Aranżacja wnętrz: prostota przepisem na sukces

2016-08-09 17:57

Nie jesteś miłośnikiem glamouru, ludwików i innych dekoracyjnych stylów? Nie martw się! Dla ciebie bowiem zostaje konwencja aranżacyjna, która jest istnym przepisem na sukces – szlachetna prostota. Jeśli nie chcesz wychodzić zbyt daleko w stronę minimalizmu, do prostych form dobierz efektowne, kolorowe dodatki dekoracyjne.

Spis treści

  1. Wnętrza pełne prostoty: proste formy zawsze modne
  2. Wnętrza pełne prostoty: przemyślnie udekorowane

Nie każdemu z nas odpowiadają spektakularne wnętrza pełne wzorów, rzeźbień i wydziwień. Z drugiej strony, nie wszyscy lubią tchnący zimnem, nieco bezosobowy minimalizm. Co znajduje się pośrodku? Prostota! Urządzając mieszkanie, przeważnie najbardziej dążymy do wygody i zastanawiamy się, jak połączyć estetyczne z praktycznym, nie popełniając przy tym żadnego błędu aranżacyjnego. Proste formy okraszone kilkoma efektownymi lub kolorowymi dodatkami dekoracyjnymi to najprostszy przepis na sukces.

Wnętrza pełne prostoty: proste formy zawsze modne

Jeśli zwyczajne, skromne rzeczy są ci bliskie, to wiesz, że są one bezkonkurencyjne w tworzeniu idealnej, ponadczasowej bazy dla dobrze urządzonego mieszkania. Jasne, neutralne barwy sprzyjają bezpretensjonalności i klarowności aranżacyjnej, taka powinna więc być paleta kolorystyczna prostego wnętrza. Wybierając meble, zwróć uwagę na prostotę form i funkcjonalność ich kształtów. Niech twoje sprzęty będą pozbawione zbędnych ozdób i udziwnień. Kapryśnie wygięte nóżki i wzorzyste, wielobarwne obicia zostaw miłośnikom dekoracyjnych stylów aranżacji. To samo tyczy się takich elementów jak lampy, ściany i podłogi. Jednokolorowe powierzchnie, gładkie fronty i geometryczne formy nie tylko zawsze będą na czasie, ale też nie sprawią ci kłopotu przy dekorowaniu wnętrz. Z łatwością poddadzą się dyskretnej „obróbce” za pomocą dodatków dekoracyjnych w dowolnym stylu, które nadadzą pomieszczeniom osobisty ton, czyli coś stanowiącego o oryginalnośc, ważniejszego od przemijających mód i trendów. Ponadto do tego typu wnętrz bez problemu wprowadzisz większe lub mniejsze zmiany, gdy pierwotna aranżacja ci się znudzi.

Wnętrza pełne prostoty: przemyślnie udekorowane

Aby stworzona przez ciebie aranżacja nie tchnęła za bardzo minimalizmem, skromne wyposażenie podstawowe dopraw przy pomocy nieco bardziej efektownych dodatków. W otoczeniu prostych sprzętów nie wywołają one wrażenia przesady i nadmiaru. Może to być więc komplet kryształowych żyrandoli czy spektakularny designerski mebel. Nieco bardziej nienachalnym rozwiązaniem jest na przykład intensywnie czerwona ceglana ściana czy tapeta w ciekawy, acz delikatny wzór. Doskonałym akcentem są także kolorowe dodatki – poduszki dekoracyjne, dywan czy ceramika w intensywnym kolorze. Może być ich kilka, dobieraj je jednak z umiarem, by nie zakłócić prostego charakteru wnętrza. Z kolorów możesz zrezygnować na przykład na rzecz różnorodności faktur. To nieco wyższy stopień wtajemniczenia, ale najważniejsze jest tu wyczucie. Kubiczne kanapy, pufy i fotele będą wdzięcznym tłem dla fantazyjnie udrapowanego, puszystego pledu czy efektownego długowłosego dywanu. W prostych, szczególnie utrzymanych w monochromatycznej kolorystyce, wnętrzach warto też zawrzeć elementy drewniane, które dodatkowo ocieplają wizualnie aranżacje.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE