Płytki 3D do łazienki: wybieramy modne płytki łazienkowe

2018-08-17 17:59

Płytki 3D, czyli z trójwymiarową fakturą albo z takim efektem, przebojem wkraczają do wnętrz. Największą popularnością cieszą się płytki łazienkowe 3D. Przyjrzyjmy się im więc uważniej i poszukajmy wspólnie oryginalnych inspiracji.

Płytki 3D na topie!

Płytki z trójwymiarową fakturą wprowadzają nowoczesną nonszalancję do wnętrz. W zależności od tego, na jaki dekor się zdecydujemy, możemy pójść w stronę abstrakcyjnej geometrii, minimalistycznego porządku albo wręcz pałacowej elegancji. Oczywiście jeśli wybieramy płytki 3D z przestrzenną fakturą, ze względów praktycznych możemy je układać tylko na ścianach. Co zaś z podłogą? Tu wystarczy posiłkować się gładkimi płytkami z efektem 3D. Te intrygujące materiały wykończeniowe świetnie znoszą wilgotne warunki panujące w łazience i kuchni. Dlatego też cieszą się największą popularnością właśnie w tych pomieszczeniach (w salonie czy sypialni chętniej sięga się po panele 3D).

Łazienka z efektem trzech wymiarów

Płytki do łazienki 3D doskonale nadają się do podkreślenia strefy umywalki czy wanny. Pozostałe ściany warto wyłożyć kafelkami neutralnymi, tak aby nie odwracały uwagi od tych przestrzennych. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą płytki tej samej lub podobnej wielkości powtarzające najjaśniejszy odcień z płytek 3D.

Dobra rada: płytki wielokątne, wzorzyste lub z efektem głębi będą dominować w łazience. Pod nie więc należy dobierać ceramikę, sprzęty i dodatki. Nie mogą przyćmiewać ścian, powinny podkreślać wyjątkową urodę płytek 3D.

Triki optyczne na płytkach 3D

Jeśli lubisz kafelki gładkie, rozważ te sześcio- lub ośmiokątne, gdyż prezentują się niezwykle efektownie. Łącząc je ze zwykłymi prostokątnymi czy kwadratowymi, podkreślisz ich urodę. Wykorzystując wzorzyste płytki o tych kształtach (może ich być tylko kilka), stworzysz atrakcyjny heksa- lub oktagonalny dywan. Gładkie kafle to także pokusa, by zabawić się ich formatem (np. zestaw te w wersji mini i maksi) albo fakturą czy odcieniami. Płytki z efektem przestrzennym (sześciany, diamenty, udające pikowaną tkaninę itp.) mogą nadać łazience rys nowoczesności, loftu czy urok buduaru zależnie od rodzaju i charakteru dodatków.

..  Heksagony, czyli sześciokąty: motyw dekoracyjny na topie >>>

Płytki 3D do małej lub wąskiej łazienki

W małej łazience lepiej będą wyglądały płytki mniejszych rozmiarów. Podłoga z kafelków wielokątnych albo kwadratowych, lecz ułożonych w karo, optycznie ją powiększy. Podobnie „dywan”, czyli np. środek w jednym kolorze, a lamówka biegnąca w pewnej odległości od jego brzegów – w innym. Wąską łazienkę wizualnie poszerzą prostokątne kafelki ułożone poziomo. Wysoką zaś obniżą lamperia z płytek i ściana nad nią w ciemniejszym odcieniu.

..  Podłogi 3D: pomysł na popisowy wystrój łazienki >>>

Płytki 3D a wystrój łazienki

Płytki 3D są wymagające. Aby móc je podziwiać, jak najmniej mebli czy dodatków powinno je zasłaniać. Płytki łazienkowe 3D nie lubią też konkurencji w postaci innych skomplikowanych form geometrycznych. Zrezygnuj więc z wyszukanych lamp, wzorzystych tekstyliów itp. Ściany pozostaw maksymalnie odsłonięte, by płytki z efektem 3D mogły być podziwiane w pełnej krasie.

Ważne w aranżacji: jeśli płytki kładziesz tylko na dolną część ścian jako lamperię, pamiętaj, by miejsce styku kafelków ze ścianą (malowaną) wykończyć listwą dekoracyjną (niekoniecznie ceramiczną). Nawet kiedy płytki 3D sięgają wysoko (np. do dwóch trzecich czy trzech czwartych wysokości łazienki), takie odcięcie powinno się też pojawić. Jeżeli jest dostatecznie szerokie, może ukryć świetlną listwę LED.

Więcej pomysłów na wystrój łazienki - GALERIE ZDJĘĆ

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021