Koronkowy łapacz snów: ZRÓB TO SAM

Najmodniejszy dodatek do sypialni tego lata? Łapacz snów! Jeśli lubicie dodatki o charakterze etnicznym, wstążki i koronki, z pewnością spodoba Wam się nasza propozycja. W ZRÓB TO SAM pokazujemy jak w prosty sposób, za pomocą delikatnych koronek oraz kilku dodatków, wykonać indiański amulet, magiczny łapacz snów!

Jak zrobić łapacz snów z koronkowej serwetki
Koronkowy łapacz snów KROK PO KROKU
Koronkowy łapacz snów KROK 1
Koronkowy łapacz snów KROK 2
Koronkowy łapacz snów KROK 2

Jeśli lubisz koronkowe dodatki i chcesz poczuć magię amuletu, koniecznie sprawdź jak samodzielnie wykonać njamodniejszy dodatek do sypialni w tym sezonie -  łapacz snów! Pierwotnie łapacz snów stanowił amulet w wielu plemionach indiańskich. Łapacz snów, wieszany nad posłaniem, miał przesiewać sny przychodzące nocą. Sieć w okręgu miała przepuszczać tylko dobre sny, a zatrzymane koszmary znikały spływając w dół po piórach. Modna współcześnie ozdoba o charakterze etnicznym będzie idealnym dodatkiem do każdej sypialni. Poniżej KROK PO KROKU prezentujemy jak w prosty sposób wykonać koronkowy łapacz snów do swojej sypialni!

Koronkowy łapacz snów: materiały

Do samodzielnego wykonania łapacza snów potrzebować będziesz następujących materiałów:

 • serwetka koronkowa,
 • fiszbina,
 • drut pamięciowy,
 • klej szybkoschnący,
 • nożyczki,
 • obcęgi do metalu,
 • igła,
 • nić,
 • mulina lub kordonek,
 • metalowe dodatki,
 • kryształki,
 • guzik,
 • pióra,
 • tasiemki.

Koronkowy łapacz snów: KROK PO KROKU

Koronkowy łapacz snów: KROK 1

Pierwszą czynnością na drodze do samodzielnego wykonania własnego łapacza snów, jest odmierzenie odpowiedniej długości fiszbiny względem obwodu koronkowej  serwetki. Zachowując delikatny naddatek, nadmiar fiszbiny odetnij nożyczkami.

Koronkowy łapacz snów: KROK 2

Po odmierzeniu fiszbiny należy połączyć oba jej końce za pomocą drutu pamięciowego i kleju. W tym celu przewlecz fiszbinę drutem tak, by z obu jej stron wystawały jego fragmenty. Następnie połącz oba końce, zamykając obwód koła. Połączone w ten sposób końce fiszbiny sklej klejem szybkoschnącym.

Koronkowy łapacz snów: KROK 3

Po wyschnięciu kleju czas na maskowanie fiszbiny. Do tej czynności możesz użyć muliny lub kordonka, oplatając fiszbinę raz przy razie ścisłym splotem na okrętkę. Pamiętaj, żeby na tym etapie pozostawić dłuższy kawałek sznurka (muliny lub kordonka), który przyda się do zawieszenia łapacza snów na koniec pracy.

Koronkowy łapacz snów: KROK 4

Kolejnym krokiem jest wszycie koronkowej serwetki w obręcz fiszbiny. Do tego posłuży nam igła z nitką. Dla ułatwienia, na czas szycia, możesz przywiązać serwetkę do obręczy w kilku miejscach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że serwetka zostanie równo wszyta.

Koronkowy łapacz snów: KROK 5

Na środku serwetki przyszyj dekoracyjny guzik. Postaraj się, żeby każdy dodatek łapacza snów pasował do całości. Jeśli wiesz, że elementy dekoracyjne wiszące na obręczy będą z elementami kryształków, to środek też powinien taki być. Jeśli chcesz uzyskać bardziej surowy styl w środek serwetki wszyj drewniany guzik, pamiętając o konsekwentnie drewnianych dodatkach w innych częściach łapacza snów.

Koronkowy łapacz snów: KROK 6

Na dole obręczy umieść wszystkie rodzaje wstążek i koronek jakie masz i jakie pasują do łapacza snów. Kryształki przywiąż za pomocą przezroczystej żyłki. Na końcach kilku wstążek przywiąż elementy metalowe oraz pióra.

Koronkowy łapacz snów: KROK 7

Dla zwiększenia estetyki pracy, na koniec podetnij "z ukosa" posiepane końce wstążek.

Twój łapacz snów jest gotowy do zawieszenia!

 Koronkowy łapacz snów KROK PO KROKU

Zobacz jak samodzielnie wykonać koronkowy łapacz snów KROK PO KROKU!

Fot. Patrycja Malitka

Ocena: 5
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY