Nowoczesna muszla klozetowa - kompakt WC czy miska podwieszana?

2008-03-05 1:00

Nowoczesna muszla klozetowa może mieć różne kształty i kolory. Najważniejsze jest jednak, aby była wygodna. Co wybrać: kompakt WC czy podwieszaną miskę ustępową?

Bidet i sedes podwieszany w łazience
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski Bidet i sedes podwieszany w nowoczesnej łazience: dobrana para.

Spis treści

  1. Muszla klozetowa i bidet: urządzenia podwieszane
  2. Jaka spłuczka do muszli klozetowej
  3. Muszla klozetowa w nowoczesnej łazience: co jest modne
  4. Nowoczesne łazienki - INSPIRACJE

Muszla klozetowa i bidet: urządzenia podwieszane

Miska ustępowa plus bidet. Samotna muszla klozetowa wygląda zbyt skromnie i nie spełnia wszystkich naszych potrzeb. Praktycznym i stylowym jej uzupełnieniem będzie bidet, który najlepiej kupić w komplecie – u tego samego producenta.

Oprócz tradycyjnych modeli stojących coraz większą popularnością cieszą się sedesy podwieszane. Ich zasadniczym plusem jest to, że nie komplikują mycia podłogi. Poza tym umożliwiają zamaskowanie rury odpływowej w obudowie, która może przekształcić się w półkę na kosmetyki. Dzięki temu rozwiązaniu bidet i pozbawiona zbiornika miska w.c. mają bardzo zbliżoną formę.

Przeczytaj także: Bidet i pisuar w łazience - jakie mają wymiary, do czego służą, jak je montować>>

Jaka spłuczka do muszli klozetowej

Styl nadaje misce także spłuczka. Minęły czasy górnopłuków, które nie wyglądały zbyt zgrabienie i zajmowały dużo miejsca. Zbiornik na wodę zbliżył się do miski, przyjmując formę dolnopłuku. Popularnością cieszą się kompakty, czyli muszle klozetowe stanowiące całość z ustawionym na nich zbiornikiem.W trosce o środowisko i oszczędność wody warto wybrać spłuczkę dwudzielną, która opróżnia zbiornik w całości lub do połowy, w zależności od potrzeby.

Odrobiny snobizmu doda w toalecie spłuczka automatyczna, która uruchamia się w trzy sekundy po odejściu osoby od fotokomórki. Galerię trendy ceramiki uzupełni bidet wyposażony w termostatyczną baterię, która utrzymuje stałą temperaturę wody.

Zobacz też: Mała umywalka do WC. Praktyczne rady i inspiracje>>

Muszla klozetowa w nowoczesnej łazience: co jest modne

Wyposażenie nowoczesnej łazienki musi wyglądać lekko. Wszystkie urządzenia sanitarne (muszla klozetowa, bidet, umywalka) w modnej łazience powinny być podwieszane. Także bidet i w.c. mocuje się do ściany na stelażu, który następnie obudowuje się i wykańcza, np. płytkami ceramicznymi. Odkryta cała powierzchnia podłogi nie tylko umożliwia łatwe czyszczenie, ale i optycznie powiększa pomieszczenie.

Ceramika łazienkowa powinna mieć proste wzory.W nowoczesnej architekturze wyposażenia łazienkowego przeważają kształty geometryczne. W designie bidetów i w.c. przewijają się formy zaokrąglone i półowalne. Na topie są też linie proste – miska przypomina romb, stożek lub walec, a także prostopadłościan.

Najważniejsze jest wygodne użytkowanie. Techniczne wynalazki dotyczące wyposażenia łazienkowego spełnią zachcianki każdego snoba. Automatyczna spłuczka uruchomi się bez dotyku, termostatyczna bateria podtrzyma temperaturę wody, a wolno opadająca deska sedesowa nawet nie piśnie, gdy ją potraktujemy z rozmachem.

Sprawdź koniecznie: Jak urządzić toaletę? Aranżacja WC na tip-top>>

Nowoczesne łazienki - INSPIRACJE

Zajrzyj do naszych galerii nowoczesnych łazienek. Znajdziesz tam najpiękniejsze aranżacje i pomysły, jak sprytnie zagospodarować miejsce w łazience.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE