Aranżacja wnętrz w stylu meksykańskim. Mocny kolor i energia

2013-01-29 17:28

Aranżacja wnętrza w stylu meksykańskim to feeria kolorów i dekoracji. Jeśli masz temperament i lubisz intensywne kolory, to styl aranżacji wnętrza dla ciebie. Zobacz, jak łatwo wyczarować sobie kawałek Meksyku.

Europejskie poczucie estetyki nie zawsze jest w stanie zaakceptować taką wybuchową mieszankę kiczu, ostentacyjnej religijności i szalonych kolorów w aranżacji wnętrza. Oglądając meksykańskie wnętrza na próżno szukać delikatnych zestawień i niuansów. Intensywne kolory wnętrz są nasycone, a kontrasty mocne. Styl meksykański to feria barw.

Aranżacja wnętrz: feria barw

Meksykańska aranżacja wnętrz obfituje w energetyczne i intensywne kolory. Kolor pomarańczowy sąsiaduje z szafirowym, czerwień i amarant z cytrynowym żółcieniem, jarmarczne różowości podkręcają kobalty i turkusy - to styl meksykański, który wiruje i jest pełen kontrastów. W tkaninach używanych do aranżacji wnętrz meksykańskich najwięcej jest pasiastych wzorów, które są prawie takie same jak nasze łowickie. Meble, naczynia i ściany zdobi się ręcznie namalowanymi motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Wnętrza meksykańskie lubią dekoracyjność. W zgeometryzowanych kształtach węży, aligatorów, ptaków i kaktusów czuje się dziedzictwo Azteków, Olmeków i Majów. Do nich należy także motyw słońca - który podobnie jak symbole religijne stanowi nieodłączny element dekoracyjny w aranżacji wnętrza w stylu meksykańskim. Krzyże, wyobrażenia Chrystusa i adorowanej powszechnie Matki Boskiej z Guadalupe zajmują poczesne miejsce.

Meksykańska aranżacja wnętrz: króluje fantazja

Godna podziwu jest fantazja w doborze kształtów, barw oraz faktur w aranżacji wnętrz w stylu meksykańskim. Wnętrza meksykańskich domów to także faktury. Szorstkie bywają tynki, dywany z wełny lub sizalu także mają wyraźną strukturę, tkaniny bawełniane są zdobione aplikacjami. Meble są ciężkie, z ciemnego drewna, zdobione mosiężnymi lub miedzianymi okuciami. Wiele sprzętów występujących w styl meksykańskim maluje się na kolory i we wzory, nie stosując żadnych ograniczeń. Tu wszystko pasuje do wszystkiego. Aranżacja wnętrz w stylu meksykańskim pozwala na pewną dozę dowolności. Jedynym ograniczeniem jest dobry gust.