A może tak w dekoracji wnętrza salonu zainspirować się afrykańskim słońcem, roślinnością i wzorami? Bambusowe dodatki, nasycone zielenie i orientalne akcenty sprawią, że Twój salon będzie ciekawą wyprawą aranżacyjną. Podpowiadamy, jakie elementy pomogą wprowzdzić do wnętrza nastrój w stylu etno.

Wnętrza styl etno: tropiki domowe

Salon urządzony w tropikalnym stylu etno jest wnętrzem dla miłośników dalekich wypraw, roślinności egzotycznej, dżungli pełnej zwierząt i orientu. W wnętrzach w stylu etno rządzą naturalne materiały: wiklina, drewno, rattan. Pomysłem na modną i niezwykle ciekawą aranżację wnetrza jest wkomponowanie fototapety w styl etno. Propozycja fototapety z wyrazistym motywem ze świata przyrody, wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Fragment ściany, który przedstawia egzotyczny gąszcz będzie mocnym akcentem ozdobnym całego wnętrza. A szare ściany zestawione z zielenią świetnie współgrają - dzięki takiej aranżacji ściany czujemy się bardziej egzotycznie. Obok możemy postawić designerskie krzesło inspirowane strukturą liścia. Efekt będzie zjawiskowy.

Wnętrza styl etno: aranżacja wnętrza

Atmosferę wnętrza w stylu etno buduje jasna, „oddychająca” podłoga. Podłoga w stylu etno powinna być wykonana z drewna egzotycznego. Niezwykłe usłojenie dodaje wnętrzu charakteru i stanowi doskonałą bazę dla ciemnych rattanowych mebli. Idealne jest połączenie unikalnej konstrukcji deski i twarde jesionowe drewno sprawiają, że posadzka jest twarda i odporna. Aby podkreślić naturalność dekoracji, proponujemy podłogę z wyrazistymi sękami. Na tle jasnej podłogi każdy element, a szczególnie o intensywnej kolorystyce będzie wyrazisty i żywy. W oknach wnetrz w stylu etno najlepiej wyglądają rolety z bambusa lub drewniana żaluzja. Druga alternatywa to zwiewne jasne tkaniny, a na nich kwiatowe motywy. W kolorystyce ścian kluczowe znaczenie ma ma nasycona zieleń. Dla rozjaśnienia – beże i żółcienie. W osiągnięciu efektu tropików pomagają ściany w ciepłej szarobeżowej tonacji.

Wnętrza styl etno: jakie meble?

Proste meble z egzotycznego drewna o wyrazistym rysunku słojów, desenie nawiązujące do zwierzęcych skór - to najprostszy przepis na zapadające w pamięć "afrykańskie" wnętrze. Radzimy, aby wybrać meblewykonane z lakierowanego drewna o formach naśladujących kolonialne lub azjatyckie. Niezwykle tropikalnie będzie wyglądał leżak w podnóżkiem bądź stolikiem kawowym obok, obowiązkowe muszą znaleźć się zielone akcenty, które poskreślają wakacyjny nastrój salonu.

Wnętrza styl etno: jakie dodatki pasują do stylu egzotycznego?

Uzupełnieniem aranżacji wnętrz w stylu etno są odpowiednio dobrane kolory dodatków o naturalnych barwach - kolory ziemi, beże, brązy czy zielenie – są one zarezerwowane są dla salonu urządzonego w stylu egzotycznym.
Dodatki wybierz wykonane z bambusa, jedwabiu, z motywami liści palmowych i zielonej łąki. W aranżacji wnętrz etno nie zapomnij o roślinności doniczkowej, koniecznie wywodzące się z tropikalnego klimatu. Egzotykę tworzą dodatki, o harmonijnych kształtach, naturalnych materiałach, geometrycznych formach. Do naturalnej kolorystyki stylu etno pasują czerwone akcenty.