Choinka z makaronu świderki! Pomysłowa dekoracja świąteczna, która zaskoczy gości
Oryginalne choinki wykonuje się z desek, szyszek czy metalowego drutu. Dlaczego by więc nie wykorzystać makaronu? Choinka z makaronu świderki (lub innego), wzbogacona o eleganckie drobiazgi, to zaskakująco piękna ozdoba domu na Boże Narodzenie. W dodatku wykonamy ją samodzielnie i tanim kosztem.

Spis treści:
- Choinka z makaronu świderki: co będzie potrzebne?
- Choinka z makaronu - instrukcja krok po kroku
- Choinka z makaronu na pniu
- Choinka z makaronu - pomysł na prezent świąteczny
- Oryginalne dekoracje świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ
Wykonywanie choinki z makaronu świderki (lub innego) to świetna zabawa, do której warto zaprosić najmłodszych. Gotową dekorację najlepiej ustawić na świątecznym stole. Doda uroku i charakteru wystrojowi domu na Boże Narodzenie.
Choinka z makaronu świderki: co będzie potrzebne?
Aby zrobić choinkę z makaronu świderki, potrzebujemy – rzecz jasna – suchego makaronu świderki, pistoletu do kleju na gorąco (albo mocnego kleju, choć klejenie na gorąco zapewnia największą trwałość), kawałka tektury, z której uformujemy stożek, oraz dodatkowych dekoracji: farby w spreju, koralików, łańcuszków itp.
Do wykonania choinki z makaronu wcale nie musimy wykorzystywać makaronu świderki. Równie dobrze choinkę możemy wykonać z makaronu kokardki czy muszelki. Chodzi o to, żeby makaron wyróżniał się ciekawą formą, unikajmy więc tego prostego (jak np. penne czy rigatoni), choć oczywiście wszystko zależy od gustu i efektu, jaki chcemy uzyskać.
Jak ubrać choinkę? 15 pomysłów z GALERIĄ ZDJĘĆ >>>
Choinka z makaronu - instrukcja krok po kroku
Z tektury lub kartonu wycinamy kształt rożka, z którego należy uformować stożek. Kolor papieru? W zasadzie nie ma większego znaczenia, bo i tak całość dokładnie obłożymy makaronem. Boki stożka najlepiej spiąć zszywaczami – to zapewni trwałość dekoracji bożonarodzeniowej.
Tak uformowany stożek dokładnie i równomiernie oklejamy makaronem, wykorzystując klej na gorąco. Na tym etapie możemy już dodawać inne ozdoby, jak koraliki, ale można też to zrobić później, gdy już przykleimy cały makaron.
Choinka na pniu – jak zrobić krok po kroku? >>>
Czekamy około kilkunastu minut, aż klej ostygnie i dobrze zwiąże makaron. Teraz przyszedł moment, by pokolorować choinkę. Robimy to za pomocą farby w spreju. Polecamy szczególnie srebrną i połyskującą, jednak równie dobrze sprawdzi się złota czy zielona – jak przy prawdziwym drzewku choinkowym.
Ostatni moment to mocowanie dodatkowych ozdób: łańcuszków, koralików, ulubionych „błyskotek”. Choinkę z makaronu można też obsypać brokatem.
Dobra rada: do wykonywania choinki z makaronu warto się zabrać sporo wcześniej przed świętami. Praca bywa dość żmudna, trzeba też poczekać, aż klej dobrze wyschnie. Musimy również znaleźć odpowiednio dużo czasu na precyzyjne zdobienie choinki.
Choinka z makaronu na pniu
Choinkę z makaronu możesz również zrobić na pniu. Choinka z makaronu na pniu zamiast papierowego stożka opiera się na drewnianym pieńku. Taką choinkę "budujemy" od dołu ku górze, jak konstrukcję z klocków, klejąc poszczególne elementy do siebie.
Do wykonania choinki z makaronu na pieńku doskonale sprawdzą się makarony typu świderki i kokardki, chociaż konstrukcję choinki wykonamy również z muszelek i makaronu penne. Pamiętajmy, by dobrze skleić poszczególne elementy i upewnić się, że dolne części choinki stabilnie przylegają do pieńka.
Choinka z makaronu - pomysł na prezent świąteczny
Samodzielnie wykonana choinka z makaronu to świetny pomysł na oryginalny prezent świąteczny. Możemy się założyć, że zaskoczy i zachwyci obdarowanego!
Pamiętajmy, by choinkę z makaronu dekorować w taki sposób, by odpowiadała gustom przyszłego posiadacza. Nie każdy bowiem lubi srebrzyste ozdoby czy nadmiar brokatu. Już najprostsza choinka z makaronu jedynie pomalowana farbą w spreju będzie ciekawym, jedynym w swoim rodzaju podarunkiem.
Oryginalne dekoracje świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ
Zastanawiasz się, jak udekorować dom na Boże Narodzenie? A może szukasz ozdób świątecznych, które umilą Ci adwentowe oczekiwanie na Wigilię? Poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć.
Autor: agencjafree/living4media
Do przygotowania takiego kalendarza niezbędne są: wieszak - drewniany lub taki, na którym odbieramy ubrania z pralni, sznurki, kolorowe bibułki, folie i sreberka oraz oczywiście prezenciki. Koszt materiałów jest więc znikomy. Wystarczy tylko trochę czasu i umiejętności, by zapakować niespodzianki i przywiązać je do wieszaka. Pamiętajmy o zróżnicowanej długości sznureczków (na wąskim wieszaku muszą się zmieścić aż 24 sztuki) i dobrym wyważeniu. Drobiazgi nie muszą być zawieszone w takiej kolejności, jak dni w kalendarzu świątecznym.
Autor: agencjafree/living4media
Dekoracja świąteczna a la dzwonki tybetańskie? Czemu nie! Własnoręcznie upleciony wieniec z iglaków wzbogacamy kawałkami drewna i ulubionymi ozdobami świątecznymi.
Autor: Materiały prasowe House Doctor