Aranżacja przedpokoju: LUSTRO - must have w każdym projekcie przedpokoju! Galeria zdjęć!

Lustro to element podstawowy dobrego projektu przedpokoju. Każdy z nas lubi przejrzeć się przed wyjściem. Projekt przedpokoju powinien zawierać takie lustro, w którym zobaczymy całą swoją sylwetkę. Zobaczcie galerię zdjęć z różnymi pomysłami na wygodne i ładne lustro w przedpokoju!

Lustro w drzwiach starej szafy w projekcie przedpokoju
Lustra na frontach nowoczesnej szafy w przedpokoju
Lustro w przedpokju w stylu nowojorskim
Projekt przedpokoju z dużym lustrem
Lustro w przedpokju z miękką ścianą

Pomysłów na lustro w przedpokoju jest tyle ile projektów przedpokoju. Najważniejsze by lustro w przedpokoju było na tyle duże, byśmy mogli zobaczyć całą swoją sylwetkę. Dlatego zawsze warto poświęcić trochę czasu na dobry projekt przedpokoju, który nie dość, że jest wizytówką domu, to jeszcze nam ułatwi wyjście z domu, a gościom poprawienie ubrania i fryzury w czasie wizyty.

Projekt przedpokoju: lustro jako osobny byt

Duże lustro w przedpokoju to nieoceniona wygoda. Możliwość zobaczenia całej sylwetki tuż przed wyjściem z domu pozwala sprawdzić czy z naszym wierzchnim okryciem wszystko w porządku.  Najczęściej projekt przedpokoju przewiduje powieszenie dużego lustra na ścianie.  Jeśli natomiast wybrane przez nas lustro będzie wyjątkowo ciężkie, ze względu na swoją wielkość lub na wielkość ramy postawmy lustro na podłodze oparte o ścianę. Rozwiązanie takie jest możliwe tam gdzie nie ma małych dzieci i zwierząt (wtedy mogłoby być nie do końca bezpiecznie). W zależności od stylu w jakim jest zaaranżowany przedpokój lustro może być w prostej, nowoczesnej ramie. W przedpokojach w stylu klasycznym lustro może zdobić bogata złota lub srebrna rama. Równie dobrze lustro może być pozbawione ramy. Wystarczy jeśli zadbamy o to by brzegi lustra były fazowane. Fazowanie sprawia, że lustro wygląda na wykończone i nie przypadkowe.

Projekt przedpokoju: lustro elementem integralnym szafy lub drzwi

Czasem, gdy przedpokój nie jest zbyt duży i jest tak zaprojektowany, że nie ma już wystarczająco dużo miejsca na osobne i duże lustro warto pomyśleć o wykorzystaniu drzwi szafy na wierzchnie okrycia lub drzwi do jednego z pokoi. Szafa wnękowa, z frontami na całą wysokość przedpokoju stanie się  naprawdę efektowna jeśli zostanie wyposażona w lustra. Dodatkową zaletą takiego projektu przedpokoju jest to, że lustra na frontach szafy spowodują magiczne jej zniknięcie. Jeśli zdecydujemy na zamontowania lustra na drzwiach do pokoju należy upewnić się u osoby wykonującej takie zlecenie, że w razie trząśnięcia drzwiami, co się zdarza przy przeciągu, lustro pozostanie bezpieczne.

Projekt przedpokoju: cała ściana to lustro

Jeszcze innym pomysłem na lustro w przedpokoju może być pokrycie lustrem jednej ze ścian na całej jej powierzchni.  Wtedy nie dość, że zawsze będziemy mogli sprawdzić jak wyglądamy, to może to być sposób na powiększenie lub poszerzenie wąskiego przedpokoju.  Można wtedy postawić przy lustrze wąską konsolę lub niewielkie siedzisko potrzebne do wygodnego założenia butów.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk, Sławomir Frąckowiak, Marcin Czechowicz, Rita Lorenc, Radosław Wojnar, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY