Popielata szarość w aranżacji wnętrz to wybór elegancki i uniwersalny. Szarości na ścianach sprawdzą się w każdym stylu od nowoczesnego, poprzez skandynawski, aż po industrialny. Szarość to również sprawdzony i bezpieczny odcień mebli. Hitem od kilku sezonów są szczególnie meble tapicerowane.

Popielaty kolor ścian: uniwersalna szarość

Uniwersalizm popielatego koloru ścian jest nie do przecenienia. Delikatna, wręcz muśnięta tylko szarością kolorystyka ścian wygląda świeżo i nowocześnie. Sezonową kolorystyką dodatków możemy budować nastrój i temperaturę wnętrza. Jasne odcienie sprawdzą się w pokoju dziecka, ciemne w salonie oraz sypialni.

Zobacz też: inspiracje do wnętrz z kolorem szarym >>>

Żółte i miodowe tekstylia (poduszki, zasłony, obrus) dodadzą popielatej kolorystyce wnętrza wigoru i energii. Zgaszone, pudrowe kolory różu indyjskiego, marsali czy miedzi w dodatkach miękko otulą pokój, wydobywając z wnętrza elegancką wersję stylu skandynawskiego.

Popielaty kolor dodatków: odświeżamy wnętrze z kolorem na ścianie

Jeśli nie planujemy sezonowej zmiany koloru ścian, za pomocą popielatej szarości w dodatkach możemy w prosty sposób odświeżyć dotychczasową aranżację naszego wnętrza. Popielaty odcień miękkich pledów i kocy pozwoli sezonowo "odświeżyć" inny kolor tapicerowanej sofy i foteli, popielato szare kolory poduszek i zasłon ochłodzą nieco ciepły odcień ścian (brzoskwiniowych, ecru, pistacjowych). Popielate, filcowe dodatki ciekawie zróżnicują przestrzeń stołu i jadalni. Unikając wzorów i motywów, operując jedynie zróżnicowanymi odcieniami popielatej kolorystyki dodatków, stworzymy wnętrze eleganckie i nowoczesne. Dzięki stonowanym, popielatym dodatkom, bez ponoszenia wysokich nakładów pracy, szybko nadamy nowoczesny look dotychczasowemu wnętrzu.