Idealna podłoga to taka, która jest trwała, odporna na ścieranie, cicha i łatwo utrzymać ją w czystości. Oczywiście kolor i rodzaj podłogi musi komponować się z aranżacją całego wnętrza i zaspokajać nasze wymagania estetyczne. Kolor podłogi podobnie zresztą jak kolor ścian może optycznie zmniejszać lub powiększać pomieszczenie. Dlatego warto przed zakupem przemyśleć swoją decyzję dotyczącą wyboru rodzaju podłogi!

Podłogi we wnętrzach: jasne i białe podłogi w mieszkaniu

Najpopularniejsze w polskich domach są podłogi w neutralnych odcieniach. Wybierają je najczęściej miłośnicy tradycji i klasycznego wystroju wnętrz, ale też minimaliści. W końcu jasna podłoga pasuje do wszystkiego. Płytki w kolorze bieli czy beżu sprawdzą się zarówno w kuchni, łazience, jak i przedpokoju. Do salonu możemy wybrać litą deskę lakierowaną, panele lub deskę barlinecką czyli trójwarstwową. Hitem jest również podłoga w białym kolorze. Deski podłogowe możemy pomalować sami białą farbą poliuretanową lub wodoodporną na bazie akrylu. Drewno wybielają też specjalistyczne preparaty, ale ten proces powinni wykonywać profesjonaliści, gdyż środki przeznaczone do tego typu zabiegów są silnie żrące. Najłatwiej wybarwiają się takie gatunki drewna jak: klon, jesion, sosna i modrzew. Warto pamiętać, że białe podłogi, podobnie jak ściany, optycznie powiększają pomieszczenie i dają wrażenie przestrzeni i czystości.

Podłogi we wnętrzach: kolor wenge w roli głównej!

Czerń kojarzona jest z ponadczasową elegancją. Ta sama zasada dotyczy również podłóg. Głęboka czerń lub brąz na podłodze tworzy atmosferę skupienia i wprowadza do pomieszczenia niepowtarzalny urok. Ciemne podłogi to propozycja do wnętrz, w których nie brakuje światła dziennego. Ciemne barwy sprawiają wrażenie dominujących, dlatego podłogi w tej kolorystyce częściej wybierane są do otwartych przestrzeni. Jeśli jednak ciemna podłoga ma pojawić się w małym pokoju dla kontrastu powinny pojawić się jasne ściany i meble. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie tam 10 POMYSŁÓW na podłogi we wnętrzach!