Kosmos podwójnie pierzasty - Cosmos bipinnatus

2020-07-16 15:49 Opracowanie: redakcja serwisu

Kosmos podwójnie pierzasty jest rośliną jednoroczną z rodziny złożonych (Compositae). Pochodzi z Meksyku, ma wzniesione i rozgałęzione pędy o wysokości od 80 do 120 cm.

Kosmos kwiat

Kosmos podwójnie pierzasty kwitnie od od lipca do października. Ma duże koszyczki (średnicy 8–10 cm), ciemnoróżowe kwiaty języczkowe są osadzone w jednym okółku, kwiaty rurkowe są żółte.

W uprawie znajdują się liczne odmiany kosmosu, różniące się terminem kwitnienia, wysokością, wielkością koszyczków oraz barwą kwiatów języczkowych, które mogą być białe, różowe, czerwone, karminowe w różnych odcieniach, często z kontrastowo zabarwioną nasadą, tworzącą jakby pierścień wokół żółtej tarczy kwiatów rurkowych.

>>Przeczytaj też: Najpopularniejsze kwitnące rośliny jednoroczne na rabaty

Kosmos podwójnie pierzasty uprawa i zastosowanie

Kosmos podwójnie pierzasty dobrze rośnie na glebie średnio żyznej i słonecznym stanowisku. Jest to roślina mało wymagająca, ale wrażliwa na przymrozki.W ogrodach sadzi się ja na dużych rabatach, w grupach na trawnikach, nadaje się także na kwiat cięty.

Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane do półciepłego inspektu w kwietniu. Na miejsce stałe wysadza się rośliny w maju w rozstawie 40 x 50 cm. Nasiona również można wysiewać w połowie maja bezpośrednio do gruntu, rośliny wówczas zakwitną później.

Poznaj inne kwitnące rośliny jednoroczne wysiewane do gruntu:

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Jednoroczne i dwuletnie
Termin kwitnienia VII - X
Zimozielone Nie
Wysokość 80 cm - 1,2 m
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Pokrój krzaczasty

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021