Hortensja bukietowa 'Polar Bear' PBR - Hydrangea paniculata 'Polar Bear' PBR

2020-07-16 15:52

Hortensja bukietowa 'Polar Bear' to krzew liściasty o krzaczastym i rozłożystym pokroju. Ta odmiana hortensji bukietowej została wyhodowana w Holandii. Krzew dorasta do 1-2 m wysokości, ma ciemnozielone liście opadające na zimę.

Hortensja bukietowa 'Polar Bear' kwitnie od sierpnia do października. Kremowe, białe lub różowe kwiaty zebrane są w efektowne wydłużone kwiatostany.

Hortensja bukietowa 'Polar Bear' potrzebuje stanowiska półcienistego lub słonecznego i umiarkowanie wilgotnego podłoża. Hortensja bukietowa 'Polar Bear' to krzew liściasty o ozdobnych kwiatach polecany do sadzenia w przydomowych ogrodach, parkach oraz terenach zieleni publicznej. Znakomicie nadaje się na rabaty. Można ją sadzić w grupach bądź pojedynczo. Wysuszone kwiatostany nadają się na suche bukiety.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 1 m - 2 m
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Termin kwitnienia VIII - X
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów kremowa
Pokrój rozłożysty
Pokrój krzaczasty
Barwa liści/igieł ciemnozielona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE