Dekoracje świąteczne w stylu eko: stroiki z jodły na Boże Narodzenie

2017-12-19 18:52

Dekoracje świąteczne w stylu eko, czyli z naturalnych materiałów, gwarantują dobrą energię na Boże Narodzenie. Stroiki z jodły, a także wieńce z jedliny to świetny pomysł na przystrojenie domu czy mieszkania. A jeśli zrobimy je samodzielnie, będą wyjątkowe i niepowtarzalne. Radzimy, jak zrobić stroik z jodły krok po kroku.

Spis treści

  1. Stroik z jodły - wianek z gwiazdkami DIY
  2. Dekoracje DIY na Boże Narodzenie: stroik z wiatraczkami
  3. Stroik z gałęzi jodły i gwiazdek - do umieszczenia w szkle
  4. Pomysły na ozdoby świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje ozdoby świąteczne będą wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, zrób je sam! Wybraliśmy 3 propozycje na dekoracje DIY na Boże Narodzenie, które można wykonać z naturalnych materiałów i niedrogich elementów. Podstawą naszych stroików świątecznych są gałęzie jodły. Do ich przyozdobienia wybraliśmy proste dekoracje, takie jak drewniane choinki i gwiazdki. Elementy wykorzystane do dekoracji stroików powinny być na tyle małe i lekkie, żeby nie obciążały gałęzi. Stroiki z jodły ozdobione drewnianymi elementami utworzą ładną dekoracje w stylu eko lub rustykalnym.

Stroik z jodły - wianek z gwiazdkami DIY

Do wykonania stroika świątecznego będą potrzebne:•    Wianek uformowany z gałęzi jodłowych•    Drewniane gwiazdki – śnieżynki lub choinki•    Czerwony dekoracyjny sznureczek•    Miękki drucik•    Czerwone świece

Sprawdź też: Stroiki świąteczne własnoręcznie wykonane zdobią najpiękniej >>>

Drewniane śnieżynki  lub choinki owijamy delikatnie miękkim drucikiem. Następnie przymocowujemy je do wianka z naturalnych gałęzi jodłowych. Im dłuższy drucik, tym gwiazdka może być bardziej oddalona, jakby zawieszona nad stroikiem. Następnie wianek dekorujemy kolorowym czerwonym sznureczkiem i  świecami  - wstawiamy je do środka wianka. Stroik przyozdabiamy czerwonymi dodatkami, ale mogą też  być białe, granatowe – zależy, jaka kolorystyka najbardziej pasuje do wnętrza. Pozostałe drewniane choinki możemy wykorzystać jako oddzielną świąteczną dekorację, np. zrobioną w szklanym naczyniu.

Czytaj też: Świąteczne dekoracje - eko wianek >>>

Dekoracje DIY na Boże Narodzenie: stroik z wiatraczkami

Do wykonania stroika świątecznego będą potrzebne:•    Wianek uformowany z gałęzi jodłowych•    Gazety•    Ozdobny nit•    Miękki drucik

Z kartek gazety wycinamy paski i składamy je w formie wiatraczka, łączymy ozdobnym nitem. Następnie przy pomocy miękkiego drucika przymocowujemy wiatraczki do gotowego wianek z gałęzi jodłowych. Wiatraczki możemy montować tuż przy wianku lub zachowując dystans – wtedy stroik wygląda nowocześnie i lekko. Naszą dekorację świąteczną możemy także dodatkowo udekorować małymi szyszkami, przymocowując je drucikiem lub klejem na gorąco.

Zobacz również: Stroik na Boże Narodzenie - 18 pomysłów >>>

Stroik z gałęzi jodły i gwiazdek - do umieszczenia w szkle

Do wykonania stroika potrzebne będą:•    Gałązki jodły (lub świerku)•    Czerwony ozdobny sznurek•    Drewniane gwiazdki - śnieżynki•    Miękki drucik•    Szklany wazon lub słoik

Gwiazdki okręcamy cienkim drucikiem i przymocowujemy je do świerkowych gałązek. Następnie gałązki związujemy czerwonym sznureczkiem i wstawiamy je do szklanego, przezroczystego wazonu lub ozdobnego słoika. Końce sznurka powinny swobodnie zwisać z gałązek.

Pomysły na ozdoby świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ

Pomysłów na dekoracje bożonarodzeniowe jest tyle, ilu świętujących! Jak się odnaleźć w tym bogactwie możliwości? Proponujemy zajrzeć do galerii zdjęć z gotowymi podpowiedziami na święta.