Nowoczesne lustra do łazienki. Jakie wybrać? Zobacz inspiracje

2023-11-02 15:49

Lustro to obowiązkowy przedmiot w każdej łazience. Bez niego trudno umyć zęby, wykonać poranną toaletę czy zrobić makijaż. Lustro jest jednak również elementem wystroju. Może decydować o tym jak postrzegamy łazienkową przestrzeń. Jakie lustra są teraz modne? Jakie lustra do łazienki wybrać? Nowoczesne lustra do łazienki wiodą prym. Zobacz inspiracje.

Spis treści

  1. Jak dobrać lustro do wnętrza łazienki?
  2. Lustro podświetlane, oryginalne lustro do łazienki
  3. Jak wysoko nad umywalką powiesić lustro?
  4. Nowoczesne lustra do łazienki, lustra smart, jakie wybrać?

Lustra łazienkowe mogą być praktycznie niewidoczne, jeśli tego wymaga wnętrze, mogą być po prostu przyklejone do ściany, wklejone między płytkami. Powiększają wtedy optycznie przestrzeń, sprawiają, że nawet mała łazienka, wydaje się większa, bardziej przestrzenna.

Jak dobrać lustro do wnętrza łazienki?

Idealnie dobrane do wnętrza lustro nie musi być wielkie. Mamy dziś do wyboru wiele stylów, w jakich urządzamy łazienki. Do każdego z nich można dobrać odpowiednie lustro. Styl boho, loftowy, modernistyczny, angielski. Tu może decydować kształt ramy, samego lustra. Może być ono okrągłe, prostokątne, kwadratowe, mieć kształt innego wieloboku lub elipsy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i dostępne na rynku produkty. A tych jest naprawdę wiele.Do małych wnętrz, ciemnych, klaustrofobicznych łazienek idealnie pasuje duże lustro, na pół ściany.

Lustro podświetlane, oryginalne lustro do łazienki

Łazienkowe lustra są tym, czym wyróżnia się dane pomieszczenie. Mogą wprowadzać światło tam, gdzie go brakuje, sprawiać, że pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze. Mogą intensyfikować styl, jakim urządzono łazienkę, podkreślać kolory. Mogą też po prostu być praktyczne.

Jakie są teraz modne lustra? Okrągłe, kwadratowe, w ramach? A może to nie kształt się najbardziej liczy?

- Wielu klientów obecnie wybiera minimalistyczne lustra, a ostatnio zauważamy rosnącą popularność luster o nietypowych kształtach.Z kolei lustra smart cieszą się największą popularnością wśród entuzjastów nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki wbudowanemu tabletowi umożliwiają one słuchanie muzyki, oglądanie filmów oraz sprawdzanie poczty, co sprawia, że zwykłe lustra stają się wyjątkowymi gadżetami - mówi Natalia Wojciech, menedżer obsługi klienta producenta luster marki Artforma.

LOFTOWE MEBLE NIE MUSZĄ BYĆ DROGIE.ZOBACZ PRZYKŁADOWE ARANŻACJE

Jak wysoko nad umywalką powiesić lustro?

Bardzo często, podczas remontu i urządzania łazienek zastawiacie się pewnie, na jakiej wysokości nad umywalką musi wisieć lustro? Eksperci od urządzania wnętrz mówią o odległości od 20 do nawet 35 cm nad umywalką. Wtedy łatwiej jest utrzymać kryształową powierzchnię lustra w czystości. Nie zachlapie się, gdy korzystamy z umywalki.

MODNE ŁAZIENKI 2023. SPRAWDŹ INSPIRACJE

Nowoczesne lustra do łazienki, lustra smart, jakie wybrać?

Obecnie mamy do wyboru wiele designerskich luster. Mają designerskie kształty, lub są wyposażone w designerskie oświetlenie, lub nawet technologiczne nowinki. Każde spełnia określone funkcje.

  • Zwykłe lustra kryształowe o rożnych kształtach i ramach. Nie wymagają podłączenia do prądu. Można od razu powiesić w łazience i używać.
  • Lustra na wymiar, zwykle wklejane w płytki, przyklejane do ściany. Doskonale sprawdzają się w małych wnętrzach, czy np. na poddaszu, gdzie można dopasować jego kształt do skosów ściany.
  • Lustra wyposażone w specjalne oświetlenie ledowe, lub z "wklejonymi" elementami luster powiększających, bardzo docenią panie. To przedmioty niezwykle użyteczne podczas porannej toalety, czy robienia makijażu.
  • Lustra wyposażone w oświetlenie ambientowe, czyli takie, w którym światło spod lustra "rozlewa się" na ścianie, tworząc piękny klimat (bo kolor podświetlenia może być różny) i podkreślają kształt lustra.
  • Lustra stylizowane na lustra weneckie - mają specjalne diodowe podświetlenie, sprawiające wrażenie głębi.
  • Lustra SMART. To lustra z panelami elektronicznymi, wyświetlaczami. Inteligentne urządzenia, na których podczas porannej toalety możemy sprawdzić pogodę, czy najświeższe wydarzenia, albo też podczas kąpieli w wannie obejrzeć film na platformie streamingowej. Oczywiście takie gadżety kosztują dużo więcej, niż zwykłe lustro. Trzeba się w tym przypadku liczyć z wydatkiem kilka tysięcy złotych, w zależności także od wielkości lustra. Ale jeśli uznamy, że warto, to czemu nie?

Czytaj też: Tych błędów w łazienkach nie popełniaj!