Stylowe wnętrza: klasyczny wystrój wnętrz

2014-09-29 10:10

Styl klasyczny we wnętrzach pozwala nam na nawiązanie do królewskiego stylu dawnych epok. Klasyczna forma w zestawieniu z nowoczesnymi materiałami i formami tworzy ponadczasową kompozycję współczesnego pałacu. Sprawdźcie jakimi zasadami kierować się przy urządzaniu klasycznego wnętrza!

Wnętrza urządzone w stylu klasycznym nigdy nie przestają być modne. Ich uniwersalny i ponadczasowy charakter sprawia, że są tak chętnie wybierane. Klasyka coraz częściej łączy się z nowoczesnością, tworząc eklektyczne wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Tradycyjne formy mebli połączone z nowoczesnymi dodatkami, które charakteryzują się prostotą, pozwalają na zachowanie lekkości w pomieszczeniu, tworząc spójną i harmonijną aranżację.

Stylowe wnętrza: wybieramy kolor do pomieszczeń w klasycznym stylu

Kolor we wnętrzu pełni dwie ważne funkcje. Może być tłem dla mebli i dodatków lub motywem przewodnim. Aranżacje w stylu klasycznym to zazwyczaj beże, brązy i szarości. Jednak obok stonowanych kolorów często pojawiają się mocne barwy. Królewska czerwień nadaje pomieszczeniem wyrazistości i zdecydowanego charakteru, kolor zielony wprowadza harmonię, a fiolet działa na nas inspirująco. Najpopularniejszym kolorem wykorzystywanym w aranżacjach w stylu klasycznym są nadal beże. Często przeplatają się one z brązami, a idealnym uzupełnieniem takiej palety kolorystycznej w naszym wnętrzu będzie kolor miodowy lub musztardowy. Rozjaśni on wnętrze i nada mu angielskiego, wytwornego charakteru. Stonowana i spokojna paleta barw, ograniczona do trzech kolorów, pozwala na zestawienie różnych form mebli.

Stylowe wnętrza: jakie meble wybrać do salanu w stylu klasycznym?

W aranżacjach w stylu klasycznym meble odgrywają ważną rolę i to one często decydują o ostatecznych wyglądzie naszego salonu, kuchni, czy sypialni. Obok prostych form mebli powinny pojawić się fotele lub komody w stylu ludwikowskim. Ważnym elementem aranżacji w stylu klasycznym są dodatki. Najczęściej pojawiają się lustra lub obrazy w bogato zdobionych ramach, lampy stołowe, ozdobne poduszki i ramki, które dodają pomieszczeniu dekoracyjności. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy Wam gotowe pomysły na aranżacje wnętrz w stylu klasycznym!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022