urządzamy.pl

Lampion świąteczny: pomysły na nastrojowe oświetlenie świąteczne

Szklany bądź metalowy lampion świąteczny to prosta, niepozorna, ale efektowna dekoracja. A przede wszystkim sposób na magiczny klimat w świątecznym domu. Zebraliśmy kilka pomysłów, jak wykorzystać świąteczne lampiony i latarenki we wnętrzach.

Lampion świąteczny
Metalowe latarenki na świeczki
Szklana latarenka na świeczki
Metalowe latarenki na świeczki
Szklana latarenka na świeczki

Ciepłe światło świec zawsze wprowadza do wnętrza miękkie refleksy, w otoczeniu których wszystko wygląda korzystniej. Jeśli macie to szczęście, by napawać się ciepłem płynącym bezpośrednio z piecyka bądź kominka, modne lampiony w metalowych oprawach mogą stanowić subtelne uzupełnienie przytulnej aranżacji. Jeśli zaś zechcecie wprowadzić ciepły klimat świąteczny do wnętrza bez kominka, różnorodność form i wykończenia ceramicznych czy szklanych lampionów lub latarenek świątecznych pomoże Wam wykreować prawdziwie magiczną oprawę domu na Boże Narodzenie.

Metalowe lampiony świąteczne w kształcie domków

Niezwykle popularne w holenderskich wnętrzach lampiony w kształcie domków mają swój nieodparty urok. Metalowe i szklane, ceramiczne czy kamionkowe lampiony w kształcie wysokich kamienic, kościółków czy małych wiejskich domków, ustawione w grupie bądź pojedynczo, emitują urokliwą pośwatę z rozproszonego płomienia świeczki.

..  Jak zrobić wieniec świąteczny na drzwi? >>>

Dekoracja z lampionu w kształcie domku, w zależności od materiału, z jakiego jest wykonany (blacha, szkło, technika witrażu, ceramika), pasować będzie do wnętrz zarówno w stylu skandynawskim, jak i klasycznym, angielskim, a nawet industrialnym.

Szklane lampiony świąteczne nie tylko na Boże Narodzenie

Wykańczane metodą łączenia witraży szklane lampiony w ołowianych bądź metalowych spoiwach stanowią efektową dekorację, i to nie tylko na święta. Zwłaszcza lampiony w przeskalowanej wersji posłużyć mogą jako oprawa dla kilku różnej wielkości świec (koniecznie w spójnej gamie kolorystycznej!). Inny pomysł? W środku można umieścić lampki LED-owe o ciepłym wybarwieniu, luźno zwinięte. Takie lampiony ustawione swobodnie na parapecie bądź na podłodze posłużą jako dodatkowe oświetlenie wieczorne, które wykreuje klimat przytulności.

..  Ozdoby świąteczne – renifer z filcu. SZABLON i instrukcja >>>

Latarenki na tealighty

Nieduże, mobilne i zwykle tanie latarenki na popularne tealighty to świetna alternatywa dla klasycznego stroika na Boże Narodzenie. Sprawdzą się jako klimatyczna dekoracja stołu wigilijnego, a rozmieszczone w różnych miejscach w domu dodadzą mu świątecznej magii. Ponadto wspaniale dekorują wnętrze właściwie przez cały rok!

..  Choinka z makaronu – pomysł na dekorację świąteczną ZRÓB TO SAM >>>

Lampiony w formie świątecznych gwiazd

Ażurowe gwiazdy z drewna bądź szklane i proste gwiazdy witrażowe świetnie prezentują się zwłaszcza jako dekoracja okien. Możemy je również wieszać na ścianie, np. w sypialni nad łóżkiem. Wyposażone w lampki LED emitują miękkie, ciepłe światło, a umieszczone w oknie z daleka podkreślają zaangażowanie całego domu w budowanie świątecznej atmosfery.

Jak zrobić cotton balls? Zobacz WIDEO

Oprócz lampionów świątecznych warto wykorzystać inne urokliwe dekoracje, które emitują miękkie, nastrojowe światło: cotton balls! Takie kule można kupić gotowe, ale my pokazujemy, jak wykonać je samodzielnie. Obejrzyj nasz poradnik WIDEO!

 

Dekoracje świąteczne dla każdego - zobacz ZDJĘCIA

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia