Aranżacja balkonu w bloku - 20 pomysłów na piękny mały balkon [INSPIRACJE]

2019-02-26 7:48 Redakcja

BALKON W BLOKU: zdjęcia inspirujących aranżacji. Również balkon w bloku może urzekać urodą! Prezetujemy galerię balkonów w bloku i podpowiadamy, jak urządzić mały balkon, korzystając ze sprawdzonych pomysłów.

Letni pokój, czyli balkon lub taras czeka na gruntowne porządki. Urządzamy taras i balkon: zanim zakwitną rabaty, wybierz najlepszy materiał na podłogi, przygotuj meble ogrodowe i wesołe dekoracje. Balkon w bloku to przedłużenie mieszkania. Każdy balkon w bloku może wyglądać ładnie, dlatego namawiamy was na zrobienie porządków i odnowienie balkonu. Zobaczcie proste pomysły na balkon, które sprawią że stanie się on miłym kącikiem relaksu w mieście.

Gdy minie czas przymrozków, wystawmy na balkon rośliny pokojowe, które lubią duże nasłonecznienie. Dzięki nim balkon w bloku zyska ładną, zieloną oprawę. Oczywiście urządzając balkon w bloku kaskadę zieleni koniecznie uzupełnijmy barwnymi plamami jednorocznych kwiatów balkonowych. Jeśli na waszym balkonie w bloku zmieści się jeszcze niewielki stół i krzesła, to będzie pełnia szczęścia. Będziecie mogli przez cały sezon jadać na balkonie.

Balkon: aranżacje

BALKON ARANŻACJE: zadbaj wiosną o to miejsce, nawet mały balkon może być ozdobą i stać się zielonym zakątkiem. Balkony to przecież skrawki ogrodu zawieszone w obłokach...  Zobaczcie naszą galerię zdjęć: prezentujemy pomysły na aranżację balkonu i aranżację tarasu. Balkon, czy taras potraktuj jako dodatkowe wnętrze. Zastanów się jak urządzić taras lub balkon, by sprzyjały relaksowi. Spójrz na swój balkon, taras i zdecyduj, co trzeba wyremontować własnymi siłami lub wymienić, by służyło latami. A może wystarczy tylko praktyczny i kolorowy dodatek na tarasie, czy balkonie, np. wygodne meble ogrodowe, stolik, ładne doniczki, lampiony?

Polecamy też: Najlepsze kwiaty na balkon. Rady i inspiracje>>

Aranżacja: co zrobić, aby mieć piękny balkon w bloku

Naprawdę nie trzeba wiele, by balkon w bloku czy mały taras stały się azylem podkreślającym twoją osobowość i pomostem do natury. Aby aranżacja balkonu była miła i przytulna, wystarczy, że wybierzesz kilka drobiazgów i kwiatów na balkon. Jeśli masz miejsce, urządź na swoim balkonie kącik relaksacyjny, ustaw meble ogrodowe i zadbaj o oświetlenie balkonu. Przepis na ładną aranżację balkonu w bloku jest naprawdę banalny: wystarczą ładne przedmioty, optymistyczne kolory i pachnące kwiaty balkonowe. Obejrzyj galerię zdjęć: prezentujemy aranżacje balkonu i tarasu w różnym stylu. OGLĄDAJ: balkon ZDJĘCIA - ładne inspiracje.

Jak urządzić balkon: co na podłogi?

Na balkonie lub tarasie trzeba zastosować materiał na podłogi, który będzie odporny na warunki atmosferyczne. Klinkier to materiał o najwyższej wytrzymałości na wysokie ujemne i dodatnie  temperatury. Jest też bardzo odporny na uszkodzenie mechaniczne, a jego intensywna barwa nie zmienia się latami. Możemy też wykończyć podłogę na tarasie lub balkonie drewnem. Trzeba tylko wybrać odpowiednie gatunki.

  • Podłoga na balkonie i tarasie: drewno

Do stosowania na zewnątrz nadają się tylko twarde i odporne na warunki atmosferyczne gatunki drewna. Najpopularniejsze to modrzew i egzotyczne odmiany (np. bangkirai, cumaru, lapacho, merbau, ipe, massaranduba). Możesz je kupić w formie desek lub deszczułek. Przykręca się je do podłoża śrubami lub układa na zatrzask (mocowanie jest niewidoczne).

Sprawdź też: szybki pomysł na remont balkonu - gotowa podłoga z podestów >>>

  • Podłoga na balkonie: sztuczna trawa

Trawa sztuczna. Wykładziny z tworzyw sztucznych układa się na już wykończonej posadzce. Są niedrogie, a wybór kolorystyczny – ogromny. Polecamy te na podłożu z miękkiej pianki – by na nich usiąść, nie trzeba podkładać poduszek. Faktura zaś, np. trawy, sprawia, że materiał nie jest śliski. Wykładzinie nie szkodzi deszcz, ale po sezonie powinno się ją przechować w pomieszczeniu

Jak urządzić mały balkon w bloku

Nawet jak masz mały balkon w bloku, który wychodzi na ulicę lub podwórko-studnię można go ładnie urządzić. Każdy skrawek przestrzeni da się zaaranżować, więc nie odkładaj na później remontu balkonu. Zadbaj o to, by twój balkon w tym roku przestał być składowiskiem rzeczy. Doceń urok picia kawy na balkonie, czy chociażby w fotelu, który ustawisz przy otwartym oknie balkonowym. Aranżacja balkonu nie jest trudna. Najpierw wyrzuć niepotrzebne rzeczy i uporządkuj przestrzeń balkonu, wyczyść balustradę balkonową i jeśli tego wymaga - pomaluj ją, umyj parapety zewnętrzne, sprawdź stan podłogi na balkonie. Możesz odnowić stare płytki na balkonie lub ułożyć na nich gotowe panele drewniane przeznaczone na balkon.

Zobacz: Co na podłogę na balkon? Porady i inspiracje>>

Możesz też zdecydować się na sztuczną trawę, to pomysłowy i przyjemny sposób na zielony dywan na balkonie.

Czytaj też: Jak wybrać namiot ogrodowy>>

Aranżacja balkonu: wybieramy kwiaty balkonowe

Do pełni szczęścia na pięknym balkonie brakuje roślin. Kwiaty balkonowe można hodować w skrzynkach balkonowych zawieszonych na balustradzie lub ustawionych na podłodze, w donicach i pojemnikach. Zieleń na balkonie stworzy relaksujący klimat. Najpopularniejsze kwiaty na balkon to pelargonie. W sklepach ogrodniczych czy supermarketach jest ich ogromny wybór. Pelargonie na balkon to rośliny odporne na suszę, podmuchy wiatru, naprawdę są bardzo łatwe w uprawie. Jeśli zależy nam na kaskadzie kwiatów wybierzymy roślin na balkon o zwisających pędach, np.: pięknie i kolorowe surfinie, lobelie, petunie, bakopę, czy fuksje. Bardzo efektowne są odmiany tych kwiatów balkonowych o zwisających pędach, ich kwiaty mają piękne kolory i kształty, wymagają jednak systematycznego podlewania. Można je sadzić pojedynczo w doniczkach wiszących, sprawdzą się też w skrzynkach balkonowych.

Sprawdź też:

kwiaty na balkon wschodni >>>

kwiaty na balkon zachodni >>>

kwiaty na balkon słoneczny - południowy >>>

kwiaty na balkon północny >>>

Kwiaty w aranżacji balkonu: warto wiedzieć!

  • Jeśli masz balkon w bloku to przed sezonem trzeba go posprzątać. Zeszłoroczne skrzynki balkonowe i doniczki dokładnie umyj wodą z detergentem i wysusz. Na dnie doniczek ułóż drenaż (żwir i piasek), na to wsyp odpowiednią ziemię wymieszaną z nawozem długo działającym. Tak przygotowane skrzynki i donice obsadź kwiatami balkonowymi.
  • Dopasuj kwiaty balkonowe do warunków panujących na twoim balkonie. Nie sadź pnączy i gatunków kwiatów balkonowych o wiotkich łodygach, jeśli balkon jest wietrzny. Od południowej strony pięknie będą kwitły na balkonie petunie, pelargonie, nagietki i lobelie. Północna strona balkonu to dobre miejsce na takie kwiaty balkonowe, jak: bratki, werbeny i niecierpki.
  • Aby balkon w bloku był atarkcyjny przez cały czas, gdy jedne kwiaty przekwitną, zastąp je innymi lub od razu sadź takie kwiaty balkonowe, którym po kwitnieniu pozostaną efektowne liście.

Pomysły na balkon w bloku: inspiracje

Czasami wystarczą proste pomysły na balkon, by stał się atrakcyjny i zadbany. Jeśli masz balkon w bloku i chcesz stworzyć na nim zaciszny zakątek, nie tylko ładny, ale i zasłonięty przed wzrokiem sąsiadów możesz powiesić na balkonie tkaninę np. przymocowaną do balustrady, bądź matę bambusową, trzcinową, czy wiklinową.

Jeśli tylko masz miejsce postaw na balkonie pergolę z doniczką i posadź pnącza. Gotową kupisz w markecie budowlanym, jeśli lubisz majsterkować możesz ją wykonać samodzielnie. Do drewnianej donicy dorób podpory, mogą być z siatki, sznurka, wikliny. Jeśli masz mały balkon w bloku i brakuje ci miejsca na postawienie mebli, przytwierdź do ściany lub balustrady składany blat. Także mały stolik czy stołek postawiony w narożniku balkonu, pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Sprawdzone pomysły na balkon to zawsze atrakcyjne, dobrane kolorystycznie donice. Na mały balkon w bloku wybieraj wąskie, raczej podłużne doniczki, które ustaw wzdłuż ścian, balustrady, czy zawieś w formie skrzynek na zewnątrz balkonu.

Balkon aranżacje: galerie zdjęć

Zobacz zdjęcia z pomysłami na aranżację balkonów. Wybieramy dodatki i meble na balkon.