Lustra do przedpokoju: to warto mieć! Jak wybrać lustro?

2018-08-17 18:20

Lustra do przedpokoju odgrywają ważną rolę praktyczną i dekoracyjną. Docenia się je zwłaszcza w małym i wąskim przedpokoju, ponieważ powiększają go optycznie. Jak wybrać lustro do przedpokoju krok po kroku?

Spis treści

  1. Lustra do przedpokoju: kilka opcji do wyboru
  2. Lustro do przedpokoju: część szafy lub drzwi
  3. Lustra do przedpokoju na całej ścianie
  4. Gdzie wieszać lustra w przedpokoju?
  5. Lustro do przedpokoju i nie tylko: GALERIE ZDJĘĆ

Pomysłów na lustro w przedpokoju jest tyle, ile projektów przedpokoju. Najważniejsze jest to, by lustro w przedpokoju było na tyle duże, byśmy mogli zobaczyć całą swoją sylwetkę.

Lustra do przedpokoju: kilka opcji do wyboru

Duże lustro w przedpokoju to nieoceniona wygoda. Możliwość zobaczenia całej sylwetki tuż przed wyjściem z domu pozwala sprawdzić, czy z naszym wierzchnim okryciem jest wszystko w porządku. Najczęściej projekt wnętrza przewiduje powieszenie dużego lustra w przedpokoju na ścianie. Jeśli natomiast wybrane przez nas lustro będzie wyjątkowo ciężkie, ze względu na swoją wielkość lub na wielkość ramy, postawmy je na podłodze oparte o ścianę. Rozwiązanie takie jest możliwe tam, gdzie nie ma małych dzieci i zwierząt (wtedy nie byłoby do końca bezpiecznie).

Lustro do przedpokoju w prostej ramie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Z kolei w przedpokojach w stylu klasycznym lustro może zdobić bogata złota lub srebrna rama. Kolejną ciekawą możliwość aranżacyjną zapewniają lustra do przedpokoju pozbawione ramy. Wystarczy, że zdecydujemy się na lustra fazowane, czyli z brzegami ściętymi po skosie.

Zobacz też: Klasyczne wnętrza - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Lustro do przedpokoju: część szafy lub drzwi

Czasem, gdy przedpokój nie jest zbyt duży i jest tak zaprojektowany, że nie ma już wystarczająco dużo miejsca na osobne i duże lustro, warto zamontować je na froncie szafy albo na drzwiach prowadzących do któregoś z pomieszczeń.

Lustro warto umieścić zwłaszcza na szafie wnękowej. Najlepiej zresztą wybrać taki model szafy do zabudowy, w której przynajmniej częściowo zastosowano zwierciadlane fronty. Nie dość, że szafa niejako "zniknie" optycznie, to jeszcze lepiej doświetlimy przedpokój.

Nie przegap: Przedpokój - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Jeśli zdecydujemy na zamontowania lustra na drzwiach do pokoju, warto pamiętać zwłaszcza o jednej rzeczy: bezpieczeństwie. Musimy mieć pewność, że takie lustro w przedpokoju nie ulegnie uszkodzeniu nawet przy mocniejszym trzaśnięciu drzwiami (co może zdarzyć się przypadkiem albo w razie przeciągu).

Lustra do przedpokoju na całej ścianie

Jeszcze innym pomysłem na lustro w przedpokoju może być pokrycie zwierciadłem jednej ze ścian na całej jej powierzchni. W ten sposób efektownie powiększymy optycznie całe pomieszczenie. Lustra na całej ścianie sprawdzają się zwłaszcza w małych i wąskich przedpokojach. Jeśli nie chcemy tworzyć jednolitej lustrzanej powierzchni, warto pomyśleć o mniejszych zwierciadłach zamontowanych w formie galerii ściennej. To zresztą gorący trend aranżacyjny. Dekoracyjne lustra ścienne często zastępują obrazy.

Gdzie wieszać lustra w przedpokoju?

Jeśli zdecydujemy się na jedno lustro ścienne w przedpokoju, warto umiejętnie wybrać miejsce, gdzie się ono pojawi. Dobra rada: nie wieszajmy lustra w przedpokoju naprzeciwko drzwi wejściowych. Nie każdy gość będzie zachwycony, jeśli już od wejścia przywita go... jego odbicie. Ciekawy efekt dekoracyjny zapewnia z kolei lustro powieszone naprzeciwko wejścia do pokoju dziennego. W takiej sytuacji dokładnie sprawdźmy, co się w nim odbija! Najlepiej, żeby to był ciekawy mebel albo dekor salonowy. Bez względu na to, gdzie znajdzie się lustro, należy regularnie dbać o jego czystość. Wszelkie zabrudzenia i smugi od razu rzucą się w oczy!

Lustro do przedpokoju i nie tylko: GALERIE ZDJĘĆ

Efektowne lustro potrafi zdziałać cuda w aranżacji. Sprawdź, jak prezentują się zwierciadła w różnych stylach.