Modne tapety ścienne - najmodniejsze wzory tapet - ZDJĘCIA

Modne tapety ścienne to te o wyrazistym deseniu, które gwarantują duży efekt dekoracyjny ściany. Żeby go nie zepsuć, trzeba dobrze dobrać kolor i wzór tapety do mebli i dodatków. Wzorzystą tapetę skomponuj ze stonowanymi meblami, tkaninami i bibelotami, by była we wnętrzu główną ozdobą. Jaki wzór modnej tapety wybrać? Zobacz modne wzory tapet i sprawdź, czy będą pasowały do twojego mieszkania.

Najmodniejsze wzory tapet
Tapety dla dzieci z delikatjnymi wzorami geometrycznymi
Fototapeta z motywem roślinnym w kuchni
Fototapety ścienne - inspiracje zdjecie nr 1
Tapety dla dzieci w graficzne wzory

Wybór wzorzystej tapety nie oznacza, że inne elementy w pokoju: dywany, obicia mebli, dekoracja okien czy dodatki dekoracyjne muszą pozostać gładkie. Możemy połączyć kilka deseni pod warunkiem przestrzegania dekoratorskich reguł. Jak wkomponować tapety ścienne we wnętrze?

Tapety ścienne - kompozycja wnętrza

Najważniejsza w tym przypadku jest zasada konsekwentnego zachowania jedności kolorystycznej. Wychodząc od odcienia tapety, typujemy gamę barwną do pokoju i dobierając resztę wystroju, rygorystycznie się jej trzymamy. Możemy bawić się wzorami: pasami, kratami i kwiatami, ale kolorystyka powinna być stała. Ciekawą aranżację uzyskamy też, zestawiając ornamenty będące wariacją wspólnego motywu (np. duże i małe liście). Na koniec, dla wizualnej równowagi - i żeby nie dostać oczopląsu - wprowadzamy do wnętrza dużą, gładką powierzchnię (sofy, zasłony itp.).

Modne tapety ścienne w kwiaty

Delikatny rzucik, kiczowate różyczki, dmuchawce w stylu retro, liście palm... Warto sięgać po stylizowane lub uproszczone wzory, pod warunkiem że zostaną potraktowane z przymrużeniem oka. Romantyczne bukiety w nowoczesnym mieszkaniu będą dekoratorskim żartem. Drobne zielone liście sprawdzą się w aranżacji wnętrza w stylu skandynawskim. Powracający motyw liści palmowych nie ma nic wspólnego z kiczowatymi fototapetami z lat 80-tych i 90-tych. Teraz są to tylko liście w różnych konfiguracjach i w różnej kolorystyce - karaibskiej, pastelowej lub monochromatyczne.

Zpbacz też:

Modne pokoje dzienne z tapetami w kwiaty! >>>

Aranżacje z tapetą w kwiaty! >>>

Ścienne tapety graficzne

Tapety w pasy, płynące linie, przeskalowane litery mogą poprawić proporcje pokoju i na przykład go powiększyć. Wrażenie większej głębi albo wyższego sufitu zainteresuje z pewnością właścicieli niewielkiego metrażu. Tapety z wzorami geometrycznymi - na przykład rombami w kolorach neutralnych lub pastelowych coraz częściej pojawiają się w pokojach dziecięcych. Chętnie także korzystamy z wzorów trójwymiarowych na tapetach wprowadzających do aranżacji nieco dynamiki i nowoczesności.

Iluzja na tapecie

Fototapety z nadrukami przedstawiającymi motywy z przyrody, czy tapety udające bibliotekę to przebój w wystroju wnętrz. Do takich tapet dobierz rzeczy zbliżone kolorem lub stylem. Coraz bardziej modne stają się tapety z motywem złotej rybki i wzorem skóry dzikiego zwierza: zebry, pantery lub żyrafy. Takie wzory, duże i gęste potrzebują jednak zdecydowanej oprawy. Tapety możemy położyć nawet na wszystkich ścianach, pod warunkiem, że wykończymy je ozdobnymi i listwami sztukateryjnymi: wysokimi cokołami, płytami boazeryjnymi i gzymsami pod sufitem. W małych wnetrzach sprawdzaja sie także fototapety z motywem perspektywy architektonicznej - arkady lub ścieżka w dżungli.

Kwiecista tapeta
camera

Tapeta w sypialni: sposób na modną ścianę

LISTA ZAKUPÓW

Tapeta z palmami w sypialni
camera

Modne tapety w palmy

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Majewska Zdjęcia: Materiały prasowe firm, Materiały prasowe firmy Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY