Metamorfoza przedpokoju: funkcjonalna wizytówka wnętrza

2014-08-11 18:33 Anna Rychlewicz

Przedpokój to wizytówka każdego domu. Jest to wnętrze będące zapowiedzią tego, co czeka nas w kolejnych pomieszczeniach. Warto zadbać więc o to, by był on jak najbardziej reprezentatywny, a jednocześnie pozostawał miejscem niezwykle praktycznym i funkcjonalnym. Prezentujemy świetną metamorfozę przedpokoju, gdzie mała i ciemna przestrzeń została przemieniona w prawdziwą perełkę architektury wnętrz!

Przedpokój jako wizytówka każdego musi charakteryzować się nienaganną aranżacją. Jest on zwierciadłem, w którym widoczna jest nie tylko stylistyka wnętrz domu, ale jest to także wnętrze świadczące o gospodarzach. Metamorfoza przedpokoju według studia Decolatorium zakładała przede wszystkim doświetlenie wnętrza oraz nadanie mu wyjątkowej funkcjonalności.

Projekt przedpokoju: perełka architektury wnętrz

Poprzez aranżację przedpokoju możemy wyrazić własny styl i indywidualizm. Projekt przedpokoju jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem klimatu panującego w całym mieszkaniu, dlatego też jego wystrój powinien być spójny z przylegającym do niego pomieszczeniem. Założeniem metamorfozy przedpokoju przeprowadzonej przez studio Decolatorium było przede wszystkim wprowadzenie jasności i przestronności do bardzo ciemnego wnętrza. Dodatkowo miała być to przestrzeń niezwykle praktyczna i funkcjonalna. Podczas metamorfozy przedpokoju zdecydowano się na obniżenie sufitu, co pozwoliło na zamontowanie oświetlenia halogenowego. Takie rozwiązanie w aranżacji wnętrza sprawiło, że cała przestrzeń przedpokoju została idealnie i równomiernie doświetlona. Jednolita podłoga zastosowana w przylegających do przedpokoju pomieszczeniach sprawiła, że wnętrze się on optycznie większy i przestronniejszy. Zdecydowano się także na zastosowanie listew sztukateryjnych, które nadały odmienianej przestrzeni idealnych proporcji. Podczas metamorfozy przedpokoju dokładnie przemyślano także wybór dodatków. Staranie wyselekcjonowane dekoracje nadały aranżacji przedpokoju wnętrzu, jednocześnie stając się zapowiedzią tego, co czeka nas w kolejnych pomieszczeniach mieszkania.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021