Urządzamy NOWOCZESNĄ KUCHNIĘ: 8 ciekawych inspiracji jak urządzić kuchnię ze smakiem

Nowoczesna kuchnia w aranżacji wykorzystuje układ przestrzenny i dzięki temu nowoczesna kuchnia staje się miejscem wyraźnie zintegrowanym z pozostałą częścią mieszkania. Najlepsze jest połączenie: kuchnia i salon. Taki układ powoduje, że aranżacje kuchni są przytulniejsze. Do tego oryginalne, nowoczesne meble kuchenne i kuchnia staje się wymarzonym miejscem do gotowania. Pamiętaj, aby szafki kuchenne były pojemne! Połączenie: kuchnia i salon w twoim mieszkaniu.

Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia jest miejscem chętnie eksponowanym, a aranżacji kuchni poświęca się wiele uwagi i troski. Kuchnia we współczesnym domu jest pomieszczeniem centralnym, w którym skupia się życie rodzinne i jest wyraźnie zintegrowana z pozostałą częścią mieszkania. Dlatego też tak modna stała się ostatnio aranżacja nowoczesnej kuchni przez połączenie: kuchnia i salon. Daje to możliwość spotkania całej rodziny przy wspólnie przygotowywanym posiłku. Połączenie kuchni i salonu stało się pretekstem do spotkań towarzyskich, a nawet zabawy w gotowanie. Nowoczesne meble kuchenne, takie jak np. nowoczesne szafki kuchenne, czy blaty wygladają efektownie na tle salonu. Poza tym gotowanie „na pokaz”, przy gościach, można świetnie wykorzystać w aranżowaniu przyjęć domowych. Przy aranżacji kuchni wybierz opcję: kuchnia i salon.

Aranżacja kuchni kiedyś

Niegdyś aranżacja kuchni polegała głównie na tym, aby kuchnia była odseparowana od pozostałej części mieszkania. Kuchnia była wtedy traktowana wyłącznie jako miejsce przygotowywania posiłków. Ale i meble kuchenne nie były atrakcyjne. Typowe szafki kuchenne miały zwykle niski standard wykończenia, a mało efektowny sprzęt AGD również nie był powodem do dumy.

Nowoczesna kuchnia: Kuchnia i salon

Przy projektowaniu mieszkania, w którym chcemy zastosować połączenie kuchni i salonu, należy dobrze przemyśleć aranżację wnętrza. Kolorystyka kuchni i salonu powinna ze sobą korespondować. Nie musi wcale być taka sama! Chodzi jednak o to, aby nowoczesna kuchnia pasowała do stylu, w jakim urządzony jest salon. Aranżacja kuchni wymaga także, a może przede wszystkim dostosowania funkcjonalności. Nowoczesne meble kuchenne, takie jak szafki kuchenne, a także piekarnik czy lodówka powinny spełniać wymogi komfortu i bezpieczeństwa. Bez względu na styl i rodzaj mebli kuchennych, aranżacja kuchni powinna być odzwierciedleniem naszych zwyczajów i upodobań. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana kuchnia jest inwestycją w nasze dobre samopoczucie, zważywszy, że spędzamy w niej dużą część naszego życia, czasami nawet do 4 godzin dziennie. Nowa kuchnia to dosyć kosztowna inwestycja. Warto więc, zanim zaczniemy ją urządzać czy modernizować, wyraźnie sformułować nasze wymagania i oczekiwania. Musimy pomyśleć o tym, jak chcemy żeby wygladały meble kuchenne, jak pojemne powinny być szafki kuchenne i jak dobrać je do aranżacji kuchni. Pamiętajmy, że połączenie kuchnia i salon może pomóc nam w uzyskaniu komfortowej i nowoczesnej aranżacji kuchni.

Jaka jest twoja wymarzona nowoczesna kuchnia? Odpowiedz na pytania:

  • Czy chcemy, by nasza kuchnia była pomieszczeniem zamkniętym czy otwartym?
  • Czy chcemy wykorzystać modne połączenie: kuchnia i salon?
  • Czy kuchnia będzie służyć jedynie do przygotowywania posiłków?
  • Czy w kuchni chcemy ustawić stół jadalny?
  • Jakie meble kuchenne o jakim standardzie chcemy umieścić w naszej kuchni?
  • Czy z kuchni korzystać będą jedynie osoby zdrowe i w pełni sprawne, czy może też osoby starsze i mniej sprawne?

Odpowiedzi na tak postawione pytania ułatwią nam podjęcie decyzji dotyczącej aranżacji kuchni.

Ocena: 0
Zdjęcia: Rafał Lipski, Jacek Krzyżanowski, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY