Jak zrobić cotton balls [WIDEO] Zrób to sam!

2016-11-10 15:21 Agnieszka Zawadzka

Jak zrobić cotton balls samodzielnie i z przedmiotów dostępnych w domu? Obejrzyj WIDEO instrukcję i stwórz w swoim wnętrzu niesamowity klimat na Święta! Miękkie światło cotton balls otuli każde wnętrze magiczną i ciepłą aurą, a satysfakcja z samodzielnego ich wykonania osłodzi przedświąteczne zmęczenie.

Jak samodzielnie wykonać oświetlenie cotton balls i stworzyć magiczny klimat w aranżacji salonu na Święta? Z naszym WIDEO krok po kroku dowiesz się jak w domowym zaciszu samodzielnie wykonać klimatyczne oświetlenie na Święta (i nie tylko) inspirowane modnym wśród bloggerów wnętrzarskich oświetleniem cotton balls. To nie takie trudne - z nami na pewno Ci się uda!

Jak zrobić cotton balls: materiały

Aby samodzielnie wykonać lampki cotton balls w domu potrzebować będziesz:

  • naturalny sznurek jutowy,
  • sznur białych lampek choinkowych,
  • balony,
  • nożyczki,
  • pędzel,
  • klej do drewna (np. Wikol),
  • naczynie z wodą.

Jak zrobić cotton balls: KROK PO KROKU

KROK 1: Nadmuchaj przygotowane balony do wielkości kul cotton balls, jakie chcesz finalnie uzyskać. Zawiąż balon na supeł.

KROK 2: Jutowym sznurkiem szczelnie owiń nadmuchany balonik, chowając końcówkę sznurka pomiędzy sploty.

KROK 3: Klej do drewna przelej do większego naczynia i rozcieńcz z wodą do uzyskania rzadkiej konsystencji. Dokładnie wymieszaj składniki pędzlem. 

KROK 4: Balon owinięty sznurkiem zanurz w całości w naczyniu z rozcieńczonym klejem. Trudne do zanurzenia fragmenty uzupełnij klejem naniesionym za pomocą pędzla. Nie zrażaj się białym kolorem kleju podczas nanoszenia go na sznurek. Po wyschnięciu klej do drewna staje się zupełnie przezroczysty, nie wpływając na kolor sznurka lub wełny której użyjesz do stworzenia własnych cotton balls.

KROK 5: Tak przygotowany balon ze sznurkiem odłóż do wyschnięcia na bawełniany ręcznik.

KROK 6: Z zaschniętych kul usuń balon, przekuwając go szpilką bądź nożyczkami.

KROK 7: Do ledowych żarówek lampek choinkowych przytwierdź wstążkę (koronkową bądź materiałową, w dowolnym kolorze).

KROK 8: Delikatnie włóż żarówkę lampki choinkowej do wnętrza kuli ze sznurka, rozsuwając sklejone nitki i przywiąż do kabla koronkową wstążką przytwierdzoną do lampki. Możesz to zrobić w sposób widoczny (wiążąc kokardkę) bądź przywiązać lampkę takim samym sznurkiem, z jakiego wykonaliście cotton ballsy. Gotowe! Teraz wystarczy już tylko znaleźć idealne miejsce w naszym wnętrzu na klimatyczne lampki cotton balls i cieszyć się ich magicznie klimatycznym światłem!