Oświetlenie sypialni: lampy sufitowe i boczne

2015-12-07 18:54

Światło tworzy nastrój. Do sypialni projektuje się różne typy oświetlenia po to, by "grać" klimatem. Równie chętnie wykorzystujemy dziś lampy sufitowe, jak oświetlenie boczne.

Spis treści

  1. Uzupełnienie oświetlenia głównego: lampki nocne, kinkiety, wiszące lampki, lampy podłogowe
  2. Alternatywa dla klasycznych rozwiązań oświetleniowych: kącik do czytania (rozwiązania podpatrzone w hotelach)

Rezygnacja z oświetlenia głównego w sypialni to błąd. Zatęsknimy za porządną lampą sufitową wtedy, gdy będziemy chcieli posprzątać pomieszczenie albo chociaż znaleźć coś w komodzie. Większość rzeczy w sypialni rozgrywa się oczywiście w strefie łóżka. I ono jest naturalnym kontekstem dla świetlnych iluminacji. Wybieramy lampy do sypialni.

Czytaj też: 7 pomysłów na aranżację wnętrz światłem >>>

Uzupełnienie oświetlenia głównego: lampki nocne, kinkiety, wiszące lampki, lampy podłogowe

Stojące na szafkach w sypialni klasyczne lampki z podstawą i kloszem stopniowo ustępują miejsca rozwiązaniom, które bardziej korespondują ze współczesnymi aranżacjami, w których łóżko zajmuje często przestrzeń od ściany do ściany. Wtedy lepiej sprawdzą się kinkiety lub wiszące po obu stronach łóżka lampy sufitowe (np. z klosikami na ozdobnych sznurach). Dadzą nastrojowe światło punktowe w sypialni. W przypadku tych ostatnich niezbędne jest jednak dokładne wymierzenie ich wysokości i odległości od łóżka.

Czytaj też: 10 pomysłów na oświetlenie sypialni >>>

Alternatywa dla klasycznych rozwiązań oświetleniowych: kącik do czytania (rozwiązania podpatrzone w hotelach)

Czytać możemy oczywiście nie tylko w łóżku, ale np. w specjalnym fotelu "do czytania". Przy nim dobrze sprawdzą się lampy podłogowe, dające boczne światło. Zawsze istotne jest, by dobrze opracować system zapalania i gaszenia światła - dobre rozwiązania możemy podpatrzyć w hotelach, gdzie każdy kontakt służy do zawiadywania różnymi sekcjami świateł, np. ten przy łóżku gasi i światła górne, i boczne.

Czytaj też: Lampy INSPIRACJE >>>

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE