CIEMNE MEBLE W KUCHNI: jak je zestawiać 6 pomysłów – kuchnie ZDJĘCIA

2013-08-29 10:35

Ciemne meble kuchenne sprawdzają się znakomicie. Prezentujemy kilka pomysłów, dzięki którym osiągniesz świetny efekt. Kuchnie zdjęcia: meble do kuchni w ciemnych kolorach: eleganckie kuchnie. Kuchnia GALERIA ZDJĘĆ i 6 pomysłów na meble w kuchni.

Spis treści

  1. Ciemne meble kuchenne: trik pierwszy – kontrast zabudowy ze ścianą
  2. Ciemne meble kuchenne: trik drugi – jasne wykończenia i dodatki
  3. Ciemne meble kuchenne: trik trzeci – dobre oświetlenie
  4. Ciemne meble w mieszkaniu - GALERIE ZDJĘĆ

Podobają ci się ciemne meble kuchenne, ale nie wiesz, co zrobić, żeby nie wyglądały przygnębiająco? Zobacz kilka dobrych trików dekoratorskich, dzięki którym kuchnia będzie wyglądała naprawdę elegancko.

Zobacz: Jak dobrze URZĄDZIĆ KUCHNIĘ: 10 ZDJĘĆ kuchni z pomysłem i porady specjalistów >>>

Ciemne meble kuchenne: trik pierwszy – kontrast zabudowy ze ścianą

Dobrym trikiem w kuchni jest ustawienie mebli z ciemnymi frontami, np. fornirowanymi drewnem egzotycznym na tle jasnej ściany. Może być biała – w ciepłym lub chłodnym odcieniu, kremowa, beżowa, w pastelowych (mocno rozbielonych) tonacjach mięty, wrzosu, kawy z mlekiem. Im większy stworzysz kontrast między barwami ciemnych mebli a ścianą, tym aranżacja kuchni wyda się bardziej dynamiczna. Takie rozwiązanie jest dobre do przestronnych, nowoczesnych wnętrz. Cieplejsze kolory ścian sprawią, że kuchnia stanie się przytulna. Warto więc zastosować je w kuchni tradycyjnej z ciemnymi meblami.

Polecamy: Wyspa kuchenna: wymiary, projekty, zdjęcia. Robimy wyspę kuchenną - przewodnik architektów wnętrz >>>

 

Ciemne meble kuchenne: trik drugi – jasne wykończenia i dodatki

Połączenie ciemnych mebli w kuchni z jasnym blatem to kolejny trik na udaną aranżację. W zależności od tego, czy fronty mebli są wyraziste czy gładkie blat może być kamienny, np. granitowy z delikatnym rysunkiem żyłek lub jednolity laminowany. Blat z jasnych gatunków drewna, jak np. buk, drewno oliwki (są jednocześnie twarde) wyglądają równie efektownie, a przy tym wprowadzają do kuchni ciepły klimat. Inny pomysł do kuchni to zabudowa z ciemnymi frontami w szafkach dolnych, w górnych – z jasnymi albo szklanymi. Projektanci często też proponują zamontowanie kilku jasnych frontów szuflad lub szafek w jednym ciągu ciemnych mebli kuchennych.

Nie przegap: 30 pomysłów na piękną ŚCIANĘ NAD BLATEM W KUCHNI: szkło, tapeta, drewno... MNÓSTWO ZDJĘĆ >>>

Ciemne meble kuchenne: trik trzeci – dobre oświetlenie

Nie ma dobrej aranżacji bez odpowiedniego oświetlenia. W przypadku kuchni z ciemnymi meblami to szczególnie ważne. Nie poprzestań na jednej lampie sufitowej. Pod  szafkami górnymi zainstaluj oświetlenie halogenowe albo LED-y, które rozświetlą blat. Powieś ładna lampę nad kuchennym stołem, oświetl od środka witryny. Ciemne meble w kuchni pokażą cały swój szyk. 

Przeczytaj: Aranżacje wnętrz: szara, nowoczesna kuchnia >>>

Ciemne meble w mieszkaniu - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak prezentują się ciemne meble w mieszkaniu, nie tylko w kuchni! Są niezwykle stylowe, eleganckie i ponadczasowe. 

Polecamy też: Trendy 2017: koniec z bielą? Ciemne kolory w kuchni >>>