Wąska ławka do przedpokoju. Nowoczesne ławki do przedpokoju - wygodne i praktyczne

2024-01-26 10:39

Wybierając meble do przedpokoju, warto pamiętać, że przyda się miejsce do siedzenia. W tej roli świetnie sprawdzi się wąska ławka do przedpokoju. Z tego meble korzystają zarówno goście, jak i domownicy. Oto kilka pomysłów i porad na wykorzystanie nowoczesnych ławek w strefie wejścia.

Spis treści

  1. Wąska ławka do przedpokoju
  2. Nowoczesna ławka do przedpokoju
  3. Siedzisko do przedpokoju ze schowkiem
  4. Elegancka ławka do przedpokoju, drewniana ławka do przedpokoju
  5. Nowoczesna ławka do przedpokoju. Inspiracje
  6. Długi wąski przedpokój - inspiracje. Aranżacja wąskiego przedpokoju w bloku

Wąska ławka do przedpokoju

Ławka do przedpokoju to czysta wygoda. Dobry projekt przedpokoju powinien uwzględniać meble do przedpokoju i miejsce ułatwiające zmianę obuwia. Ławka w przedpokoju przydaje się domownikom w każdym wieku: i tym najmłodszym, i tym najstarszym.

Powstaje pytanie, czy w małym przedpokoju da się znaleźć miejsce na wygodną ławkę lub inne siedzisko? Oczywiście, że tak, pod warunkiem że wybierzesz wąską. Aby była wygodna, powinna mieć ok. 40 cm głębokości i 45 cm wysokości.

Nowoczesna ławka do przedpokoju

Ławka do przedpokoju kupowana jest po to, żeby było wygodniej! Nawet w małym przedpokoju przydaje się miejsce, gdzie można na chwilę usiąść, żeby zmienić buty albo odłożyć torebkę i rękawiczki. I właśnie tu się sprawdzi ławka, ławeczka do przedpokoju, stołek czy inne siedzisko.

W małym bądź wąskim przedpokoju świetnie sprawdzi się ławka połączona z miejscem do przechowywania. Może być więc zastąpiona pojemną skrzynią z siedziskiem albo ławką z szafką na buty w jednym. Nawet zwykła ławeczka do przedpokoju łatwo da się przekształcić w miniskładzik, jeśli wsuniemy pod nią urocze pojemniki, pasujące do stylu aranżacyjnego w pomieszczeniu.

Ławka do przedpokoku
Autor: serwis prasowy westwingnow.pl Ławka z metalu z poduszką Noel, westwingnow.pl.

Siedzisko do przedpokoju ze schowkiem

Ławki w przedpokoju mogą być meblami wolnostojącymi lub w zabudowie. Zdecydowanie łatwiej jest umieścić w projekcie przedpokoju ławkę wolnostojącą. Można ją dokupić w dowolnym momencie.

Łatwo zmienić jej miejsce, a w razie potrzeby — ją wymienić  (takie ławki w przedpokoju często stają się ulubionym miejscem małych domowych czworonogów). Dobrze, jeżeli ławka wyposażona jest w praktyczny schowek pod siedziskiem.

Bardzo modne są tapicerowane siedziska z wieszakiem i półkami na buty wkomponowane w zabudowę meblową, lub wolnostojące. Taka zabudowa potrafi zorganizować nawet mały przedpokój i sprawić, że stanie się wyjątkowo funkcjonalny.

Elegancka ławka do przedpokoju, drewniana ławka do przedpokoju

Czy ławka powinna być w tym samym stylu, w którym jest zaaranżowany przedpokój? Może, ale nie musi. Zwłaszcza jeśli ławka jest meblem mobilnym, wolnostojącym. Wtedy możemy odziedziczony po babci antyk wstawić do przedpokoju w stylu nowoczesnym. W takim przedpokoju znakomicie sprawdzi się także ławka w stylu glamour – z miękkim siedziskiem, tapicerowana czarnym lub różowym welurem.

W stylu skandynawskim sprawdzą się ławki drewniane, w naturalnym kolorze drewna lub malowane na czarno. Styl rustykalny preferuje ławki drewniane rzeźbione lub kolorowane. Ławki mogą być także przerobionymi skrzyniami. Wystarczy położyć na skrzyni jedna dużą poduchę, najlepiej specjalnie dopasowaną, lub rzucić kilka mniejszych.

Nowoczesna ławka do przedpokoju. Inspiracje

Długi wąski przedpokój - inspiracje. Aranżacja wąskiego przedpokoju w bloku

Ukryte drzwi i dodatki, opowiadają architekci wnętrz WZ Studio