i stworzenia oddzielnej przestrzeni garderobianej. W niniejszym projekcie wykorzystano wąską przestrzeń za łóżkiem w sypialni, dzieląc ją na dwa pomieszczenia – większe (kobiece) i mniejsze. Odrębne wejścia odpowiadają ulubionej stronie spania, by maksymalnie ułatwić i skrócić drogę z sypialni do garderoby.

Galerie zdjęć: pomysły na sypialnie z garderobą

W galerii inspiracje i aranżacje na urządzenie sypialni z garderobą. Zobacz inne pomysły, jak zbudować garderobę w sypialni, jak dobrze rozplanować rozmieszczenie szaf. Aranżacje sypialni i garderoby - zdjęcia i podpowiedzi projektantów wnętrz.

Garderoba czy szafa wnękowa? Sposób na przechowywanie odzieży
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE