Hortensja bukietowa 'Rensun' PBR (SUNDAE FRAISE) - Hydrangea paniculata 'Rensun'PBR (SUNDAE FRAISE)

2022-03-24 12:42

Hortensja bukietowa 'Rensun'PBR (SUNDAE FRAISE) to krzew liściasty z rodziny hortensjowatych (Hydrangeaceae). Odmiana ta została wyhodowana na drodze hodowli selekcyjnej we francuskich szkółkach Renault et Sapho i wprowadzona do obrotu handlowego w 2010 roku.

Spis treści

  1. Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE
  2. Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE - uprawa i pielęgnacja

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE

Jest to odmiana hortensji bukietowej o wyprostowanych, ciemnoczerwonych pędach i ciemnozielonych, opadających na zimę liściach. Charakteryzuje się powolnym wzrostem, dorasta do 1 m wysokości i szerokości, tworząc rozłożyste, półkoliste kępy o krzaczastym, wyprostowanym pokroju.

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE to bardzo rzadka i poszukiwana dwukolorowa odmiana hortensji. Kwiatostany w kształcie stożka, początkowo białe, później różowiejące od podstawy kwiatostanu ku wierzchołkowi, tworzą wyprostowane, gęste wiechy. Kwitnie w czerwcu i lipcu (ale kwiatostany pozostają na roślinach aż do późnej jesieni), bardzo obficie, na pędach jednorocznych, wymaga cięcia jesienią po przekwitnięciu.

Hortensja bukietowa SUNDAE FRAISE - uprawa i pielęgnacja

Średnio odporna na mróz, podstawy krzewów powinny być zabezpieczane na zimę, np. kopczykiem z kory lub stroiszem. Najlepiej rośnie na glebach przeciętnych ogrodowych, pod warunkiem, że są próchniczne, żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stanowisko powinno być słoneczne bądź półcieniste, zaciszne, osłonięte od silnych wiatrów.

Hortensja bukietowa 'Rensun' (SUNDAE FRAISE) doskonale sprawdzi się w niewielkich ogrodach przydomowych, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach. Nadaje się również do pojemników (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę). Kwiatostany, tak, jak w przypadku pozostałych hortensji doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.

Zobacz inne odmiany hortensji bukietowej:

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Roślina ozdobna z pędów
Wysokość do 1 m
Termin kwitnienia VII - IX
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Pokrój krzaczasty