Pomagamy dobrze zorganizować SZAFĘ WNĘKOWĄ [GALERIA ZDJĘĆ]

2013-07-11 12:40 Karolina Klepacka

Szafa wnękowa jest zazwyczaj duża, pojemna i daje mnóstwo możliwości w organizacji garderoby. Podpowiadamy, jak zaplanować, aby szafa wnękowa była funkcjonalna i pomocna w codziennych czynnościach. Szafa w zabudowie: GALERIA ZDJĘĆ.

Jak przygotować wnętrze szafy wnękowej, aby zmieścić nie tylko ubrania? By łatwo było utrzymać porządek warto zainwestować w pojemne szafy na wymiar, wtedy wiele rzeczy można ukryć za ich drzwiami. Nawet w małym wnętrzu, szafę wnękową sporych rozmiarów da się wkomponować. Jak? Na przykład poprzez stworzenie pasa wnękowego szaf, które mogą stworzyć jedną ze ścian salonu.

RADZIMY: jak dobrze zorganizować szafę wnękową

1. Gdzie wstawić szafę wnękowa? Najczęściej szafy wnękowe w zabudowie sąumieszczona w przedpokoju. Gdyby przedpokój był jednak zbyt mały,  szafę wnękową można zaplanować dość nietypowo: na ścianie od wejścia przez salon aż do aneksu kuchennego. Przy takim rozwiązaniu szafa łączy funkcje garderoby, pawlacza, pomieszczenia na sprzęt gospodarczy. Półki w szafie warto rozmieścić tak, by ułatwiały codzienne korzystanie ze schowków.

2. Jak zorganizować szafę wnękową? Bliżej wejścia warto umieścić rzeczy, z których korzystamy na co dzień: płaszcze, buty, torebki. W mniej dostępnych miejscach szafy w zabudowie chowamy przedmioty, po które sięgamy rzadko, np. sezonowe ubrania, sportowe akcesoria. Natomiast łatwy dostęp potrzebny będzie do schowka na odkurzacz, mop i inne akcesoria do sprzątania - jeśli chcemy je schować w szafie wnękowej.

3. Jakie powinniśmy wyposażyć szafę wnękową? Wcześniejsze zaplanowanie funkcji poszczególnych szafy pozwala w przemyślany sposób wyposażyć je w wyspecjalizowane systemy organizacji (np. na buty lub odkurzacz), dobrane do typu garderoby wieszaki (inne na spodnie, inne na płaszcze), wygodne szuflady, a nawet odpowiednie oświetlenie szafy na wymiar.