Łazienka dla gości: OLŚNIEWAMY GOŚCI na Święta!

2014-12-19 16:32 Agnieszka Zawadzka

Jak oczarować świątecznych gości? Dbając o ich komfort! Łazienka dla gości powinna podczas Świąt zachwycać jeszcze bardziej niż zazwyczaj czystością i świeżością. Jak upiększyć łazienkę dla gości, aby uczynić ich pobyt u nas wyjątkowym? Znamy kilka sprawdzonych sposobów!

Chcąc olśnić naszych świątecznych gości wyjątkową gościnnością i atencją, powinniśmy zadbać również o stan łazienki, z której korzystać będą nasi goście. Czysta, schludna i higieniczna łazienka to pewien standard. Jak jednak dodać zwykłej łazience świątecznego splendoru? Aby efekt był powalający, zadziałajmy na trzy ludzkie zmysły: wzrok, zapach i dotyk. Jak tego dokonać?

Łazienka dla gości: olśniewająca świeżość

Aby olśnić naszych gości wyjątkowo dla nich przygotowaną łazienką, musimy najpierw... olśnić samą łazienkę. Szczególnie ważna będzie strefa umywalki i toalety. To właśnie na te przestrzenie świąteczni goście zwrócą szczególną uwagę, dlatego warto się przyłożyć. Szczególnie przyłóżmy się do wyczyszczenia wszelkich trudnych zakamarków, narożników, fug i połączeń ceramiki łazienkowej ze ścianą czy glazurą. Utrwalony wokół armatury trudny osad z mydła, kamienia i grzyba może zdecydowanie odstraszyć naszych gości. Na czyszczenie trudnych powierzchni w łazience dla gości poświęćmy zużytą szczoteczkę do zębów i sprawdzone, domowe sposoby. Dajmy sobie na porządki trochę czasu – do sprzątania i upiększania łazienki dla gości dajmy sobie czas na 2-3 dni przed planowaną wizytą gości, aby bez stresu i na spokojnie ze wszystkim się wyrobić.

Jak wyczyścić uporczywy osad z kamienia: DOMOWE SPOSOBY!

 

Łazienka dla gości: pachnidło

Gdy doprowadzimy już naszą łazienkę do stanu absolutnej sterylności i świeżości, zadbajmy o pozostałe aspekty i zmysły. Jednym z najważniejszych czynników „wrażeniotwórczych” w łazience jest zapach. Jeśli już od wejścia do łazienki naszych gości powita delikatna chmurka przyjemnej, subtelnej, aromatycznej woni możemy być pewni, że poczują się komfortowo i świeżo. Starajmy się jednak nie przesadzać z intensywnością zapachu w łazience – zbyt ostry i mocny może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego. Najlepiej sprawdzą się zapachy naturalne, powstałe na bazie olejków eterycznych, bądź składników naturalnych: suszonej skórki pomarańczowej, sproszkowanej laski cynamonu, goździków czy gałki muszkatołowej.

Jak przygotować ekologiczną mgiełkę zapachową do łazienki?

 

Łazienka dla gości: dekoracje

Dekoracje w łazience powinny być oszczędne, nie przysłaniające jej funkcjonalność i zadaniowości. Jeśli jednak się pojawiają, warto by spełniały dwojakie funkcje, np. dekoracyjne i zapachowe. Wyeksponowane w estetycznych, szklanych słoikach czy na powierzchni nadmorskiej muszki zapachowe kulki w kolorze łososiowym bądź szampańskim pomogą stworzyć efekt glamour w łazience. Najważniejsze jest jednak mydełko. Aksamitne i pachnące, najlepiej w kolorze wiodącym w łazience uprzyjemni czynność mycia rąk. Warto postawić na mydełka glicerynowe w atrakcyjnych kolorach, które kuszą zarówno uroczym wyglądem jak i pięknymi zapachami: poziomek, miodu, migdałów czy zielonej herbaty! Warto naszym gościom dać również wybór między mydłem w kostce a tym w płynie. Umieszczając mydło w płynie w atrakcyjnym dozowniku (np. z grubeko, kolorowego, przeziernego szkła) i dopasowując do niego kolorystykę mydła w kostce nasi goście poczują się prawdziwie dopieszczeni. Pamiętajmy też o wyeksponowaniu ręczników dla gości tak, aby nie mieli wątpliwości że są przygotowane dla nich. Jeśli łazienka jest dedykowana wyłącznie gościom, wystarczy abyśmy zawiesili w bliskiej okolicy umywalki ręczniki, najlepiej w jednolitej tonacji kolorystycznej. Jeśli z łazienki korzystają takrze domownicy, warto na czas obecności gości w domu schować bądź przewiesić ręczniki domownikó w jedno, dalsze od umywalki miejsce w łazience. Dzięki temu pierwszy ręcznik, jaki zwróci uwagę gości będzie tym właściwym, który został im starannie przygotowany przez gospodarzy.