Jak dobrze urządzić wnętrze w stylu skandynawskim? To wcale nie jest takie oczywiste. Skandynawskie wnętrza nie są tak jednorodne, jak nam się wydaje. Charakterystyczna dla wszystkich jest prostota i oszczędność form i dodatków, ale możemy się też spotkać z mniej oczywistymi aranżacjami wnętrz w stylu skandynawskim. We wnętrzach styl skandynawski możemy spotkać niemal od cukierkowego, nieco folkowego, z licznymi elementami DIY, po klasyczny New Nordic.

Styl skandynawski we wnętrzach: dobra inwestycja

Znakomita większość skandynawskich mebli i dodatków to artykuły uniwersalne, ale niestety kosztowne. Warto potraktować zakupy jako rodzinną inwestycję. Renomowane marki oferują produkty uznanych projektantów, wyprodukowane przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Mogą służyć nam i naszym dzieciom.

Zobacz też: Piękne jadalnie w stylu skandynawskim >>>

Wnętrza w stylu skandynawskim: baza to podstawa

Styl skandynawski wymaga przede wszystkim światła. Dlatego decydując się na urządzenie w tym stylu, najczęściej musimy zacząć od przemalowania ścian i sufitu na biało. Idealnie byłoby również, gdyby cała stolarka była w bieli. Kolejnym krokiem jest umiarkowany dobór mebli  i dodatków, najlepiej z naturalnych surowców i tkanin. Klucz do sukcesu – konsekwencja w doborze materiałów i kolorów.

Zobacz w galeriach, jak urządzić wnętrza w skandynawskim stylu!