Niestandardowe założenie projektu wnętrz udało się zrealizować dzięki postawieniu na nietypowe i oryginalne rozwiązania aranżacyjne. Jednym z nich, jest połączenie posadzki z żywic epoksydowych z dębowym parkietem. Niepowtarzalnego charakteru projektowi wnętrz nadaje wielobarwne oświetlenie LED, które buduje klimat w mieszkaniu. Nowoczesne i oryginalne wnętrze mieszkania nie pozostaje jednak chłodne w odbiorze. Właściciele zadbali o to, by przestrzeń mimo modnego wyrazu, emanowała rodzinnym ciepłem i przytulnością. Znaczącą rolę w ogólnym odbiorze projektu wnętrza ma ocieplenie całej kompozycji elementami drewnianymi, np. w postaci podłogi czy frontów meblowej zabudowy. Niekwestionowanym bohaterem wnętrza mieszkania jest jednak surowa cegła na ścianie, decydująca o ogólnym wyrazie projektu wnętrz i nadając mu nieco loftowego charakteru.

Pokój dzienny, czyli 3 w 1: salon, jadalnia i barek

Elementarną częścią projektu wnętrz jest pokój dzienny, z którego odchodzą drogi zarówno do sypialni, jak i do gabinetów i domowej biblioteki. Integralną częścią pokoju dziennego jest strefa jadalna, wypoczynkowa oraz część barowa. Ta ostatnia została pomyślana jako kuchenny blat dopełniony dwoma stołkami barowymi. Niekwestionowanym bohaterem tej części wnętrza jest podświetlany nadruk na szkle, który przywodzi na myśl komiksowe historie, które za każdym spojrzeniem odkrywają inne oblicze. Część jadalną wyznacza biały stół z krzesłami, dla którego idealnym tłem jest surowa cegła na ścianie. Ta, staje się jednocześnie jednym z bohaterów projektu wnętrza, nadając mu tym samym niepowtarzalnego wyrazu. Świetnym urozmaiceniem ceglanej ściany są niewielkie szafeczki na alkohole, które zostały efektownie podświetlone. Wyjątkowy klimat strefy jadalnej został także podkreślony dzięki oryginalnemu oświetleniu - trzema bombkami z akcesoryjnymi czerwonymi kablami. Kolejnym, niezwykle pomysłowym rozwiązaniem w projekcie wnętrz jest półka biblioteczna, która ciągnie się od samego wejścia do mieszkania i okala cały salon.

Projekt kuchni zdominowanej przez drewno

Na szczególną uwagę w projekcie wnętrz zasługuje także aranżacja kuchni. Została ona pomyślana jako otwarte wnętrze utrzymane w ponadczasowym i eleganckim stylu. W projekcie kuchni nie brakuje funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z nich są blaty kuchenne wykończone białym lakierem, które idealnie współgrają z białą podłogą. Pomysłowym rozwiązaniem było „zatopienie" w owych blatach dwóch dębowych desek do krojenia. Ściana pomiędzy blatem a kuchenną zabudową, została pokryta czarnym szkłem, które nadaje całemu wnętrzu dodatkowej elegancji. Jednym z warunków właścicieli mieszkania było zlokalizowanie w niewielkiej kuchni dwóch lodówek, które stanęły obok siebie. Dzięki zamknięciu ich w meblowej zabudowie nie przytłaczają one wnętrze i nie odbierają mu należytej reprezentatywności. W niedalekim sąsiedztwie kuchni, uwagę przykuwa jedna ze ścian, która została pomalowana farbą tablicową z podkładem magnetycznym.

Jeden projekt wnętrza, dwa różne style

Wnętrze mieszkania zostało wyraźnie podzielone na dwie stylistyczne strefy. Jedna z nich, obejmująca salon z kuchnią, a także gabinet i bibliotekę, została zaaranżowana w lekkiej odsłonie stylu industrialnego. Drugą strefą jest sypialnia, która ujmuje delikatnością i subtelnością. Celem wizualnego ocieplenia tego wnętrza projektanci zdecydowali się na rezygnację z żywicy i zamienienie jej drewnianą podłogę... I to właśnie ona okazała się jednym z największych wyzwań w prezentowanym projekcie wnętrz. Najbardziej reprezentacyjną część mieszkania zajmuje żywica epoksydowa w kolorze białym. We wnętrzu mieszkania postawiono na niezwykle oryginalne rozwiązanie i zdecydowano się na połączenie żywicy z drewnianą podłogą w salonie, która jednocześnie wyznacza granicę całej części wypoczynkowej we wnętrzu. W efekcie powstała efektowna powierzchnia, która sprawia wrażenie drewna zatopionego w żywicy.

Projekt wnętrz według Perfect Space

Sypialnia, z założenia miała być wnętrzem ciepłym i przytulnym, które jednocześnie pomieści pojemne szafy i system kinowy. Projektanci zdecydowali się na dębową podłogę i szafy z dębowymi okleinami, które zostały zgrabnie złamane lustrami i elementami w bieli. Projekt sypialni został także wzbogacony niewielkim fragmentem cegły na ścianie, dzięki czemu staje się on stylistycznym nawiązaniem do aranżacji strefy dziennej. Projekt wnętrz mieszkania zakładał także wyodrębnienie specjalnej strefy do pracy. Gabinet został pomyślany jako wnętrze zdominowane przez szafy zapewniające optymalną ilość miejsca do przechowywania. W efektownej zabudowie wyodrębniono także dodatkowe miejsce na wszelkiego rodzaju bibeloty, których żal wyrzucić, a które kiedyś mogą jeszcze okazać się przydatne. Przestrzeń ta została oznacza napisem „przyda się", który wprowadza do projektu wnętrza lekko humorystyczny akcent.

Kontakt z pracownią:

PERFECT SPACE
http://perfectspace.pl/
Bruzdowa 100E lok. 1 
02-991 Warszawa