Łazienka jak salon w stylu retro

Na niewielkiej przestrzeni właścicielka urządziła pokój kąpielowy w stylu retro. Bazę stanowi klasyczny zestaw: białe ściany plus drewniana podłoga. Do tego eleganckie, stylowe lampy i kilka drobiazgów.

Łazienka jak salon w stylu retro
Łazienka jak salon w stylu retro
Łazienka jak salon w stylu retro
Łazienka jak salon w stylu retro
Łazienka jak salon w stylu retro

Mieszkanie Małgosi i Karola mieści się na ostatnim piętrze warszawskiej kamienicy zbudowanej w latach 50. XX w. Obecni właściciele kupili je kilka lat temu i przystąpili do remontu. Łazienka przeszła prawdziwą metamorfozę.

Przed remontem łazienki

Przestrzeń łazienki jest niewielka - 8 m2. Wrażenie ciasnoty pogłębiała ciemna kolorystyka oraz natłok elementów we wnętrzu. Wyposażenie Wszystkie urządzenia były już wysłużone i zniszczone. Nadawały się wyłącznie do wymiany. Małgosi nie podobały się też zielone płytki na ścianach i marmurowe na podłodze.

Usunięcie prysznica i trójkątnej wanny

Zaczęło się od usunięcia wszystkich urządzeń sanitarnych, między innymi trójkątnej wanny oraz kabiny prysznicowej. Ten sam los spotkał złote klamki i rączki, pozostałe po poprzednim wystroju, a w następnej kolejności kafelki i płytki podłogowe. Zostały nagie ściany. Na tym etapie elektryk poprowadził w wybrane miejsca przewody. Zasilą one kinkiet oraz elektryczny kaloryfer.

W dobrym stylu

Salonowe oświetlenie - dodaje elegancji i szyku łazience. Wraz z drewnianą podłogą i starannie oprawionymi fotografiami tworzy pokojową atmosferę, wzbogaconą elementami stylu art déco.
Podłoga z jatoby - ułożona z odpornego na wilgoć drewna, stanowi godne polecenia rozwiązanie w łazience. Ociepla ją, przywodzi na myśl naturę, szczególnie ładnie wygląda w połączeniu z białą ceramiką. 

Podłoga z drewna

Małgosia lubi łazienki o charakterze salonu. Dla osiągnięcia takiego efektu zdecydowała się na podłogę z egzotycznego drewna jatoba, które charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć. Wprawdzie jest dosyć drogie, ale ponieważ łazienka jest niewielka, koszt również był nieduży. Fachowcy najpierw zrobili wylewkę, następnie ułożyli podłogę, wycyklinowali ją i zakonserwowali olejem.

Płytki ceramiczne tylko w niektórych miejscach

Po zabezpieczeniu podłogi nadszedł czas malowania ścian, następnie białego montażu oraz kładzenia płytek ceramicznych. Ułożone zostały tylko w strategicznych miejscach, narażonych na kontakt z wodą: wokół wanny, do wysokości 2 m, oraz przy sedesie i umywalce. Ostatni szlif to stylowa dekoracja w duchu retro. Do białych ścian i drewnianej podłogi Małgosia dobrała niebieskie i wiklinowe dodatki.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Stylizacja: Kasia Sawicka Zdjęcia: Mariusz Bykowski Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY