Meble na balkon są w różnym stylu i rozmiarach, z dopasowanymi zestawami krzeseł i stołów. To w dużej mierze meble stwarzają rodzinną, miłą relaksującą atmosferę w aranżacji balkonu w bloku. Czasami pozwalają na stworzenie ulubionego miejsca do spożywania posiłków na powietrzu.

Rodzaje mebli na balkon

Czasami wystarczy tylko wygodny fotel, aby balkon był miejscem relaksu. Aby stworzyć jeszcze bardziej przytulną przestrzeń, cały balkon w bloku warto otoczyć matą bambusową.

Meble na balkon to np. stoły, ławki ogrodowe, leżaki ogrodowe lub krzesła z regulowanym oparciem lub bez. Właśnie krzesła i niektóre ławki oszczędzają miejsce na małym balkonie. Są wygodne także w przechowywaniu, bo zawsze możemy ułożyć je w stos. Praktycznym rozwiązaniem są modele składane - warto je polecić zwłaszcza właścicielom małych balkonów.

Polecamy:

Meble na balkon z palet - jak zrobić stolik z palety?

Kanapa z palet na balkon - jak zrobic sofę z palet na taras: tanie zrób to sam!

Palety drewniane: wybór palety na meble, wykańczanie i malowanie mebla z palet!

Jaki styl mebli na balkon wybrać?

Plusem małego balkonu jest to, że takie małe miejsce prościej uczynić przytulnym. Podwieszane doniczki, niecodzienne rośliny i składane meble w starym stylu. Warto odrestaurować meble, których już nie używasz. Na pewno drewniane krzesła, ciekawie odrestaurowane będą wyglądały ładniej niż aluminiowe. Pomaluj je na niecodzienny kolor, np. hiacyntowy. Na składanych krzesłach połóż poduszki w soczystym kolorze – to nada zestawowi charakteru. Jeśli wybierzesz plastikowy stolik, narysuj na nim ciekawe wzory. Mile widziane słodkie, okrągłe małe stoliczki, które tworzą przytulny klimat na balkonie w bloku.

Meble na małym balkonie w bloku powinny być lekkie, a zarazem trwałe. Od kilku sezonów prawdziwym hitem są jednak meble na stelażu aluminiowym, powlekane technorattanem, czyli plecionką imitującą wiklinę lub ratanowe sploty – lekkie i ciepłe w dotyku. Istotne, aby tkaniny były odporne na promienie słoneczne i zabrudzenia oraz łatwe w czyszczeniu i szybko schnące.