Przedpokój to wizytówka całego mieszkania. Oto 10 pomysłów na efektowną aranżację przedpokoju

2022-07-22 12:09

Jak urządzić przedpokój, by był on przestrzenią zarówno praktyczną, jak i efektowną? Przede wszystkim nie zostawiaj tworzenia wystroju tego wnętrza na koniec i nie traktuj aranżacji przedpokoju jako „piąte koło u wozu”. Przedpokój już dawno zyskał miano pełnoprawnego pomieszczenia! Ponadto jest to przestrzeń, która stanowi swego rodzaju wizytówkę naszego mieszkania, dlatego warto zadbać o to, by jej wygląd zapraszał i zachwycał. Oto galeria 10 pomysłów na efektowny wystrój przedpokoju!

Bez względu na to, czy twoje mieszkanie utrzymane jest w stylu klasycznym, romantycznym lub skandynawskim, czy urządzone w bardziej nowoczesnym duchu, aranżacja przedpokoju to coś, czemu warto poświęcić szczególną uwagę. Przemyślany, nietuzinkowy wystrój przedpokoju sprawi, że poczujesz się swojsko i komfortowo natychmiast po przekroczeniu progu swojego mieszkania, a twoi goście na pewno nie zapomną pierwszego wrażenia, jakie wywarło na nich twoje lokum!

Aranżacja przedpokoju: dodatki dekoracyjne to podstawa!

Wystrój przedpokoju to nie tylko odporna na uszkodzenia i zabrudzenia posadzka oraz funkcjonalne umeblowanie. Gdy wybierzesz już niezbędne elementy wyposażenia, takie jak szafka na buty, wieszak i stołek czy ława, skup się na dobraniu do nich efektownych dodatków dekoracyjnych, które nadadzą twojemu przedpokojowi niepowtarzalnego charakteru. Jeśli jesteś zwolennikiem minimalistycznych aranżacji, postaw na niewielką ilość ozdób i mebli na tle oryginalnej, wyrazistej tapety. Dzięki temu wnętrze będzie proste i eleganckie, a zarazem interesujące. W aranżacjach przedpokoju w stylu klasycznym czy retro jako dekoracje wnętrz najlepiej sprawdzają się niebanalne stylizowane meble i dodatki rodem z epoki. Urządzając przedpokój w tym stylu, nie ograniczaj ich ilości – obecność zapierającego dech w piersi kryształowego żyrandola wcale nie wyklucza towarzystwa bogato zdobionego lustra. Przedpokój jest też doskonałym miejscem na wyeksponowanie kolekcji rodzinnych pamiątek czy zdjęć. Tego typu dekoracja wnętrza nie tylko efektownie się prezentuje, ale też sprawia, że aranżacja przedpokoju nabiera niezwykle osobistego charakteru. Jeśli nie masz określonego stylu, w którym chciałbyś urządzić przedpokój, postaw na mieszankę ciekawych dodatków i dekoracji w różnych stylach i kolorach. Lampa w kształcie melonika w towarzystwie geometrycznego stołka, wieszaki z poroży zestawione z kolorowymi kwadratami na ścianach czy turkusowe krzesło na tle niebiesko-żółtej lamperii – zestawy te mogą brzmieć chaotycznie, a w rzeczywistości prezentują się niezwykle oryginalnie i interesująco! W doborze dodatków dekoracyjnych do przedpokoju ograniczać cię może tylko twoja wyobraźnia! Jeśli preferujesz dekoracje, które jednocześnie spełniają jakąś funkcję, zastanów się nad takimi rozwiązaniami jak pokrycie wewnętrznej powierzchni drzwi zewnętrznych farbą tablicową czy pomalowanie wnęki w przedpokoju w niekonwencjonalny sposób.