Nowoczesna muszla klozetowa - kompakt WC czy miska podwieszana?

2008-03-05 1:00

Nowoczesna muszla klozetowa może mieć różne kształty i kolory. Najważniejsze jest jednak, aby była wygodna. Co wybrać: kompakt WC czy podwieszaną miskę ustępową?

Bidet i sedes podwieszany w łazience
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski Bidet i sedes podwieszany w nowoczesnej łazience: dobrana para.

Spis treści

  1. Muszla klozetowa i bidet: urządzenia podwieszane
  2. Jaka spłuczka do muszli klozetowej
  3. Muszla klozetowa w nowoczesnej łazience: co jest modne
  4. Nowoczesne łazienki - INSPIRACJE

Muszla klozetowa i bidet: urządzenia podwieszane

Miska ustępowa plus bidet. Samotna muszla klozetowa wygląda zbyt skromnie i nie spełnia wszystkich naszych potrzeb. Praktycznym i stylowym jej uzupełnieniem będzie bidet, który najlepiej kupić w komplecie – u tego samego producenta.

Oprócz tradycyjnych modeli stojących coraz większą popularnością cieszą się sedesy podwieszane. Ich zasadniczym plusem jest to, że nie komplikują mycia podłogi. Poza tym umożliwiają zamaskowanie rury odpływowej w obudowie, która może przekształcić się w półkę na kosmetyki. Dzięki temu rozwiązaniu bidet i pozbawiona zbiornika miska w.c. mają bardzo zbliżoną formę.

Przeczytaj także: Bidet i pisuar w łazience - jakie mają wymiary, do czego służą, jak je montować>>

Jaka spłuczka do muszli klozetowej

Styl nadaje misce także spłuczka. Minęły czasy górnopłuków, które nie wyglądały zbyt zgrabienie i zajmowały dużo miejsca. Zbiornik na wodę zbliżył się do miski, przyjmując formę dolnopłuku. Popularnością cieszą się kompakty, czyli muszle klozetowe stanowiące całość z ustawionym na nich zbiornikiem.W trosce o środowisko i oszczędność wody warto wybrać spłuczkę dwudzielną, która opróżnia zbiornik w całości lub do połowy, w zależności od potrzeby.

Odrobiny snobizmu doda w toalecie spłuczka automatyczna, która uruchamia się w trzy sekundy po odejściu osoby od fotokomórki. Galerię trendy ceramiki uzupełni bidet wyposażony w termostatyczną baterię, która utrzymuje stałą temperaturę wody.

Zobacz też: Mała umywalka do WC. Praktyczne rady i inspiracje>>

Muszla klozetowa w nowoczesnej łazience: co jest modne

Wyposażenie nowoczesnej łazienki musi wyglądać lekko. Wszystkie urządzenia sanitarne (muszla klozetowa, bidet, umywalka) w modnej łazience powinny być podwieszane. Także bidet i w.c. mocuje się do ściany na stelażu, który następnie obudowuje się i wykańcza, np. płytkami ceramicznymi. Odkryta cała powierzchnia podłogi nie tylko umożliwia łatwe czyszczenie, ale i optycznie powiększa pomieszczenie.

Ceramika łazienkowa powinna mieć proste wzory.W nowoczesnej architekturze wyposażenia łazienkowego przeważają kształty geometryczne. W designie bidetów i w.c. przewijają się formy zaokrąglone i półowalne. Na topie są też linie proste – miska przypomina romb, stożek lub walec, a także prostopadłościan.

Najważniejsze jest wygodne użytkowanie. Techniczne wynalazki dotyczące wyposażenia łazienkowego spełnią zachcianki każdego snoba. Automatyczna spłuczka uruchomi się bez dotyku, termostatyczna bateria podtrzyma temperaturę wody, a wolno opadająca deska sedesowa nawet nie piśnie, gdy ją potraktujemy z rozmachem.

Sprawdź koniecznie: Jak urządzić toaletę? Aranżacja WC na tip-top>>

Nowoczesne łazienki - INSPIRACJE

Zajrzyj do naszych galerii nowoczesnych łazienek. Znajdziesz tam najpiękniejsze aranżacje i pomysły, jak sprytnie zagospodarować miejsce w łazience.