Aranżacja nowoczesnej łazienki: PROJEKTY, ciekawe pomysły, INSPIRACJE z nowoczesną łazienką

2016-05-10 11:17

Aranżacja nowoczesnej łazienki oznacza przede wszystkim efektowność i wygodę. Przeczytajcie więc, jak dokonać aranżacji nowoczesnej łazienki i zapoznajcie się z najciekawszymi projektami w naszej galerii!

Spis treści

  1. Aranżacja nowoczesnej łazienki: modna aranżacja wnętrz
  2. Aranżacja nowoczesnej łazienki: ważny jest każdy detal
  3. Aranżacja nowoczesnej łazienki: modne wyposażenie łazienkowe

Aranżacja nowoczesnej łazienki oznacza przede wszystkim dizajn i skrojenie na miarę właściciela. Przedstawione przez nas w galerii łazienki są i nowoczesne, i mają swój klimat i styl. Prezentowane aranżacje nowoczesnej łazienki pochodzą z prawdziwych mieszkań, a więc nie są to sztuczne, prasowe sesje. Właściciele tych łazienek doceniają styl wnętrz i wygodę. Takie nowoczesne łazienki urodą dorównują innym pomieszczeniom w domu.

Zobacz też: Łazienka - inspiracje

Aranżacja nowoczesnej łazienki: modna aranżacja wnętrz

Jak wyglądają modne, nowoczesne łazienki? Nie może w nich zabraknąć wanny na środku pomieszczenia, a w jej obudowie... półek na książki. Łazienki urządzamy jak salony. W dziedzinie stylu nowoczesnej łazienki odnotowujemy batalię, jaka toczy się między dwoma wiodącymi nurtami w urządzaniu łazienki: łagodnym minimalizmem a mrocznym barokiem. Zachęcamy, by podpatrywać łazienki i urządzając własne mieszkanie nie bać się innowacji i śmiałych pomysłów. Bo w łazience spędzamy przecież coraz więcej czasu. Zadbajmy więc o komfort i styl łazienki.

Aranżacja nowoczesnej łazienki: ważny jest każdy detal

Oglądając zdjęcia łazienek, widzimy że nowoczesne łazienki to nadal sterylność płytek i połysk białej ceramiki. Łazienki często stają się dodatkowym "pokojem", którym może się łączyć z sypialnią. Tradycyjne materiały wykończeniowe łączone są z nowoczesnymi, stąd nowoczesne łazienki mają podłogę żywiczną, fototapety, deski, dizajnerskie meble. Urządzając nowoczesne łazienki mamy możliwość tworzenia wystroju: od minimalistycznego, poprzez glamour, po przytulny i naturalny.

Aranżacja nowoczesnej łazienki: modne wyposażenie łazienkowe

Szukając pomysłu na urządzenie łazienki, przeglądamy katalogi i pisma wnętrzarskie. Zachwycają nas modne, nowoczesne rozwiązania do łazienki, np.: wanna na środku pomieszczenia, kabina wtopiona w ścianę czy olbrzymia deszczownica. Czy możemy zastosować je w swej łazience? O czym musimy wiedzieć, by było to możliwe? Modnym już od kilku lat rozwiązaniem w nowoczesnych łazienkach są wanny wolnostojące. Ustawiając je na środku łazienki lub w pewnej odległości od ścian, podkreślamy ich rangę. Brodzik w podłodze to inne modne rozwiązanie w nowoczesnej łazience, które zastąpiło klasyczny akrylowy brodzik, z odpływem w podłodze, która jest wykończona okładziną z płytek z odpowiednim spadkiem. W nowoczesnych łazienkach deszczownica coraz częściej zastępuje główkę natryskową. Zapewnia przyjemną kąpiel w rozproszonym strumieniu wody przypominającym deszcz. Jest większa niż tradycyjna słuchawka natryskowa. Może być elementem baterii naściennej – umieszczona na sztywnym drążku stanowi z nią komplet. Wiszące miski na dobre zagościły w nowoczesnych łazienkach z uwagi na estetyczny wygląd i łatwość w utrzymaniu czystości powierzchni wokół nich. Sedes podwieszany umieszcza się na stelażu instalacyjnym.