Dekoracje świąteczne w stylu eko: stroiki z jodły na Boże Narodzenie

2017-12-19 18:52

Dekoracje świąteczne w stylu eko, czyli z naturalnych materiałów, gwarantują dobrą energię na Boże Narodzenie. Stroiki z jodły, a także wieńce z jedliny to świetny pomysł na przystrojenie domu czy mieszkania. A jeśli zrobimy je samodzielnie, będą wyjątkowe i niepowtarzalne. Radzimy, jak zrobić stroik z jodły krok po kroku.

Spis treści

  1. Stroik z jodły - wianek z gwiazdkami DIY
  2. Dekoracje DIY na Boże Narodzenie: stroik z wiatraczkami
  3. Stroik z gałęzi jodły i gwiazdek - do umieszczenia w szkle
  4. Pomysły na ozdoby świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje ozdoby świąteczne będą wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, zrób je sam! Wybraliśmy 3 propozycje na dekoracje DIY na Boże Narodzenie, które można wykonać z naturalnych materiałów i niedrogich elementów. Podstawą naszych stroików świątecznych są gałęzie jodły. Do ich przyozdobienia wybraliśmy proste dekoracje, takie jak drewniane choinki i gwiazdki. Elementy wykorzystane do dekoracji stroików powinny być na tyle małe i lekkie, żeby nie obciążały gałęzi. Stroiki z jodły ozdobione drewnianymi elementami utworzą ładną dekoracje w stylu eko lub rustykalnym.

Stroik z jodły - wianek z gwiazdkami DIY

Do wykonania stroika świątecznego będą potrzebne:•    Wianek uformowany z gałęzi jodłowych•    Drewniane gwiazdki – śnieżynki lub choinki•    Czerwony dekoracyjny sznureczek•    Miękki drucik•    Czerwone świece

Sprawdź też: Stroiki świąteczne własnoręcznie wykonane zdobią najpiękniej >>>

Drewniane śnieżynki  lub choinki owijamy delikatnie miękkim drucikiem. Następnie przymocowujemy je do wianka z naturalnych gałęzi jodłowych. Im dłuższy drucik, tym gwiazdka może być bardziej oddalona, jakby zawieszona nad stroikiem. Następnie wianek dekorujemy kolorowym czerwonym sznureczkiem i  świecami  - wstawiamy je do środka wianka. Stroik przyozdabiamy czerwonymi dodatkami, ale mogą też  być białe, granatowe – zależy, jaka kolorystyka najbardziej pasuje do wnętrza. Pozostałe drewniane choinki możemy wykorzystać jako oddzielną świąteczną dekorację, np. zrobioną w szklanym naczyniu.

Czytaj też: Świąteczne dekoracje - eko wianek >>>

Dekoracje DIY na Boże Narodzenie: stroik z wiatraczkami

Do wykonania stroika świątecznego będą potrzebne:•    Wianek uformowany z gałęzi jodłowych•    Gazety•    Ozdobny nit•    Miękki drucik

Z kartek gazety wycinamy paski i składamy je w formie wiatraczka, łączymy ozdobnym nitem. Następnie przy pomocy miękkiego drucika przymocowujemy wiatraczki do gotowego wianek z gałęzi jodłowych. Wiatraczki możemy montować tuż przy wianku lub zachowując dystans – wtedy stroik wygląda nowocześnie i lekko. Naszą dekorację świąteczną możemy także dodatkowo udekorować małymi szyszkami, przymocowując je drucikiem lub klejem na gorąco.

Zobacz również: Stroik na Boże Narodzenie - 18 pomysłów >>>

Stroik z gałęzi jodły i gwiazdek - do umieszczenia w szkle

Do wykonania stroika potrzebne będą:•    Gałązki jodły (lub świerku)•    Czerwony ozdobny sznurek•    Drewniane gwiazdki - śnieżynki•    Miękki drucik•    Szklany wazon lub słoik

Gwiazdki okręcamy cienkim drucikiem i przymocowujemy je do świerkowych gałązek. Następnie gałązki związujemy czerwonym sznureczkiem i wstawiamy je do szklanego, przezroczystego wazonu lub ozdobnego słoika. Końce sznurka powinny swobodnie zwisać z gałązek.

Pomysły na ozdoby świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ

Pomysłów na dekoracje bożonarodzeniowe jest tyle, ilu świętujących! Jak się odnaleźć w tym bogactwie możliwości? Proponujemy zajrzeć do galerii zdjęć z gotowymi podpowiedziami na święta.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE