Lodówka jest urządzeniem AGD bez którego nie wyobrażamy sobie współczesnej kuchni. Aranżując kuchnię musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy chcemy mięć lodówkę ukrytą w zabudowie, czy lodówkę wolno stojącą? Jeśli decydujemy się na lodówkę wolno stojącą to w jakim stylu ją wybrać: nowoczesną czy retro? A może side by side? Czy nasza kuchnia jest połączona z salonem czy jest pomieszczeniem osobnym? Przede wszystkim jednak powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jakie potrzeby ma nasza rodzina, czyli jak duża lodówka wolno stojąca jest nam potrzebna? Jeśli znamy odpowiedź na to najważniejsze pytanie możemy już zająć się estetyką. A może mamy ulubioną lodówkę, która nam się bardzo podoba i o której marzymy od zawsze? Czasem jest tak, że do wybranej lodówki dopasowuje się cały projekt kuchni.

Kuchnia z lodówką wolno stojącą: lodówka jak najmniej widoczna

Czasem jest tak, że potrzebna jest nam lodówka duża, dlatego decydujemy się na lodówkę wolno stojącą. Ale zależy nam by nie była specjalnie widoczna. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest lodówka wolno stojąca srebrna. Kolor ten ma zdolność wtapiania się w neutralne tło i pasuje zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i klasycznych, czy rustykalnych. Stała się już nawet klasykiem we współczesnym wzornictwie. Nawet w naszych ulubionych białych kuchniach srebrna lodówka wolno stojąca nie gra głównej roli, a przełamuje monotonię białej zabudowy. Kuchnia z lodówką wolno stojącą jak najmniej widoczną dobrze sprawdza się wtedy, gdy kuchnia jest połączona z salonem, a całość ma mieć spokojny i neutralny wygląd. Co innego jeśli jesteśmy miłośnikami stylu retro…

Kuchnia z lodówką wolno stojącą: lodówka w roli głównej

Jeśli jesteśmy miłośnikami stylu retro wtedy kuchnia z lodówką wolno stojącą w tym stylu jest jak najbardziej dla nas. Mamy tutaj do wyboru. Całą gamę lodówek w najróżniejszych kolorach, od srebrnych i białych poprzez pastelowy róż czy błękit, aż do wyrazistej limonki czy koloru pomarańczowego. Nie zapominajmy też o zawsze modnej czerni. Lodówki wolno stojące czarne wyglądają znakomicie zarówno w wersji retro, jak i supernowoczesnej z podręcznym barkiem, czyli side by side. Te ostatnie są bardzo popularne wśród lodówek wolno stojących, ponieważ są bardzo pojemne, mamy łatwy dostęp do zimnych napojów bez konieczności otwierania całej lodówki i bardzo dobrze prezentują się nawet w kuchniach połączonych z salonem. Czasem do takiej dużej czarnej lodówki side by side lub do różowej retro robiony jest projekt całej kuchni. Jest jeszcze jeden pomysł dla osób lubiących częste zmiany. Istnieją lodówkina frontach których umieszcza się specjalnie przyklejane fotografie z ulubionym miastem, budką telefoniczną czy owocami. Naklejki na lodówki te można zmieniać bez potrzeby wymiany całej lodówki wolnostojącej.
Aranżując kuchnię z lodówką wolno stojącą mamy gwarancję wygody, ponieważ zawsze dopasujemy rozmiar lodówki do potrzeb naszej rodziny, w razie awarii łatwo ją wymienić, a bogaty wybór kolorów i kształtów urozmaici i odświeży naszą nawet już  istniejącą, zupełnie  przeciętną kuchnię.