Wygodna umywalka do łazienki. Jaką umywalkę wybrać?

2016-02-05 15:56

Wygodna umywalka do łazienki powinna być dobrana do jej wielkości i potrzeb domowników. Przedstawiamy kilka prostych zasad, które rozwiążą twój dylemat, jaka umywalka do łazienki sprawdzi się najlepiej. Dowiedz się też, jaka umywalka będzie wygodna w małej łazience i kiedy zmieści się tam umywalka podwójna.

Spis treści

  1. Umywalka do łazienki: jak zaaranżować wygodne miejsce do mycia
  2. Wygodna umywalka do łazienki: ergonomia przy umywalce
  3. Jaka umywalka do łazienki: wszystko pod ręką
  4. Galerie zdjęć: wyposażenie łazienki
  5. Wideo poradnik: jak wybrać umywalkę

Wybierając wygodną umywalkę do łazienki, unikaj umywalek zbyt małych – z nich woda zawsze chlapie na podłogę. Kup największą, jaka zmieści się w twojej łazience, oczywiście proporcjonalną do miejsca, którym dysponujesz.

Sprawdź też: wybieramy baterie łazienkowe - poradnik >>>

Najwygodniejsze są umywalki do łazienki stawiane lub wpuszczane w szafkę (zyskujesz schowek) albo z własnym blatem, na który będziesz odkładała przybory toaletowe. W przestronnej łazience możesz pozwolić sobie na dwie umywalki. To luksus i przyjemność porannej toalety z najbliższą osobą.

Umywalka do łazienki: jak zaaranżować wygodne miejsce do mycia

Przy każdej z umywalek potrzebujesz schowków. Najpraktyczniejsze są szuflady o zróżnicowanej głębokości – od razu widzisz, gdzie co leży. Nie trzymaj zbyt wielu rzeczy na blacie umywalkowym i półce pod lustrem – taka wystawa nie wygląda elegancko. Zadbaj o dobre oświetlenie: jeden lub dwa kinkiety wystarczą. Jeśli malujesz się w łazience, przyda ci się powiększające lusterko na ruchomym wysięgniku (zwykle jest podświetlane). Gdy już zapewnisz sobie komfort w strefie toaletowej, pomyśl o dekoracjach – co nada jej indywidualny charakter? Powieś: grafiki, obrazki, formy przestrzenne, np. pompony czy zawieszki. Wazonik z kwiatkiem sprawdzi się zawsze.

Czytaj też: Sprytne rozwiązania do łazienki - nowoczesne umywalki zintegrowane z blatem>>

Wygodna umywalka do łazienki: ergonomia przy umywalce

Nie umieszczaj umywalki za blisko narożnika pomieszczenia, bo będziesz obijała sobie łokieć. Umywalki przeznaczone do narożnika mają przynajmniej z jednej strony przedłużony blat, który odsuwa misę od ściany. Górna krawędź wygodnej umywalki powinna znaleźć się 85-90 cm od podłogi. Jeśli planujesz postawić ją np. na komodzie, sprawdź, czy jej wysokość jest właściwa. Drugą umywalkę można zamontować w odległości 30 cm. Z przodu pozostaw wolną przestrzeń o wymiarach 100 x 70 cm.

Polecamy też: Mała łazienka w bloku - 15 pomysłowych aranżacji [GALERIA] >>

Jaka umywalka do łazienki: wszystko pod ręką

Osobie stojącej przy umywalce najłatwiej jest korzystać z urządzeń i schowków ulokowanych nie niżej niż 75 cm od podłogi i nie wyżej niż 150 cm. Oznacza to, że nie powinno się umieszczać wieszaków, półek, gniazd oraz włączników poniżej i powyżej tej wysokości. Wyjątkiem jest podumywalkowa szafka z szufladami, które nie stwarzają żadnych utrudnień, nawet jeśli są dość nisko. Oprócz szafek podblatowych możesz zastosować wiszące. Z lustrzanymi frontami i odpowiednim oświetleniem sprawdzą się jako schowek na kosmetyki i środki czystości. Ręczniki można trzymać na otwartych półkach – dla ozdoby.

Galerie zdjęć: wyposażenie łazienki

Zobacz modne wyposażenie łazienki - trendy oraz najlepsze i najładniejsze łazienki 2016 roku zaprojektowane przez polskich projektantów.

Wideo poradnik: jak wybrać umywalkę

Zapytaliśmy eksperta jaką kupić umywalkę? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, jaka umywalka będzie pasowała do naszej łazienki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE