Hortensja bukietowa 'Rensun' PBR (SUNDAE FRAISE) - Hydrangea paniculata 'Rensun'PBR (SUNDAE FRAISE)

2020-07-16 15:52

Hortensja bukietowa 'Rensun'PBR (SUNDAE FRAISE) to krzew liściasty z rodziny hortensjowatych (Hydrangeaceae). Odmiana ta została wyhodowana na drodze hodowli selekcyjnej we francuskich szkółkach Renault et Sapho i wprowadzona do obrotu handlowego w 2010 roku.

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE

Jest to odmiana hortensji bukietowej o wyprostowanych, ciemnoczerwonych pędach i ciemnozielonych, opadających na zimę liściach. Charakteryzuje się powolnym wzrostem, dorasta do 1 m wysokości i szerokości, tworząc rozłożyste, półkoliste kępy o krzaczastym, wyprostowanym pokroju.Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE to bardzo rzadka i poszukiwana dwukolorowa odmiana hortensji. Kwiatostany w kształcie stożka, początkowo białe, później różowiejące od podstawy kwiatostanu ku wierzchołkowi, tworzą wyprostowane, gęste wiechy. Kwitnie w czerwcu i lipcu (ale kwiatostany pozostają na roślinach aż do późnej jesieni), bardzo obficie, na pędach jednorocznych, wymaga cięcia jesienią po przekwitnięciu.

>>Przeczytaj też: HORTENSJA w ogrodzie. Czy trzeba ciąć hortensje? Jakich hortensji nie można ciąć?

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE - uprawa i pielęgnacja

Średnio odporna na mróz, podstawy krzewów powinny być zabezpieczane na zimę, np. kopczykiem z kory lub stroiszem. Najlepiej rośnie na glebach przeciętnych ogrodowych, pod warunkiem, że są próchniczne, żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stanowisko powinno być słoneczne bądź półcieniste, zaciszne, osłonięte od silnych wiatrów.

>>Przeczytaj też: Hortensja w ogrodzie: jaką ziemię lubi hortensja

Hortensja bukietowa 'Rensun' (SUNDAE FRAISE) doskonale sprawdzi się w niewielkich ogrodach przydomowych, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach. Nadaje się również do pojemników (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę). Kwiatostany, tak, jak w przypadku pozostałych hortensji doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.

Zobacz inne odmiany hortensji bukietowej:

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Roślina ozdobna z pędów
Wysokość do 1 m
Termin kwitnienia VII - IX
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Pokrój krzaczasty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021