Nietuzinkowy salon z jadalnią: klasyczne meble w roli głównej

2015-04-06 6:58

Salon z jadalnią, którego aranżacja nie będzie powielała nowoczesnych schematów, a wystrój jednocześnie nie będzie przywodził na myśl klasyki. Projekt wnętrza, który uwzględni jednak klasyczne meble z „tamtych lat", zgrabnie dopełnione aktualnymi trendami. Prezentujemy nietuzinkowy projekt salonu z jadalnią, który unika szufladkowania w konkretnym stylu, a pozostaje indywidualną przestrzenią z osobistymi akcentami.

Salon z jadalnią to kluczowe miejsce w projekcie wnętrz. Serce każdego domu, w którym toczy się codzienne życie. To tu spotykamy się z przyjaciółmi, odprężamy po ciężkim dniu i zasiadamy do rodzinnego obiadu. Dlatego projekt salonu z jadalnią powinien być absolutnie wyjątkowy. Projekt wnętrza ma spełniać nasze oczekiwania, być idealnie dopasowany do naszych potrzeb, a przede wszystkim - ma urzekać stylem i ogólnym wyrazem. Właśnie taki jest prezentowany salon z jadalnią, za projekt którego odpowiada Katarzyna Koszałka z pracowni projektowej mDom.

Salon z jadalnią: aranżacja z nutką klasyki

Dzienna część mieszkania została pomyślana jako salon z jadalnią. Z założenia, wnętrze to nie jest ani nowoczesne, ani klasyczne. Po prostu jest nietuzinkowe. Warunkiem Inwestorów było uwzględnienie w projekcie wnętrz kilku ulubionych mebli, prawdziwych perełek aranżacyjnych. To właśnie klasyczne meble stały się dla projektantki głównym punktem zaczepiania, wokół którego miał oscylować projekt salonu z jadalnią. W zaprojektowanym wnętrzu tak naprawdę ciężko byłoby wyznaczyć bohatera aranżacji. Uwagę przykuwa styl i charakter wnętrza, a przede wszystkim wyposażenie. Niewielki Art Deco kredens z zamykanym dołem i urokliwym przeszkleniem na górze, został sprytnie przerobiony na oryginalną szafkę TV. Niestandardowe rozwiązanie sprawiło, że kredens jest jednym z tych elementów wyposażenia salonu, którym nie można odebrać niezwykłego uroku i nadawania tonu całości.

Projekt salonu z jadalnią: aranżacja serca mieszkania

Kolejnym meblem, który bezapelacyjnie musiał znaleźć swoje miejsce w salonie z jadalnią jest pamiątkowy stół. Dla projektantki okazał się on idealnym materiałem kompozycyjnym, który świetnie wpasowuje się w projekt salonu. Stół jadalniany, którego główną zaletą jest przepiękny orzechowy blat i czarne grube nogi wyznacza strefę jadalnianą we wnętrzu, która została zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie dużych przeszkleń. W salonie z jadalnią zdecydowano się na częściowe odsłonięcie ogromnych okien i zamontowanie w nich jedynie lekkich rolet. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne doświetlenie wnętrza światłem naturalnym i sprawia, że część dzienna zyskuje na przestronności. Ikonę stylu, czyli stół jadalniany, dopełniają kultowe krzesła fotelowe, które w 1950 roku zostały zaprojektowane przez małżeństwo Eames'ów. Całość aranżacji strefy jadalnianej dopełnia oryginalna plastikowa lampa firmy Grok ze środkiem w kolorze złota. Oświetlając tę strefę salonu z jadalnią, delikatnym i ciepłym światłem sprawia, że to właśnie część jadalniana staje się ulubionym punktem codziennych spotkań.

Projekt salonu według mDom Pracownia Projektowa

Strefa wypoczynkowa w salonie z jadalnią została wyznaczona za pomocą skórzanej kanapy w kolorze ciemnego brązu i niewielkiego stolika. Tło dla zestawu wypoczynkowego stanowi ściana w kolorze stonowanej szarości. Całość dopełnia oryginalny, kremowy fotel marki Natuzzi. W kwestii dekoracji ograniczono się do sztuki. W roli dekoracji ściany występują dwa olejne obrazy młodej malarki, przedstawiające autorską wizję uliczek. Idealnym dopełnieniem projektu salonu z jadalnią jest drewniana podłoga (parzony jesion) zgrabnie domykająca aranżację.

Kontakt z pracownią:

mDom Pracownia projektowa
Katarzyna Koszałka
ul. Bema 60, piętro I
01-221 Warszawa
www.mdom.pl

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE