Nowoczesny przedpokój dzięki stylistom Dekoratorni staje się jasny i przestronny. To ważna cecha nowoczesnych wnętrz. Często wystarczy w przedpokoju zastosować jasny kolor ścian, aby wnętrze optycznie wydało się większe. W programie Dekoratornia projektanci chętnie korzystają z tego wnętrzarskiego triku.

DEKORATORNIA i nowoczesny przedpokój: pomysł na korytarz

Mały przedpokój powiększy też duże lustro na ścianie, którego odbicie niejako podwoi przestrzeń. W nowoczesnych przedpokojach z programu Dekoratornia znajdziemy też proste, zazwyczaj niskie meble, które łącza w sobie kilka funkcji. Ważnym elementem nowoczesnego przedpokoju jest odpowiednie oświetlenie. Górna lampa występuje zazwyczaj w towarzystwie technicznych reflektorów lub halogenów.

W programie Dekoratornia liczą się także dodatki – oryginalne wieszaki albo ozdoby na ścianach tworzą ciekawy klimat w przedpokoju.

Zobacz też: Przedpokój - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Nowoczesny przedpokój: piękny funkcjonalizm

Prostota i funkcjonalizm w aranżacji nowoczesnego przedpokoju to ścieżka, którą zawsze warto podążać. Przedpokój to często pomieszczenie niewielkie i ciemne, z którego w równym stopniu korzystają wszyscy domownicy. Dlatego tak ważne jest zachowanie ładu i dobrej organizacji.

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w przypadku wąskich przedpokoi jest zastosowanie szaf wnękowych z przesuwnymi drzwiami. Im węższy przedpokój, tym lepiej jest zastosować lustrzane panele przesuwne, które optycznie powiększą wnętrze. Zabudowa wnękowa nie musi być klasycznym projektem szafy z drzwiami panelowymi. Szafa wnękowa w przedpokoju może zostać estetycznie "wtopiona" w ścianę (dzięki np. ujednoliceniu kolorystycznemu boków i drzwi szafy z kolorem ścian) lub zasymilowana z aranżacją wnętrz pozostałych pomieszczeń, poprzez np. zastosowanie profilowanych listew sufitowych (imitujących klasycyzujące profile przysufitowe).

Nie przegap: Jak urządzić mały przedpokój? >>>

Jeżeli wchodząc do przedpokoju, mamy do dyspozycji ścianę naprzeciw wejścia, możemy wykorzystać ją do zamontowania wielkoformatowego lustra - z ramą lub bez niej, gdy zależy nam na podkreśleniu np. koloru ściany czy wzorzystej tapety.

Nowoczesne przedpokoje: detal na pierwszym planie

Ogólna zasada aranżacji nowoczesnego przedpokoju to skupianie uwagi na wybranym elemencie: czy to będzie podłoga wyłożona dekoracyjnym gresem albo płytkami cementowymi z mozaiką, czy też dekoracyjna rama lustra na tle białych ścian. Warto pomyśleć także o praktycznej konsolce bądź podwieszanej półce, na której odkładać będziemy klucze czy torebkę.

Nowoczesny przedpokój: zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Zastanawiasz się, jak urządzić przedpokój? Proponujemy styl nowoczesny!