Aranżacja wnętrz w stylu glamour. Eleganckie wnętrza domu

2015-05-28 15:03

Wnętrza w stylu glamour to aranżacja pełna szyku. W prezentowanych wnętrzach domu właścicielka połączyła wszystko, co lubi: glamour, styl postindustrialny i ponadczasową elegancję. Oto przepis na udaną i niebanalną aranżację wnętrz.

Szykując się do urządzania wnętrza domu, właścicielka przejrzał tony magazynów wnętrzarskich, miliony blogów i stron internetowych poświęconych wnętrzom. A potem – zrobiłam wszystko po swojemu. Mimo że miała jasną wizję aranżacji wnętrz, uznała, że jeśli wystrój ma być idealny, potrzebuje wsparcia fachowca. Zaangażowała więc architektkę Katarzynę Putkę z pracowni Insidearch. Panie natychmiast znalazły doskonałe porozumienie. Okazało się, że koncepcja architektki jest idealnie dopasowana do potrzeb i wyobrażeń rodziny. Każde wnętrze domu zostało urządzone z największą czułością, tak, by każdy z domowników dobrze się w nim czuł.

Aranżacja wnętrz: stylu glamour i industrialny rys

Gospodyni nie wyobraża sobie urządzenia wnętrza domu w jednym stylu. Tyle jest kuszących trendów! W każdym coś się jej podoba. Tak więc czerpie z nich garściami, ale bardzo uważa na to, co bierze. Przykładowo styl glamour to elegancja, lustrzane powierzchnie, doskonałej jakości materiały. Lubi w aranżacji wnętrz kontrasty, lecz naczelną wartością jest dla niej harmonia. Szczęśliwie ma dobrą rękę nawet do szalonych zestawień glamour ze stylem industrialnym - efekt zawsze jest elegancki i mało kontrowersyjny. Pani domu cieszy się, że nie musiała rezygnować z industrialnych elementów wyposażenia, które uwielbia, lecz na pierwszy rzut oka niezbyt pasują do klasycznej aranżacji wnętrza i stylu glamour.

Styl glamour: eleganckie wnętrza dom

Pierwszym zakupem do wnętrza domu było pałacowe lustro w czarnej ramie, znalezione w Desie na Powiślu. To ono sprawiło, że przy wyraźnym upodobaniu pani domu do szorstkiej surowości w aranżacji, we wnętrzach domu połączyła styl glamour z nowoczesnością, stare z nowym, proste z ozdobnym, przytulne z chłodnym. We wspólnej przestrzeni salonu i jadalni w stylu glamour przemysłowe lampy zgodnie współgrają z aksamitnymi kanapami. Donice ze stali kwasowej i stół na żelaznych nogach bardziej przypominają loftowe klimaty, lecz z drugiej strony stanowią ciekawe sąsiedztwo dla sprzętów obłożonych lustrami charakterystycznymi dla stylu glamour: konsoli i grzejnika. Kominek z beżowego marmuru to ukłon w stronę eleganckiej klasyki i glamour, podobnie jak okazałe zasłony spływające kaskadami na podłogę. Mieszanka stylów glamour i industrialnego oraz rozmaitość materiałów, będące konsekwencją upodobań pani domu, obywają się bez ekscesów; jedno wynika łagodnie z drugiego lub upodabnia się do siebie. Stal kwasowa, srebro i lustra tak charakterystyczne dla stylu glamour lśnią podobnie, miękkie szarości dywanu i tapety łagodzą kontury... Chcąc urządzić wnętrza glamour postaw na jakość. Dotyczy to trwałych elementów wyposażenia, ale też większych mebli. Podłoga z dobrych desek będzie się ładnie starzała, płytki nie wytrą się po kilku latach, a stół z jadalni przekażesz wnukom.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021