Aranżacja wnętrz w stylu meksykańskim. Mocny kolor i energia

2013-01-29 17:28

Aranżacja wnętrza w stylu meksykańskim to feeria kolorów i dekoracji. Jeśli masz temperament i lubisz intensywne kolory, to styl aranżacji wnętrza dla ciebie. Zobacz, jak łatwo wyczarować sobie kawałek Meksyku.

Europejskie poczucie estetyki nie zawsze jest w stanie zaakceptować taką wybuchową mieszankę kiczu, ostentacyjnej religijności i szalonych kolorów w aranżacji wnętrza. Oglądając meksykańskie wnętrza na próżno szukać delikatnych zestawień i niuansów. Intensywne kolory wnętrz są nasycone, a kontrasty mocne. Styl meksykański to feria barw.

Aranżacja wnętrz: feria barw

Meksykańska aranżacja wnętrz obfituje w energetyczne i intensywne kolory. Kolor pomarańczowy sąsiaduje z szafirowym, czerwień i amarant z cytrynowym żółcieniem, jarmarczne różowości podkręcają kobalty i turkusy - to styl meksykański, który wiruje i jest pełen kontrastów. W tkaninach używanych do aranżacji wnętrz meksykańskich najwięcej jest pasiastych wzorów, które są prawie takie same jak nasze łowickie. Meble, naczynia i ściany zdobi się ręcznie namalowanymi motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Wnętrza meksykańskie lubią dekoracyjność. W zgeometryzowanych kształtach węży, aligatorów, ptaków i kaktusów czuje się dziedzictwo Azteków, Olmeków i Majów. Do nich należy także motyw słońca - który podobnie jak symbole religijne stanowi nieodłączny element dekoracyjny w aranżacji wnętrza w stylu meksykańskim. Krzyże, wyobrażenia Chrystusa i adorowanej powszechnie Matki Boskiej z Guadalupe zajmują poczesne miejsce.

Meksykańska aranżacja wnętrz: króluje fantazja

Godna podziwu jest fantazja w doborze kształtów, barw oraz faktur w aranżacji wnętrz w stylu meksykańskim. Wnętrza meksykańskich domów to także faktury. Szorstkie bywają tynki, dywany z wełny lub sizalu także mają wyraźną strukturę, tkaniny bawełniane są zdobione aplikacjami. Meble są ciężkie, z ciemnego drewna, zdobione mosiężnymi lub miedzianymi okuciami. Wiele sprzętów występujących w styl meksykańskim maluje się na kolory i we wzory, nie stosując żadnych ograniczeń. Tu wszystko pasuje do wszystkiego. Aranżacja wnętrz w stylu meksykańskim pozwala na pewną dozę dowolności. Jedynym ograniczeniem jest dobry gust.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE