Garderoba w sypialni: trzy pomysły na garderobę w małej sypialni!

2020-11-10 17:23 Agnieszka Zawadzka
Garderoba w sypialni
Autor: mat. pras. ernestrust Sypialnia stanowi dobre miejsce na organizację garderoby. Kluczowe jest odpowiednie jej wkomponowanie w wystrój - jak w tej realizacji

Garderoba w sypialni wciąż kojarzy się z przestrzenią i dużą ilością miejsca. Czy w małej sypialni możliwe jest wygenerowanie miejsca na wygodną garderobę dla dwojga? Zainspiruj się sprytnym rozwiązaniem kwestii garderoby dla dwojga we wnętrzu niewielkiej sypialni na piętrze mieszkania w zabytkowej kamienicy.

Garderoba we wnętrzu małej sypialni i to w dodatku dla dwóch osób? Właścicielom sypialni na piętrze mieszkania w kamienicy sprzyjała kreatywność i silna potrzeba posiadania garderoby. A jak wiadomo -  „potrzeba matką wynalazków”! Zobacz, jak urządzić garderobę w sypialni - inspiracje.

Garderoba w sypialni: strefa podziałów

Wykorzystanie tylnej części wnętrza małej sypialni na pomieszczenie garderoby sprawiło, że wizualnie wnętrze nie straciło bardzo na metrażu, a zyskało dodatkową powierzchnię na funkcjonalną garderobę. Zamiast przesuwnej szafy wnękowej postawiono na statyczną ściankę działową z osobnym wejściem do każdej z dwóch  przestrzeni garderobianej – dla niej i dla niego.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni galeria >>>

Ascetyczne wyposażenie małej sypialni, w której ponad wszystkim dominuje szare, tapicerowane łoże z zagłówkiem, nie zagęszcza niepotrzebnie małej przestrzeni sypialni. Jasne ściany i podłoga w sypialni dodają oddechu wnętrzu, a żółty kolor zasłon (w odcieniu sieny) i miętowy kolor mobilnych szafek nocnych przełamują monochromatyzm aranżacji. Zabawne szyldy na drzwiach garderoby i wejściowych oraz oryginalny dywanik wprowadzają element zabawy dekoracją wnętrz.

Garderoba ernestrust

Autor: mat. pras. ernestrust

Garderoba funkcjonalna i spersonalizowana

Garderoby ernestrust to efekt połączenia tradycyjnego rzemiosła, nowoczesnej technologii, światowego wzornictwa i funkcjonalnego podejścia do pomieszczenia. Dzięki zastosowanej wiedzy udało się wypracować nietuzinkowe rozwiązania, które można dostosować do każdego typu wnętrza. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują autorskie elementy dopracowane w najmniejszym detalu takie, jak:

- szafy na buty z podświetleniem

- półki aluminiowe z podświetleniem

- fronty aluminiowe ze szkłem

- welurowe organizery na biżuterię

- drążki na wieszaki z podświetleniem

- możliwość indywidualnej szerokości i wysokości modułów

- wieszaki z funkcją pełnego wysuwu na spodnie i pantografy

Przeczytaj więcej:

Garderoba Madison Ave.

Garderoba Oxford St.

Garderoba Oxford St. Part 2

Garderoba Oxfort St. Part 3

Jak zrobić garderobę w sypialni?

Łączenie pomieszczeń sypialni i garderoby jest rozwiązaniem chętnie stosowanym z uwagi na praktyczne walory unii obu powierzchni. W zależności od rozmiarów sypialni i budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na wygospodarowanie praktycznej garderoby w jej przestrzeni, możemy zastosować kilka sposobów.

Garderoba w sypialni: parawan lub przepierzenie

Najszybszym, najtańszym i najłatwiejszym sposobem na wydzielenie przestrzeni garderoby w sypialni będzie ukrycie jej za przepierzeniem. Tylko od nas i naszej fantazji zależeć będzie jaki materiał wybierzemy na estetyczną zasłonę: czy to mięsistą kotarę z weluru przepasaną złoconym chwostem, sklejkowy parawan z ażurowymi motywami u szczytu czy też przesuwne panele na szynach. Bez względu na wybór pamiętać musimy jedynie o dostosowaniu rozwiązania do gabarytów i stylu wnętrza sypialni. Ciekawym, bardzo współczesnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie w tworzeniu garderoby nowego trendu promującego „wnętrza niedomknięte” - ze ściankami „do połowy”, jedynie zaznaczonymi w przestrzeni wnętrza. Odsuwając łóżko od ściany na co najmniej 120 cm zyskujemy przestrzeń garderobianą za strefą wypoczynku. Budując wysoki, tapicerowany zagłówek jednocześnie oddzielamy obie przestrzenie i zyskujemy stylową oprawę zwykłego łóżka.

Garderoby w sypialni: szafy wnękowe lub zabudowa wnęki

Najpopularniejszy i najbardziej estetyczny sposób na szybkie wygospodarowanie garderoby w powierzchni sypialni. Przy ograniczonym budżecie na szafę wnękową, wystarczy zainwestować w szyny i przesuwne drzwi panelowe. Dzięki temu zyskujemy powierzchnię  na półki i relingi, które w dowolnej konfiguracji możemy zamontować bezpośrednio na ścianie, oraz „fronty szafy”, którymi estetycznie zakryjemy „cały ten galimatias”. Jeśli dysponujemy większym budżetem oczywiście warto postawić na szafę wnękową z wypełnieniem, w tym ścianami bocznymi i tylnymi. Pozwoli to uchronić przechowywane ubrania przed stycznością z powierzchnią ścian.

Pomysł na garderobę w sypialni: budowa ściany działowej

Najdroższą metodą wydzielenia garderoby z sypialni, dedykowaną dla większych powierzchni sypialni, jest budowa ścianki działowej w wybranym fragmencie wnętrza i stworzenia oddzielnej przestrzeni garderobianej. W niniejszym projekcie wykorzystano wąską przestrzeń za łóżkiem w sypialni, dzieląc ją na dwa pomieszczenia – większe (kobiece) i mniejsze. Odrębne wejścia odpowiadają ulubionej stronie spania, by maksymalnie ułatwić i skrócić drogę z sypialni do garderoby.

Galerie zdjęć: pomysły na sypialnie z garderobą

W galerii inspiracje i aranżacje na urządzenie sypialni z garderobą. Zobacz inne pomysły, jak zbudować garderobę w sypialni, jak dobrze rozplanować rozmieszczenie szaf. Aranżacje sypialni i garderoby - zdjęcia i podpowiedzi projektantów wnętrz.