Lustra do przedpokoju: to warto mieć! Jak wybrać lustro?

2018-08-17 18:20

Lustra do przedpokoju odgrywają ważną rolę praktyczną i dekoracyjną. Docenia się je zwłaszcza w małym i wąskim przedpokoju, ponieważ powiększają go optycznie. Jak wybrać lustro do przedpokoju krok po kroku?

Spis treści

  1. Lustra do przedpokoju: kilka opcji do wyboru
  2. Lustro do przedpokoju: część szafy lub drzwi
  3. Lustra do przedpokoju na całej ścianie
  4. Gdzie wieszać lustra w przedpokoju?
  5. Lustro do przedpokoju i nie tylko: GALERIE ZDJĘĆ

Pomysłów na lustro w przedpokoju jest tyle, ile projektów przedpokoju. Najważniejsze jest to, by lustro w przedpokoju było na tyle duże, byśmy mogli zobaczyć całą swoją sylwetkę.

Lustra do przedpokoju: kilka opcji do wyboru

Duże lustro w przedpokoju to nieoceniona wygoda. Możliwość zobaczenia całej sylwetki tuż przed wyjściem z domu pozwala sprawdzić, czy z naszym wierzchnim okryciem jest wszystko w porządku. Najczęściej projekt wnętrza przewiduje powieszenie dużego lustra w przedpokoju na ścianie. Jeśli natomiast wybrane przez nas lustro będzie wyjątkowo ciężkie, ze względu na swoją wielkość lub na wielkość ramy, postawmy je na podłodze oparte o ścianę. Rozwiązanie takie jest możliwe tam, gdzie nie ma małych dzieci i zwierząt (wtedy nie byłoby do końca bezpiecznie).

Lustro do przedpokoju w prostej ramie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Z kolei w przedpokojach w stylu klasycznym lustro może zdobić bogata złota lub srebrna rama. Kolejną ciekawą możliwość aranżacyjną zapewniają lustra do przedpokoju pozbawione ramy. Wystarczy, że zdecydujemy się na lustra fazowane, czyli z brzegami ściętymi po skosie.

Zobacz też: Klasyczne wnętrza - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Lustro do przedpokoju: część szafy lub drzwi

Czasem, gdy przedpokój nie jest zbyt duży i jest tak zaprojektowany, że nie ma już wystarczająco dużo miejsca na osobne i duże lustro, warto zamontować je na froncie szafy albo na drzwiach prowadzących do któregoś z pomieszczeń.

Lustro warto umieścić zwłaszcza na szafie wnękowej. Najlepiej zresztą wybrać taki model szafy do zabudowy, w której przynajmniej częściowo zastosowano zwierciadlane fronty. Nie dość, że szafa niejako "zniknie" optycznie, to jeszcze lepiej doświetlimy przedpokój.

Nie przegap: Przedpokój - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Jeśli zdecydujemy na zamontowania lustra na drzwiach do pokoju, warto pamiętać zwłaszcza o jednej rzeczy: bezpieczeństwie. Musimy mieć pewność, że takie lustro w przedpokoju nie ulegnie uszkodzeniu nawet przy mocniejszym trzaśnięciu drzwiami (co może zdarzyć się przypadkiem albo w razie przeciągu).

Lustra do przedpokoju na całej ścianie

Jeszcze innym pomysłem na lustro w przedpokoju może być pokrycie zwierciadłem jednej ze ścian na całej jej powierzchni. W ten sposób efektownie powiększymy optycznie całe pomieszczenie. Lustra na całej ścianie sprawdzają się zwłaszcza w małych i wąskich przedpokojach. Jeśli nie chcemy tworzyć jednolitej lustrzanej powierzchni, warto pomyśleć o mniejszych zwierciadłach zamontowanych w formie galerii ściennej. To zresztą gorący trend aranżacyjny. Dekoracyjne lustra ścienne często zastępują obrazy.

Gdzie wieszać lustra w przedpokoju?

Jeśli zdecydujemy się na jedno lustro ścienne w przedpokoju, warto umiejętnie wybrać miejsce, gdzie się ono pojawi. Dobra rada: nie wieszajmy lustra w przedpokoju naprzeciwko drzwi wejściowych. Nie każdy gość będzie zachwycony, jeśli już od wejścia przywita go... jego odbicie. Ciekawy efekt dekoracyjny zapewnia z kolei lustro powieszone naprzeciwko wejścia do pokoju dziennego. W takiej sytuacji dokładnie sprawdźmy, co się w nim odbija! Najlepiej, żeby to był ciekawy mebel albo dekor salonowy. Bez względu na to, gdzie znajdzie się lustro, należy regularnie dbać o jego czystość. Wszelkie zabrudzenia i smugi od razu rzucą się w oczy!

Lustro do przedpokoju i nie tylko: GALERIE ZDJĘĆ

Efektowne lustro potrafi zdziałać cuda w aranżacji. Sprawdź, jak prezentują się zwierciadła w różnych stylach.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE