Pomagamy dobrze zorganizować SZAFĘ WNĘKOWĄ [GALERIA ZDJĘĆ]

2013-07-11 12:40

Szafa wnękowa jest zazwyczaj duża, pojemna i daje mnóstwo możliwości w organizacji garderoby. Podpowiadamy, jak zaplanować, aby szafa wnękowa była funkcjonalna i pomocna w codziennych czynnościach. Szafa w zabudowie: GALERIA ZDJĘĆ.

Jak przygotować wnętrze szafy wnękowej, aby zmieścić nie tylko ubrania? By łatwo było utrzymać porządek warto zainwestować w pojemne szafy na wymiar, wtedy wiele rzeczy można ukryć za ich drzwiami. Nawet w małym wnętrzu, szafę wnękową sporych rozmiarów da się wkomponować. Jak? Na przykład poprzez stworzenie pasa wnękowego szaf, które mogą stworzyć jedną ze ścian salonu.

RADZIMY: jak dobrze zorganizować szafę wnękową

1. Gdzie wstawić szafę wnękowa? Najczęściej szafy wnękowe w zabudowie sąumieszczona w przedpokoju. Gdyby przedpokój był jednak zbyt mały,  szafę wnękową można zaplanować dość nietypowo: na ścianie od wejścia przez salon aż do aneksu kuchennego. Przy takim rozwiązaniu szafa łączy funkcje garderoby, pawlacza, pomieszczenia na sprzęt gospodarczy. Półki w szafie warto rozmieścić tak, by ułatwiały codzienne korzystanie ze schowków.

2. Jak zorganizować szafę wnękową? Bliżej wejścia warto umieścić rzeczy, z których korzystamy na co dzień: płaszcze, buty, torebki. W mniej dostępnych miejscach szafy w zabudowie chowamy przedmioty, po które sięgamy rzadko, np. sezonowe ubrania, sportowe akcesoria. Natomiast łatwy dostęp potrzebny będzie do schowka na odkurzacz, mop i inne akcesoria do sprzątania - jeśli chcemy je schować w szafie wnękowej.

3. Jakie powinniśmy wyposażyć szafę wnękową? Wcześniejsze zaplanowanie funkcji poszczególnych szafy pozwala w przemyślany sposób wyposażyć je w wyspecjalizowane systemy organizacji (np. na buty lub odkurzacz), dobrane do typu garderoby wieszaki (inne na spodnie, inne na płaszcze), wygodne szuflady, a nawet odpowiednie oświetlenie szafy na wymiar.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE