Kosmos podwójnie pierzasty - Cosmos bipinnatus

2022-04-01 14:00

Kosmos podwójnie pierzasty jest rośliną jednoroczną z rodziny złożonych (Compositae). Pochodzi z Meksyku, ma wzniesione i rozgałęzione pędy o wysokości od 80 do 120 cm.

Spis treści

  1. Kosmos kwiat
  2. Kosmos podwójnie pierzasty uprawa i zastosowanie

Kosmos kwiat

Kosmos podwójnie pierzasty kwitnie od lipca do października. Ma duże koszyczki (średnicy 8–10 cm), ciemnoróżowe kwiaty języczkowe są osadzone w jednym okółku, kwiaty rurkowe są żółte.

W uprawie znajdują się liczne odmiany kosmosu, różniące się terminem kwitnienia, wysokością, wielkością koszyczków oraz barwą kwiatów języczkowych, które mogą być białe, różowe, czerwone, karminowe w różnych odcieniach, często z kontrastowo zabarwioną nasadą, tworzącą jakby pierścień wokół żółtej tarczy kwiatów rurkowych.

Kosmos podwójnie pierzasty uprawa i zastosowanie

Kosmos podwójnie pierzasty dobrze rośnie na glebie średnio żyznej i słonecznym stanowisku. Jest to roślina mało wymagająca, ale wrażliwa na przymrozki.W ogrodach sadzi się ja na dużych rabatach, w grupach na trawnikach, nadaje się także na kwiat cięty.

Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane do półciepłego inspektu w kwietniu. Na miejsce stałe wysadza się rośliny w maju w rozstawie 40 x 50 cm. Nasiona również można wysiewać w połowie maja bezpośrednio do gruntu, rośliny wówczas zakwitną później.

Poznaj inne kwitnące rośliny jednoroczne wysiewane do gruntu:

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Termin kwitnienia VII - X
Zimozielone Nie
Wysokość 80 cm - 1,2 m
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Pokrój krzaczasty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE