Dom w stylu angielskim: jak wygląda styl angielski we wnętrzach?

2014-11-20 14:01

Dom w stylu angielskim jest elegancki i harmonijny. Styl angielski we wnętrzach zawdzięcza swoją ponadczasowość prostocie i pięknych detalach. Zobaczcie, jak od środka wygląda dom w stylu angielskim i posłuchajcie, co o nim mówi właścicielka - pani Ewa!

Spis treści

  1. Stylowe wnętrza domu: projekt
  2. Dom w stylu angielskim: aranżacja
  3. Salon w stylu angielskim
  4. Salon i korytarz w stylu angielskim
  5. Wnętrza w stylu angielskim
  6. Styl angielski: pomysł na wystrój wnętrz
  7. Kuchnia i łazienka w stylu angielskim

Pani Ewa urządział swój dom w stylu angielskim, ponieważ bardzo go lubi. Zobaczcie, jak udało się jej przenieść angielski wystrój do domu w Polsce. Aranżacja stylowych wnętrz jest przytulna, elegancka i harmonijna. Pani domu podpowiada też jak przenieść styl angielski do mieszkania.

Stylowe wnętrza domu: projekt

Siedem lat temu Ewa i jej mąż kupili dom w stanie surowym w jednej z zielonych dzielnic Warszawy. Odpowiadała im lokalizacja i cena, lecz nie do końca sam projekt wnętrza domu. – Przeróbki były konieczne, bo nasza rodzina jest dość liczna – opowiada pani domu. - Choć mam wyobraźnię i "widzę" urządzone wnętrza, zanim tynk wyschnie, uznałam, że bez pomocy architekta się nie obejdzie. Poprosiłam o nią znajomą, Ewę Lipę. Dzięki fachowej pomocy dom zrobił się jak z gumy: kuchnia po połączeniu z jadalnią okazała się bardzo przestronna, pojawiła się dodatkowa łazienka i dwie garderoby. Wspólną przestrzeń wnętrza domu tworzy kuchnia połaczoną z jadalnią. W ich aranżacji widać wyraźnie fascynację gospodyni stylem angielskim. Ciekawostką w projekcie wnętrza domu jest umiejscowienie salonu. Pokój dzienny wylądował na… piętrze! - Początkowo uważałam to za dziwaczny pomysł – mówi właścicielka. – Teraz twierdzę, że był świetny i się sprawdził! Obok salonu mieści się tu m.in. sypialnia oraz łazienka. Powyżej są pokoje dzieci oraz gościnne. W ten sposób powstał bardzo funkcjonalny podział przestrzeni wnętrza domu. Naszym gościom taki układ wnętrz w domu bardzo się to podoba.

Zobacz również: Salon - inspiracje

Dom w stylu angielskim: aranżacja

Według pani domu czas tak szybko biegnie, tak szybko wszystko się zmienia wokół nas, że dom powinien być dla rodziny ostoją. - Na co dzień potrzebujemy stabilizacji i spokoju – wyjaśnia. – To cenne móc wrócić w dobrze znane cztery kąty. Dlatego, zamiast zmieniać aranżację wnętrza domu, raczej dodaję. Oczywiście aranżacja wnętrza domu ewoluuje wraz ze zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami domowników, ale jego rdzeń pozostaje taki sam. Urządzając stylowe wnętrza, pani domu starała się, by każdy z domowników czuł się komfortowo. Aranżacja stylowych wnętrz nie jest łatwa, na pewno motywem przewodnim w wystroju jest styl angielski.

Pani domu podczas aranżacji wnętrz chciała, by wszystko do siebie pasowało, lecz by pomieszczenia zachowały odmienny charakter. Od dawna docenia też możliwości, jakie dają tkaniny w dekoracji i aranżacji wnętrz domu. Właścicielka lubi meble tapicerowane, bogate aranżacje okien, narzuty, kapy oraz tapety jak tkaniny. Widać to zarówno w firmie (Ewap-design.com.pl), jak i w prezentowanej aranżacji domu. Pani domu podkreśla, że cały czas się uczy, by dekorować wnętrza jeszcze piękniej!

Salon w stylu angielskim

Zobacz kolejne inspiracje!

Salon i korytarz w stylu angielskim

W salonie w stylu angielskim króluja kanapy, w które domownicy uwielbiają się zapadać. Perski dywan w kwatery i indyjski stolik (Allegro.pl) stanowią kolonialne uzupełnienie angielskiego wystroju. Wnoszą do aranżacji wnętrza salonu solidność, zasobność i… spokój. Oryginalna dekoracja okna w salonie może budzić zainteresowanie: zamiast tradycyjnego długiego karnisza (optycznie obniżyłby pokój), zamontowano dwa krótkie, pod pojedyncze bryty materiału, których zadaniem jest jedynie przysłonięcie miejsca połączenia stolarki okiennej i ścian oraz dekoracyjne otulenie okna w salonie. Rolę praktyczną przyjeły na siebie rolety.

Korytarz we wnętrzu domu pełni funkcję biblioteczki (ona sama oraz biurko pochodzą z nieistniejącej już stolarni) z miejscem do pracy. Styl angielski w salonie efektownie podkreśla tapeta z kolekcji Sanderson, a kolor passe-partout w obrazach wiszących nad blatem idealnie z nią koresponduje. Posadzka, jak niemal w całym wnetrzu domu, to parkiet z bielonego debu (Barlinek). Strefę wejścia ozdabia tapeta z kolekcji Manuel Canovas oraz lustro i komódka przywiezione z Anglii. Złocista kotara dyskretnie osłania drzwi, symbolicznie odgradzając domowników od problemów świata zewnętrznego. Biżuteryjne lampy (Home Sweet Home) dodają holowi pałacowego charakteru. Praktyczne płytki (Tubądzin) kolorem wpisują się w aranżację wnętrza w stylu angielskim.

Wnętrza w stylu angielskim

Czyli meble, dodatki, aranżacje

Sonda
Jak dobrze znasz język angielski?

Styl angielski: pomysł na wystrój wnętrz

Pani domu jest zakochana w angielskich tkaninach i tapetach, we wzornictwie i jakości, w ponadczasowej elegancji stylu angielskiego. Uważa, że dodają aranżacji wnętrz przytulności i nostalgicznego uroku. Jeśli jesteś miłośnikiem stylowych wnętrz, włąscicielka prezentowanego domu zdradza kilka rad jak wprowadzić styl angielski do wnętrza domu. - Aby wykorzystać jak najlepiej angielskie inspiracje, radziłabym przeglądać brytyjskie strony internetowe oraz magazyny i albumy dotyczące aranżacji wnętrz - są prawdziwą kopalnią pomysłów na wystrój angielski. Warto jednak nie kopiować stylu angielskiego jeden do jednego, bo we wnętrzach polskich domów takie kalki będą wyglądać sztucznie. Wystrój angielski trzeba umiejętnie łączyć z meblami klasycznymi i nowoczesnymi. Jeśli lubisz styl angielski w aranżacji wnętrz dekoruj okna tkaninami w duże wzory kwiatowe, łączki i pasy – niech układają się warstwowo. W pomieszczeniach większych tkaniny w angielskie wzory mogą być bardziej mięsiste i w większe desenie, do mniejszych wnętrz wybierz materiały cieńsze i lżejsze w odbiorze. Pomysł na kuchnię w stylu angielskim? Zabudowa kuchenna - wbrew pozorom nie musi być klasyczna, z filongowanymi frontami i ciężkimi gzymsami. Jeśli będzie nowoczesna, lecz biała lub kremowa i np. z płycinami, mozesz dodać jej angielskiego wystroju i „dosmaczyć” ją uchwytami i dodatkami. Preznetowana na zdjęciach wnętrz domu zabudowa kuchenna (oraz schody i drzwi garderoby) wyszły spod ręki Andrzeja Krachały ze stolarni w Piasecznie. Oprawa okien powstała w firmie dekoratorskiej pani domu.

Kuchnia i łazienka w stylu angielskim

Zapoznaj się z galerią zdjęć przedstawiającymi kuchnię i łazienkę w stylu angielskim!

Aranżacja kuchni angielskiej z akcentami kolorystycznymi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE