Nowoczesne kuchnie: ciekawe inspiracje, jak urządzić nowoczesną kuchnię ze smakiem

Jakie są nowoczesne kuchnie? Przede wszystkim wygodne, w pełni wykorzystujące układ przestrzenny i zintegrowane z pozostałą częścią mieszkania. Świetnie sprawdza się połączenie kuchnia i salon. Dzięki takiemu rozwiązaniu aranżacje kuchni są przytulniejsze. Do tego oryginalne, nowoczesne meble kuchenne, pojemne szafki kuchenne i kuchnia staje się wymarzonym miejscem do gotowania. Oto kilka inspiracji, jak urządzić nowoczesną kuchnię.

Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia jest miejscem chętnie eksponowanym, a aranżacji kuchni poświęca się wiele uwagi i troski. Kuchnia we współczesnym domu jest pomieszczeniem centralnym, w którym skupia się życie rodzinne, i jest wyraźnie zintegrowana z pozostałą częścią mieszkania. Dlatego też tak modna stała się ostatnio aranżacja nowoczesnej kuchni przez połączenie kuchnia i salon. Daje to możliwość spotkania całej rodziny przy wspólnie przygotowywanym posiłku. Połączenie kuchni i salonu staje się pretekstem do spotkań towarzyskich, a nawet zabawy w gotowanie. Nowoczesne meble kuchenne, takie jak np. pojemne szafki kuchenne czy solidne blaty wygladają efektownie na tle salonu. Poza tym gotowanie „na pokaz”, przy gościach, można świetnie wykorzystać w aranżowaniu przyjęć domowych.

Aranżacja kuchni kiedyś

Niegdyś aranżacja kuchni polegała głównie na tym, aby kuchnia była odseparowana od pozostałej części mieszkania. Kuchnia była wtedy traktowana wyłącznie jako miejsce przygotowywania posiłków. Ale i meble kuchenne nie były atrakcyjne. Typowe szafki kuchenne miały zwykle niski standard wykończenia, a mało efektowny sprzęt AGD również nie był powodem do dumy.

Nowoczesna aranżacja: kuchnia i salon

Przy projektowaniu mieszkania, w którym chcemy zastosować połączenie kuchni i salonu, należy dobrze przemyśleć aranżację wnętrza. Kolorystyka kuchni i salonu powinna ze sobą korespondować. Nie musi wcale być taka sama! Chodzi jednak o to, aby nowoczesna kuchnia pasowała do stylu, w jakim urządzony jest salon. Aranżacja kuchni wymaga także - a może przede wszystkim - funkcjonalności. Nowoczesne meble kuchenne, takie jak szafki kuchenne, a także piekarnik czy lodówka powinny spełniać wymogi komfortu i bezpieczeństwa. Bez względu na styl i rodzaj mebli kuchennych aranżacja kuchni powinna być odzwierciedleniem naszych zwyczajów i upodobań. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana kuchnia jest inwestycją w dobre samopoczucie, zważywszy na to, że spędzamy w niej dużą część naszego życia, czasami nawet do 4 godzin dziennie.

Zobacz też:

Nowoczesna kuchnia w odcieniach szarości >>>

Najlepsze projekty wnętrz 2016: kuchnie, które trzeba zobaczyć >>>

Fronty mebli: matowe czy z połyskiem? >>>

Nowa kuchnia to dosyć kosztowna inwestycja. Warto więc, zanim zaczniemy ją urządzać czy modernizować, wyraźnie sformułować swoje wymagania i oczekiwania. Musimy pomyśleć o tym, jak chcemy, żeby wygladały meble kuchenne, jak pojemne powinny być szafki kuchenne i jak dobrać je do aranżacji kuchni. Pamiętajmy, że połączenie kuchnia i salon może pomóc nam w uzyskaniu komfortowej i nowoczesnej aranżacji kuchni.

Wymarzone nowoczesne kuchnie? Odpowiedz na pytania:

  • Czy chcemy, by nasza kuchnia była pomieszczeniem zamkniętym, czy otwartym?
  • Czy chcemy wykorzystać modne połączenie: kuchnia i salon?
  • Czy kuchnia będzie służyć jedynie do przygotowywania posiłków?
  • Czy w kuchni chcemy ustawić stół jadalniany?
  • Jakie meble kuchenne i o jakim standardzie chcemy umieścić w kuchni?
  • Czy z kuchni korzystać będą jedynie osoby zdrowe i w pełni sprawne, czy może też osoby starsze i mniej sprawne?

Odpowiedzi na tak postawione pytania ułatwią podjęcie decyzji dotyczącej aranżacji kuchni.

NIE PRZEGAP

Aneks kuchenny z salonem
camera

Aneks kuchenny z salonem: modny szary kolor

LISTA ZAKUPÓW

Kuchnia architektki
camera

Kuchnia architektki: smak zieleni

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Rafał Lipski, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz, Jacek Krzyżanowski

POLECANE ARTYKUŁY