Łazienka w stylu industrialnym na warszawskiej Sadybie

Mieszkanie na Sadybie urządzono w stylu industrialnym. Na pierwszy plan wybija się pomysłowa kuchnia, ale również łazienkę zaaranżowano w bardzo pomysłowy sposób. Kluczem był dobór odpowiednich materiałów o surowym charakterze, jak płytki o fakturze betonu czy metal, oraz utrzymanie kolorystyki w tonacji szarości i czerni.

Zobacz też: Kuchnia w stylu industrialnym >>>

Elementy drewniane (blat pod umywalką i zabudowa meblowa), wykonane na zamówienie z postarzanych desek, dodały wnętrzu przytulności. Kinkiety w formie żarówek i oprawy wiszące, dekoracyjnie oplecione wokół profilu u sufitu, swą prostotą nawiązują do oświetlenia przemysłowego.

Sufit podwieszany nad wanną to siatka zgrzewana w stalowej ramie. Przepuszczone przez siatkę światło jest miękkie i rozproszone. Industrialnego charakteru dodaje również przesuwny parawan nawannowy, z profili metalowych, między które zostało wstawione przydymione szkło. Całość jest spójna z charakterem i kolorystyką pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu.

Łazienka w stylu industrialnym krok po kroku

Urządzenie łazienki w stylu industrialnym stanowi duże wyzwanie. Powód? Styl wykształcił się w dużych i wysokich pomieszczeniach, a łazienka najczęściej nie spełnia tych warunków. Mimo to, kierując się kilkoma zasadami, łatwo wprowadzić industrialne akcenty do każdej łazienki. Od czego zacząć?

Kolory stylu industrialnego: po pierwsze, szarość betonu. Taka barwa wydaje się dość chłodna, ale z odpowiednim wyposażeniem łazienki można łatwo przełamać ten efekt. Świetnie sprawdzają się szare płytki w kolorze betonu – zarówno podłogowe, jak i ścienne. Do łazienki w stylu industrialnym pasują też barwy instalacji domowych, dlatego warto wyeksponować odcienie brązu i miedzi. Alternatywę dla szarości albo też ciekawe uzupełnienie stanowi kolor cegły – rdzawopomarańczowy, szary, kremowy, a nawet czarny (dla odważnych!).

Nie przegap: Nowoczesne baterie łazienkowe - trendy z targów ISH 2017 >>>

Materiały: beton (albo materiały go imitujące), metal w różnych postaciach i cegła są zawsze mile widziane.

Oświetlenie: łazienka musi być dobrze oświetlona, a lampy w stylu industrialnym to bogactwo pomysłowych form. Warto zwrócić uwagę na lampy fabryczne, okrętowe, a także modne abażury w kształcie metalowych klatek. Inna opcja: dekoracyjna żarówka (np. Edisona) zamocowana jedynie na oprawce z barwnym kablem.

Inspiracje vintage: styl industrialny warto zestawiać z detalami o tradycyjnym designie. Przykład: zamiast nowoczesnej baterii można wybrać dwukurkową, z ozdobnymi detalami i w kolorze złota, mosiądzu czy miedzi (hity targów ISH 2017!).

Styl industrialny - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Kuchnia, łazienka, salon albo całe mieszkanie - styl industrialny daje ogromne możliwości aranżacyjne.