Meble do przedpokoju. Przedpokój z ażurową półką

2008-11-12 1:00

Ażurowe meble w przedpokoju nie zabierają dużo miejsca, a są praktyczne, mogą zastąpić typowy wieszak na ubrania. Mały przedpokój został funkcjonalnie zabudowany. Pod szeroką półką umieściliśmy naprzeciw siebie dwie drewniane drabinki wykonane z listew. Taka prosta i tania konstrukcja daje możliwość dowolnej aranżacji przedpokoju.

Przedpokój często wymaga zabudowy robionej na wymiar. Takie meble do przedpokoju są funkcjonalne i dobrze zagospodarowują wolną przestrzeń wnętrza. W przedpokoju pod szeroką półką umieściliśmy naprzeciw siebie dwie drewniane drabinki wykonane z listew i pokryte bejcą dopasowaną do koloru mebli. Ażurowe przegrody dzielą wnękę na trzy części. W środkowej, pomiędzy drabinkami, wygospodarowaliśmy miejsce na wieszak na ubrania i półkę na buty. Ta prosta i tania konstrukcja daje nam możliwość dowolnej aranżacji przedpokoju.
Latem, gdy nie potrzebujemy długich płaszczy, możemy ją wzbogacić o dodatkowe półki (ulokowane na różnej wysokości), na których umieścimy np. kosze z drobiazgami. W bocznych niszach ustawiliśmy dwa wąskie pojemniki-komody na szaliki, czapki i buty. Nad nimi powiesiliśmy lustra podkreślające symetryczny podział wnęki w przedpokoju. Wyposażenie przedpokoju uzupełniają zamocowany na przeciwległej ścianie drewniany stolik na telefon i dwa ustawione przy nim krzesła.

Meble i dodatki
Wieszak Nyland, półka Nyland, krzesło Kaustby, stolik Norbo, pojemnik Linnan, szuflady Linnan, lampy Irsta, ramka Ribba, kartka Kort (IKEA); tapeta (Komfort); terakota Sahara, 30 x 30 cm (Ceramika Tubądzin).